کد خبر : 7864
Print
وزیر اقتصاد در پیامی به رهبر انقلاب:

پایبندی دولت به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی موجب کنترل و کاهش نرخ تورم و خروج از رکود شد

دوشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۰

سبزوارنگار/وزیر اقتصاد در پیامی تاکید کرد: در سال پیش‌رو از هیچ کوششی برای حفظ " امید" مردم و بهره‌گیری بیشینه از همه ظرفیت‌های ایجاد شده در کشور برای "استحکام اقتصاد ملی" ، "تقویت تولید داخلی"، "حل مشکل رکود" و "حفظ روند کاهشی نرخ تورم" دریغ نخواهیم ورزید.

Image titleسبزوارنگار/وزیر اقتصاد در پیامی تاکید کرد: در سال پیش‌رو از هیچ کوششی برای حفظ " امید" مردم و بهره‌گیری بیشینه از همه ظرفیت‌های ایجاد شده در کشور برای "استحکام اقتصاد ملی" ، "تقویت تولید داخلی"، "حل مشکل رکود" و "حفظ روند کاهشی نرخ تورم" دریغ نخواهیم ورزید.
به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایلنا، علی طیب‌نیا در پیامی خطاب به رهبر معظم انقلاب پیرامون نامگذاری سال جدید آورده است: در سال پیش‌رو از هیچ کوششی برای حفظ «امید» مردم و بهره‌گیری بیشینه از همه ظرفیت‌های ایجاد شده در کشور برای «استحکام اقتصاد ملی»، «تقویت تولید داخلی»، «حل مشکل رکود»، «حفظ روند کاهشی نرخ تورم»، «بهبود هرچه بیشتر فضای کسب و کار» و نیز اجرای صحیح سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی با هدف افزایش زمینه‌های اشتغال و ارتقای تولید ملی دریغ نخواهیم ورزید.

متن این پیام به این شرح است: 

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه‌ای (دام عزه)

با سلام و تحیات

فرا رسیدن بهار، رستاخیز پر معنای طبیعت و هنگامه نوروز، که نقطه تحول و نو شدن دوباره جهان هستی است را به محضر ملت شریف ایران اسلامی و حضرتعالی تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. با آرزوی فرا رسیدن نوروزی که در آن شاهد حلول بهار جان‌ها، ظهور حضرت ولی عصر (عج)، باشیم. نامگذاری سال 1395 به نام سال «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» تدبیر و اقدام خردمندانه‌ای بود که در این برهه خاص می‌تواند پشتوانه‌ای عظیم برای مجموعه دولت در مسیر تحقق اهداف تعیین شده ذیل سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی باشد.

همانگونه که مستحضرید، شعار اصولی «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی» برآمده از معارف اصیل اسلامی و خواست ملی ایرانیان -بیانگر جهت‌گیری اساسی حرکت ملت ایران از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تا‌کنون بوده و خواهد بود اما به‌رغم پیشرفت‌های چشمگیر ایران اسلامی در این چند دهه، هنوز تا تحقق کامل اهداف و آرمان‌های انقلاب - به‌ویژه در حوزه اقتصادی - راه درازی در پیش داریم.

در این میان دشمنان ملت ما طی دهه‌های گذشته همه ابزار و توان خود از به راه انداختن جنگ گرفته تا وضع تحریم‌های ظالمانه را برای متوقف‌کردن قطار پیشرفت ایران اسلامی به کار انداختند اما با لطف الهی، پایمردی و مقاومت بی‌مانند مردمی و هدایت‌های داهیانه امام راحل (ره) و حضرتعالی توانستیم از تمامی این بحران‌ها به سلامت عبور کنیم.

دستیابی به توافق هسته‌ای در قالب توافق «برجام» تازه‌ترین موفقیت ملی در این زمینه بود که پس از سال‌ها پایداری در میان کارزاری سخت به دست فرزندان انقلابی‌تان محقق شد و در پی آن، تحریم‌های ظالمانه‌ای که زیر بناهای اقتصادی کشور را نشانه رفته بود، بی‌اثر ساخت. البته تحریم‌های ظالمانه غرب در کنار تمامی هزینه‌هایی که برای مردم ما، به‌ویژه اقشار مستضعف داشت، این درس را نیز به همه ما آموخت که مقاوم‌سازی اقتصاد ملی و تاب‌آوری آن در برابر تکانه‌ها به‌ویژه تکانه‌های خارجی شرط لازم برای حفظ استقلال کشور است.

خوشبختانه پایبندی دولت تدبیر و امید به‌ویژه رئیس‌جمهور محترم به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی - در شرایطی که اعمال تحریم‌های نامشروع در کنار عوامل دیگر موجب بروز عارضه خطرناک رکود تورمی در سال‌های اخیر شده بود، توانست موجب کنترل و کاهش نرخ تورم و همچنین قرار گرفتن در مسیر رشد اقتصادی و خروج از رکود گردد.

اکنون و با عنایت به عزم راسخ دولت خدمتگزار در جهت تحقق منویات عالمانه حضرتعالی اینجانب به‌عنوان یک خدمتگزار مسئول و به نمایندگی از همه همکارانم در مجموعه اقتصادی دولت اعلام می‌نمایم که ان‌شاءالله در سال پیش‌رو از هیچ کوششی برای حفظ «امید» مردم و بهره‌گیری بیشینه از همه ظرفیت‌های ایجاد شده در کشور برای «استحکام اقتصاد ملی»، «تقویت تولید داخلی»، «حل مشکل رکود»، «حفظ روند کاهشی نرخ تورم»، «بهبود هرچه بیشتر فضای کسب و کار» و نیز اجرای صحیح سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی با هدف افزایش زمینه‌های اشتغال و ارتقای تولید ملی دریغ نخواهیم ورزید.

اینجانب رجاء واثق دارم که با وجهه همت قراردادن شعار راهبردی «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» و با همراهی و همدلی مردم، هدایت و حمایت همه‌جانبه حضرتعالی و مدیریت مدبرانه رئیس‌جمهور محترم در دوره جدید که فرصت‌های سازنده‌ای فراروی اقتصاد کشور پدیدار شده است، دستیابی به رشد اقتصادی مستمر و پایدار در طی برنامه ششم توسعه فعلیت یافته و از این رهگذر شاهد ارتقای بیش از پیش جایگاه کشور در منطقه و حتی متناسب با اهداف سند چشم انداز 20 ساله باشیم.

دوام سلامت و طول عمر با عزت حضرتعالی و سربلندی، بهروزی و شاد کامی ملت بزرگ ایران را از خداوند منان مسئلت می‌نمایم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟