کد خبر : 7847
Print
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری:

دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۴ گام های بلندی در مسیر توسعه و پیشرفت برداشت

جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۳

Image titleسبزوارنگار/رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در مراسم پایان سال ۹۴ با اشاره به پیشرفته های علمی و پژوهشی و عمرانی دانشگاه گفت: دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۴ در مسیر توسعه و پیشرفت گام های بلندی برداشت.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از پایگاه خبری دانشگاه حکیم سبزواری؛ دکتر جواد حدادنیا ارتقای کیفیت و استانداردهای آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و بهبود تعالی دانشگاه  را از سیاست‌های اصلی و اهداف مسئولان و مدیران دانشگاه  حکیم سبزواری عنوان کرد و گفت: دانشگاه حکیم در دو سال اخیر  به دنبال روزآمدسازی فعالیت های علمی و پژوهشی، بهبود مستمر روش‌های آموزشی و استانداردسازی امکانات و فضاهای آموزشی بوده است.

وی افزود: در سال ۹۴که به گفته مسئولان وزارت علوم و سازمان برنامه و بودجه از بحرانی ترین سالهای تاریخ آموزش عالی بود  توانستیم در بخشهای پژوهشی و آموزشی تحولات چشمگیری را در دانشگاه شاهد باشیم.

وی ادامه داد: این پیشرفت ها ممکن نبود مگر در سایه ی تلاش و همت همه مسئولان، مدیران، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه که در سایه ی همدلی و وفاق در جهت اعتلای دانشگاه فعالیت های ارزنده ای را رقم زدند.

رئیس دانشگاه اظهار داشت: در این سال تولیدات علمی و پژوهشی دانشگاه با رشد چشمگیری همراه بود و توانستیم بودجه پژوهش از ۲/۵میلیارد ریال در سال ۹۲را به ۲۵میلیارد ریال در سال ۹۴ برسانیم که رشد چشمگیری محسوب می شود.

وی با اشاره به فعالیت های بسیار خوب حوزه ی آموزش دانشگاه بیان کرد:سامان دهی و نظم دهی به امور مربوط به این حوزه و و آیین نامه های آموزشی روند بسیار خوبی داشته و امیدواریم این روند در سال ۹۵ به همت مسولان این حوزه شتاب بیشتری داشته باشد.

دکتر حدادنیا در ادامه به درخشش حوزه ی فرهنگی دانشگاه حکیم در وزارت علوم اشاره کرد و گفت: در بحث فرهنگی در این سال یه سمت و سوی کیفی کردن فعالیت ها حرکت کردیم  و این حوزه درخشش خوبی را در سطح کشور داشته است.

وی همچنین حمایت، نظارت و همفکری حوزه ی دفتر مقام معظم رهبری دانشگاه  را در کیفی شدن فعالیت های فرهنگی دانشگاه بسیار مهم عنوان و خاطرنشان کرد: فعالیت های فرهنگی و قرانی صورت گرفته توسط دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه  بستری جهت اعتلای فرهنگی این نهاد علمی  ایجاد کرده است.

وی  در ادامه ساماندهی به امور دانشجویی از جمله به سامان شدن بحث اسکان دانشجویان در خوابگاه ها، سلف سرویس، مرکز مشاوره و تربیت بدنی را از جمله فعالیت های مهم حوزه ی دانشجویی در سال ۹۴برشمرد .

دکتر حدادنیا تاکید کرد: فعالیت های قابل تقدیری در طول سال در این حوزه رخ داده اما برآنیم که با همت جدی دست اندرکاران معاونت دانشجویی در سال پیش رو در جهت مدرن شدن و روانتر شدن هرچه بیشتر امور دانشجویان گام برداریم.

رئیس دانشگاه با اشاره به نقش پشتیبانی حوزه ی اداری مالی از تمامی واحدهای دانشگاه گفت: اهتمام و نگاه ویژه پرسنل این بخش که با تلاش فراوان خود به روانتر کردن تمامی امور دانشگاه  کمک شایانی کردند قابل ستایش و قدردانی است .

وی افزود:  با شناختی که  از پشتکار،تخصص و کارایی کارکنان این حوزه سراغ داریم امیدواریم در سال ۹۵  این حوزه  با روان تر کردن امور تلاش کنند امکان بهره وری افزایش یابد تا اهداف بلند و جامع دانشگاه  محقق گردد.

دکتر حدادنیا همچنین تحول علمی، پژوهشی و آموزشی  دانشکده های دانشگاه را در سال ۹۴مشهود و محسوس دانست و ابراز داشت: فعالیت های علمی، نظم دهی به امور در حوزه های پژوهش، اداری، علمی و برگزاری همایش ها در این سال در دانشکده ها روند خوبی داشته است اما باید تلاش کنیم  این روند شتاب بیشتری به خود بگیرد و دانشکده ها در مسیر رشد و تعالی حرکت پویای داشته باشند.

وی دعوت از اساتید و سخنرانان بین المللی جهت سخنرانی و برگزاری کارگاه را از جمله مواردی دانست که باید در برنامه های سال آینده دانشکده ها لحاظ شود.

دکتر حدادنیا با اشاره به ارتقای ارتباطات بین المللی دانشگاه در سال ۹۴ اظهار داشت: تفاهم نامه دانشگاه با دو دانشگاه شاخص اروپایی یعنی دانشگاه های تورین و لیون خود نشانی از ارتقای سطح فعالیت های علمی و پژوهشی دانشگاه است.

رئیس دانشگاه در خاتمه ضمن تشکر از تمامی مسئولان، کارکنان و پرسنل دانشگاه فرارسیدن نوروز را به همگان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد سال ۹۵ سالی سرشار از امید، نشاط و موفقیت برای خانواده بزرگ دانشگاه حکیم سبزواری باشد.

در ابتدای این مراسم دکتر سید جود خاتمی مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری دانشگاه حکیم سبزواری در سخنانی با اشاره به درخشش دانشگاه در سال ۹۴ گفت: در سال ۹۴ همه مسئولان و کارکنان دانشگاه دست به دست هم دادند و دانشگاه را سربلند نگاه داشتند و امروز دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان یکی از مهمترین و شناخته ترین دانشگاه های منطقه محسوب می شود.

شایان ذکر است در این مراسم از سرود ویژه دانشگاه با حضور دکتر حدادنیا رئیس و دکتر سید جواد خاتمی مسئول نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری دانشگاه حکیم سبزواری رونمایی شد. شعر این سرود را دکتر حسن دلبری عضو هیات علمی دانشگاه حکیم و از شاعران بنام شهرستان و کشور سروده و آهنگساز آن استاد امیر استیری از هنرمندان بزرگ شهرستان سبزوار در عرصه موسیقی است.


نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند