کد خبر : 7923
Print
در نامه جمعی از فرهنگیان بازنشسته عنوان شد:

دولت به تبعیض‌های فرهنگیان بازنشسته پایان دهد

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۱

سبزوارنگار/جمعی از فرهنگیان بازنشته استان قزوین با امضای نامه‌ای به رییس‌جمهور، خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

Image titleسبزوارنگار/جمعی از فرهنگیان بازنشته استان قزوین با امضای نامه‌ای به رییس‌جمهور، خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایلنا، جمعی از فرهنگیان بازنشسته آموزش وپرورش شهرستان تاکستان در استان قزوین با امضای نامه‌ای که متن آن به شرح ذیل است از رییس‌جمهور، خواستار رسیدگی به وضعیت معیشتی خود شدند.

در این نامه بابیان اینکه فرهنگیان بازنشسته آموزش و پرورش که اکثریت آنان با مجموع دوره اشتغال و بازنشستگی بیش از ۳۷ سال سابقه خدمت و سنوات دارند، ‌آمده است: اکثریت معلمانی که بیش از ۳۷ سال در کلاس درس گچ خورده و گلو پاره کرده و مغز و اعصاب خود را فرسوده نموده تا مغز و نیروی محرکه جوانان این مرز و بوم را به راه انداخته اکنون خاطرشان آسوده است که ذره‌ای دروظیفه خود کم کاری نکرده‌اند اما اکنون  استدعا دارند که دولت به این سوال یک پاسخ قانع‌کننده بدهد که با یک میلیون تومان چگونه می‌توان هزینه یک ماه یک خانواده ۴ نفری که بعضا در میان آن جوانان دانشجو ، دانش ٱموز و دم بخت وجود دارد را اداره کرد؟

در ادامه این نامه با با یادآوری تصویر کلیشه‌ای که از افراد بازنشسته با یک کلاه نمدی بر سر، یک عصا بر دست و یک عینک بر چشم بر روی نیمکت یک پارک نشسته در ذهن عموم جامعه تصویر می‌شود، آمده است: بسیاری از این بازنشسته‌ها بدنی سالم دارند، مغزشان هنوز قادر به کار کردن است و خدا را شکر هنوز توانایی کار کردن دارند و در زمان اشتغال با همین حقوق و با اضافه کاری و با وام و قرض و قوله تاکنون توانسته‌اند سر پناهی برای خود فراهم کنند و بعضی از فرزندان خود را سر و سامانی بدهند ولی خیلی‌ها هم هستند که در مورد مهیا کردن بساط یک عروسی برای فرزندان خود دارای مشکلات عدیده‌ای هستند.

در بخشی دیگری از این نامه فرهنگیان بازنشسته تاکستان آمده است: با یک حساب سرانگشتی باید توجه کرد که از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۹۴ در کنار افزایش تورم ضریب افزایش قیمت‌ها نیز در مقایسه با افزایش حقوق فرهنگیان چند برابر بوده است بصورتی که در حال حاضر تامین هزینه‌های پیشین یک خانواده کارمند معمولی بسیار افزایش یافته است.

نویسندگان این نامه با انتقاد از عملکرد سازمان صدا و سیما این پرسش مطرح شده است: چگونه ممکن در اوج زمستان صدا و سیما فورا مصرف گاز مردم را چند برابر جمعیت هند و چین حساب می‌کند و در عین حال هرگز هیچ اشاره‌ای به اینکه میزان حقوق بازنشستگان چقدر ناچیز شده است نمی‌کند.

همچنین انتقاد از ارائه خدمات بیمه‌ای تکمیلی درمانی از جمله موضوعات دیگری است که در این نامه به ان اشاره شده و آمده است: نکته دیگر اینکه در فیش‌های حقوقی آیتمی به نام بیمه طلایی درج شده است وقتی مراجعه می‌کنیم می‌گویند که اشتباه تایپی است آن بیمه تکمیلی است که طرف قرارداد با بیمه آتیه‌سازان حافظ است که خدمات آن هم در حد صفر است در مورد بیمه خدمات درمانی با تعرفه ویزیت پزشکان فقط دو هزار تومان تفاوت دارد.

در خاتمه این نامه آمده است:  استدعا می‌کنیم که دولت به این تبعیض‌های ایجاد شده برای جامعه فرهنگیان بازنشسته پایان دهد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟