کد خبر : 7876
Print
سبزوارنگار

ورود شلوار اینترنت دار به بازار

شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۲

سبزوارنگار/به نظر می رسد که رویای انسان برای رسیدن به روزی که تمامی اشیای پیرامون او، متصل به اینترنت باشد، در حال تحقق است و کمپانی سامسونگ به عنوان یکی از پیشگامان عرصه اینترنت اشیا، امروز با رونمایی از "اینترنت شلوار" (Internet of Trousers) گام مهمی را در این عرصه برداشت.

سبزوارنگار/به نظر می رسد که رویای انسان برای رسیدن به روزی که تمامی اشیای پیرامون او، متصل به اینترنت باشد، در حال تحقق است و کمپانی سامسونگ به عنوان یکی از پیشگامان عرصه اینترنت اشیا، امروز با رونمایی از "اینترنت شلوار" (Internet of Trousers) گام مهمی را در این عرصه برداشت.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایلنا، نامی عجیب و البته بی سابقه که همانند بسیاری از تکنولوژی هایی که امروزه نام آن ها برای ما عادی شده اند، نیازمند زمانی چند ماهه و شاید هم چند ساله برای جا گرفتن در میان کلمات و عباراتی که روزمره از آن ها استفاده می کنیم، است.

 در واقع، اینترنت شلوار شامل مجموعه ای از شلوارهای هوشمندیست که به قابلیت ها و ویژگی های نوآورانه ای مجهز شده اند و با ظاهری شبیه به بسیاری از شلوارهای معمولی، می توانند انتخابی هوشمندانه برای آن هایی باشند که می خواهند چیزی فراتر از یک شلوار معمولی را بر تن داشته باشند.

 اما شاید از خود پرسیده اید که این شلوارها از چه قابلیت هایی برخوردارند که سامسونگ، ماه ها متخصصان خود را برای طراحی و ساخت آن دور هم جممع کرده است. برای دانستن پاسخ این سوال پیشنهاد می کنیم در ادامه با تک شات همراه باشید چرا که قصد داریم به برخی از این ویژگی ها اشاره کنیم.

قابلیت wi-Fly

اینترنت شلوار به بازار آمد

 

شاید بارها برای شما نیز پیش آمده باشد که پس از پوشیدن شلوار، فراموش کنید که زیپ شلوارتان را ببندید که خوشبختانه شلوار هوشمند سامسونگ می تواند به این نگرانی ها پایان دهد چرا که اگر زیپ شلوار به مدت 3 دقیقه باز بماند، ماژول ZipARTIK با فرستادن پیام های هشدار و یا همان نوتیفیکیشن بر روی گوشی هوشمند فرد، وی را از این موضوع باخبر می کند.

قابلیت Get Up! Alert

 شلوار هوشمند سامسونگ به گونه ای طراحی شده است که اگر فرد به مدت طولانی (حداقل 60 دقیقه) در یک نقطه بنشیند و هیچ تحرکی نداشته باشد، نوتیفیکیشنی به گوشی فرد ارسال می شود و به وی می گوید از جای خود بلند شود و کمی قدم بزند. حال اگر فرد به این نوتیفیکیشن ها توجهی نکند و به مدت 3 ساعت همچنان بی حرکت بنشیند، شوک های الکتریکی تعبیه شده در جیب پشتی شلوار، شوک بسیار آرامی را به وی وارد می کند.

 

قابلیت Keep-Your-Pants-On-Mode

 سامسونگ در این شلوارها، از پروسسورهای زیستی استفاده کرده است که قادرند اطلاعات زیستی و حیاتی افراد را چک کنند. اطلاعاتی از قبیل میزان ضربان قلب و سطح تعریق که اگر از میزان تعریف شده بالاتر و یا پایین‌تر بروند، نوتیفیکیشن هایی به فرد ارسال می کند تا اقدامات لازم، قبل از آن که دیر شود، صورت پذیرد.

 

قابلیت Fridge Lock

 

 

اینترنت شلوار به بازار آمد

 

در این قابلیت، اگر دور کمر شما از حد معینی بیشتر شود (چاق شوید)، تراشه ARTIK تعبیه شده در این شلوار، سیگنال هایی را به یخچال خانه تان ارسال خواهد کرد تا بیش از این در خوردن زیاده روی نکنید. در اینجا، قفل یخچال تنها در صورتی باز خواهد شد که پدر و مادر و یا شخصی که سرپرستی فرد را بر عهده دارد، رضایت بدهد.

 

کمپانی سامسونگ، این اکوسیستم (Smarter Fashion) را نیز همانند بسیاری از طرح های خلاقانه و نوآورانه خود، به صورت یک پلتفرم باز در دسترس سایر بازیگران این عرصه قرار خواهد داد تا با توسعه بیشتر این تکنولوژی، زمینه لازم برای تولید انبوه و ارایه به بازار فراهم شود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است