کد خبر : 7965
Print
مشروح دفاعیات شهردار سبزوار در جلسه استیضاح:

نارضایتی زیاده خواهان مایه سربلندی و سند افتخار من است

چهارشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۹

سبزوارنگار/پس از ماه ها سرگردانی شورای اسلامی شهر سبزوار جلسه استیضاح شهردار برگزار شد. جلسه ای که انتظار می رفت تکلیف شهر و شهرداری در آن یکسره شود؛ اما نشد. در این جلسه محمد علی طالبی، شهردار سبزوار در فرصتی که به وی داده شد بخش اول صحبت هایش را در صحن شورا مطرح کرد. صحبت های که به جد قابل تامل است و تا حدی ماهیت و جنس مخالف ها و موافقت ها با شهردار را روشن می کند.

Image titleسبزوارنگار/پس از ماه ها سرگردانی شورای اسلامی شهر سبزوار جلسه استیضاح شهردار برگزار شد. جلسه ای که انتظار می رفت تکلیف شهر و شهرداری در آن یکسره شود؛ اما نشد. در این جلسه محمد علی طالبی، شهردار سبزوار در فرصتی که به وی داده شد بخش اول صحبت هایش را در صحن شورا مطرح کرد. صحبت های که به جد قابل تامل است و تا حدی ماهیت و جنس مخالف ها و موافقت ها با شهردار را روشن می کند.
در ادامه متن صحبت های شهردار آمده است.

 به گزارش سبزوارنگار به نقل از رصد؛ طالبی پس از ذکر برخی مقدمات گفت: «خردمند آنچه را می داند نمی گوید و آنچه را که بگوید می داند. امیدوارم بتوانم بخشی از این جمله را در جلسه امروز به منصه ظهور برسانم.

 ریاست محترم شورا، اعضای محترم شورای شهر؛

هم عرفا هم قانونا هم شرعا و هم به طور عمومی شهردار اعتبارش را از شورا اخذ می کند و بدون شورا یا رای شورا شهردار اعتباری ندارد. به حساب قانونی شهردار اگر بخواهد چیزی واریز شود، شورا باید واریز کند و اگر واریز نکند به خودی خود شهردار ساقط است. همانطور که شهردار اعتبارش را از شورا دریافت می کند هر وقت هم که شورا اراده کند به هر دلیلی و هر منظوری که باشد، می تواند این اعتبار را پس بگیرد. قطع و یقین این حق شورا است که این اعتبار را اخذ کند.

 قبل از ذکر هر نکته ای مصاحبه ای که فایل صوتی آن هم اینجا هست را اجبارا می خواهم در اینجا پخش کنم از این باب که مطالبی از قول بنده آمده که شورا منفعت طلب است در حالی که چنین چیزی گفته نشده است. چیزی که گفته ام این است که اگر بنده به دنبال منفعت طلبی بوده ام شورا استیضاح و برخورد کند و در موارد دیگر هم همینطور.

 محمد علی طالبی از سال ۱۳۵۴ در این شهر فعالیت های سیاسی و اجتماعی اش را آغاز کرده و شاید خیلی خوشنام نبوده اما گمنام هم نبوده و اینطور نبوده که هندوانه سربسته باشد و شناخته شده نباشد و سبک و روش و منش و گفتار و اقداماتش در شهر را دوستان به خصوص دوستان قدیمی ندانند. لذا سبک و روش و مدیریت بنده روشن و واضح است نه هندوانه به شرط چاقو؛ لذا هم از انتخاب خودم توسط شورای محترم به عنوان شهردار سپاسگذاری می کنم و اگر رای اعتماد هم نیاورم باز هم سپاسگذارم. بارها هم گفته ام که اگر انتخاب آن موقع برایم عسل بوده عدم رای اعتماد عسل ملکه است از این بابت که تکلیف از گردنم ساقط می شود و مطمئن باشید اگر هم رای اعتماد نیارم و تکلیف شود به عنوان سرباز کوچکی در شورای شهر خواهم بود و در امر شورا در راستای توسعه شهر کمک می کنم.

 نکته دیگر این که بعضا گفته شده مریض احوالم و شاید ادامه کار برایم میسر نباشد، بله کسالت جزئی داشتم که برای درمان به مراکزی در تهران، مشهد و سبزوار رفتم و تمام اسناد پزشکی همراهم هست؛ از بیمارستان رضوی، بیمارستان قلب شهید رجایی تهران و آخرین مرکز که مو را از ماست می کشد، مرکز پزشکی هسته ای سینا. همه این اسناد گواه بر این است که بنده در سلامت کامل جسمی و عقلی هستم و تنها التهابی در دنده های جناغی قفسه سینه داشتم که رفع شده و در سلامت کامل هستم و هر کس هم که ادعایی مبنی بر عدم سلامت جسمی بنده بکند هم از لحاظ حقوقی از وی راضی نیستم و بسا اقدام حقوقی کنم و هم از نظر خدا و پیغمبری راضی نیستم. قبلا گفته ام عقربه عمر من در ۲۰ سالگی گیر کرده و اصلا جلو نرفته ولی طبیعی است که در طی یکی دو سال فشار کاری سنگین کسالتی جزئی وارد شده بود که برطرف شد.

 به جز آنچه رفت اگر در این دو سال و اندی که خادم مردم سبزوار بودهام کج دستی کردم و پاکدستی نکرده ام و یا حتی اگر شایعه ای یا شبهه ای در این باره بوده دوستان بفرمایند بنده با دو دست ادب دست دوستان را می بوسم و کنار می روم.

 اگر بینی و بین الله کم فروشی کرده ام، کیل ام را کم کردم، از ساعات کاری زدم، از صبح علی الطلوع تا پایان شب حضور نداشتم، بفرمایید بروم کنار. همکاران حضور دارند گواهی می دهند که بنده بیشتر از ایشان سرکشی داشتم. واقعا کم نگذاشتم از نظر کمی، البته کیفی اش را خدا آگاه است.

 اگر مصوبه ای از شورا را عودت داده ام یا با آن مخالفت کرده ام یا مصوبه کمیسیونی را عودت داده ام، بفرمایید؟ بله دو یا سه مصوبه نشد که اجرایی شود از جمله در موضع بازارچه کتاب که نشد و این خیلی طبیعی است حتی در مباحث خیلی مهم و اساسی هم و حتی ریاضیات هم می گویند اریب ممکن است و در این موارد که اجتماعی است جای خود دارد؛ اما اگر مصوبه ای را اجرا نکردم یا تعمد داشتم در عدم اجرا بفرمایید با دو دست ادب می پذیرم.

 اگر خدای نکرده بی احترامی و بی ادبی و بی حرمتی به اعضای شورای شهر کردم یا جوابگو نبودم، بفرمایید حرفی ندارم. حتی تماس تلفنی اعضای شورای شهر را بی جواب نگذاشتم و اساسا بی احترامی و بی ادبی از من ساخته نیست و در قاموس حقیر نبوده و نیست و نخواهد بود. اگر این ها بوده من حرفی ندارم.

 اگر برای بودجه کار نشده است بفرمایید؟ دوستان خود تفریق بودجه را امضا کرده اند. تفریق بودجه ۹۲؛ یعنی در سال قبل از آمدن ۶۱ و نیم میلیارد تومان بوده است، تفریق بودجه در سال ۹۳ یعنی اولین سال مسئولیتم در شهرداری به ۱۰۷ میلیارد تومان رسیده است. دوستان خودشان تصویب و امضا کردند و در سال ۹۴تفریق بودجه با اوراق مشارکت بیش از ۱۸۰ میلیارد تومان می شود.

 بودجه شهرداری سبزوار طی این دوره مدیریت در این شرایط سخت که در برخی سازمان ها در سطح کشور پرداخت حقوق را قسمت قسمت کرده اند -و مثلا امروز تا ۵ روز دیگر یک بخش را پرداخت می کنند- و در این شرایط شهرداری ها این مقدار رشد داشته است. واقعا سخت است ولی در شرایطی که دولت کمرش در موضوع بودجه و درآمد خم شده شهرداری سبزوار افزایش درآمده هم داشت. اگر بودجه کاهش داشته و افزایش نداشته بفرمایید بروم بیرون، بنده هم با دو دست ادب می روم.

 اگر هزینه ها مدیریت نشده و کاهش هزینه نداشتیم و اگر یک میلیمتر تراکم فروختم و اگر یک توافقی برخلاف قوانین و مقررات انجام داده ام و به شورا نفرستادم و اگر زنگی زدم که فلانی ۵۰۰ میلیون یا یک میلیارد واریز کن و بعدا بیا تا حساب و کتاب کنیم بفرمایید؟ ایا این ها سند افتخار برای یک شهردار و شهرداری نیست؟

 حاشیه نشینی واقعا به تسلط درآمده است. حاشیه نشینی از دو جهت هم به کنترل درآمده؛ هم گسترش پیدا نکرده هم در حاشیه ها خدمات ارائه شده از این بابت که حاشیه نشین ها هم انسانند و حقی دارند. دوستان شهادت بدهند که اگر حاشیه نشینی در این دوره کنترل نشده و گسترش پیدا کرده و یا اگر در کل طول تاریخ شهرداری در حاشینه نشینی به اندازه این دو سال اینقدر کار شده، بفرمایید؟ در چه دوره ای و کی اینقدر کار شده؟

 وزیر راه و شهرسازی دو سال است که برای بنده تشویق نامه صادر می کند برای همین موضوع، مگر وزیر همین طور تشویق نامه صادر می کند؟ اگر اینها ارزش ندارد که بنده دیگر حرفی ندارم.

 به نظر بنده زمین؛ ناموس شهرداری و یکی از سرمایه های اصلی آن است اگر در دو سال مسئولیت بنده یک میلیمتر زمین فروخته ام بی تعارف بفرمایید؟ تنها یک قوراه زمین فروخته شده متعلق به سازمان فضای سبز است که خود شورای سازمان و هیئت مدیره اش تصمیم گرفته و مصوبه از قبل داشته است این دوستان فقط مصوبه را اجرا کرده اند. شهرداری یک میلیمتر هم زمین نفروخته، اگر نه بفرمایید؟

 آمار آسفالت از سال ۹۰ و ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ تا ۹۴ هست. بفرمایید واقعا روندش رو به تصاعد بوده یا نبوده است؟ آسفالت را از از ۱۸۰ هزار متر مربع رساندیم به نزدیک ۴۰۰ هزار، آن هم در این شرایط سخت مملکت و بی پولی. آسفالت ریزی در معابر شهر سبزوار صد درصد افزایش پیدا کرده است. بزنید توی سر بنده و من سرم را بیارم پایین اگر این طور نبوده است.

 بودجه و عملکرد و حساب و کتاب آن مشخص است. اگر بودجه عمرانی نسبت به گذشته کمتر شده و تزریق نشده، بفرمایید؟ گروه تحقیق و تفحص تشکیل دهید و تفحص کنید. این حق شما است. اگر بودجه عمرانی کمتر از گذشته بوده باز هم حرفی ندارم؟

 اگر در دوره مدیریت بنده جلو فساد گرفته نشده، بفرمایید؟ به خدا در این دوره هلاک شدم؛ چون بحث فساد یک بحث قرآنی و خدایی و درونی و اعتقادی است و مطالبه مقام معظم رهبری و روسای سه قوه است. اگر پیشگیری و جلوگیری نشده یا یک مورد فساد را دیدم و جلوگیری نکردم، بفرمایید و بزنید در سر بنده، حرفی ندارم.

 اگر زمین خواران و زیاده خواهان و کلوت خواران و چنین افرادی را در شهرداری در آغوش کشیدم و تر و خشک کردم و از زمین بلندشان کرده ام و برای آنها جا و جایگاهی تصور کرده ام و جلو اینها نایستاده ام و اگر در برابر اینها مقاومت نکردم بفرمایید؟ بله، ۳۵ سال تجربه کاری و مدیریتی به من می گوید اگر جلو اینها بایستی خراب می شوی و خرابت می کنند، اینها داغونت می کنند، اینها در بنگاه های معاملاتی می نشینند و بلند می شوند سرتا پای آدم را آفتابه می گیرند، اینها را خوب می دانم، می دانم که اگر یک مقدار کرنش می کردم در برابر هر یک از اینها الان نام بنده بلند بود؛ ولی بنده چنین نامی را با ننگ مساوی می دانم، چنین نامی را نمی خواهم، از اول هم نخواستم، از اول هم همین طور بوده و ورود به زندگی ام هم پیدا نکرده است، از همان ابتدا جلو اینها ایستادم، اینها الان دست و پایشان از شهرداری جمع شده است، سودشان نابود شده است، ارتزاق زندگی شان از این محل بوده و الان نمی توانند اینطور ارتزاق کنند و طبیعی است که بخواهند(نخواهند) سر قبر من قرآن بخوانند. این خیلی طبیعی است. اگر جز این بوده بفرمایید؟

 اگر جلو زیاده خواهان و منفعت طلبان و زمین خواران را نگرفته ام بفرمایید؟ اگر توافق غیر شرعی و غیر قانونی انجام داده ام و اگر در دادگاه ها از حقوق شهرداری دفاع نکردم بفرمایید؟ تا جایی که توانستم وکیل و نماینده حقوقی و هر جا لازم بوده خودم در دادگاه های تهران و مشهد و سبزوار حاضر شدم. بله، می توانم خیلی راحت بروم در دادگاه یک معامله ای با آقایان ببندم بگویم از جیب خودم که نمی خواهم بدهم و از بیت المال در حاشیه چیزی بدهم؛ ولی بنده هرگز چنین کاری نخواهم کرد و تا نفس آخرم از حقوق بیت المال دفاع می کنم. تبعاتش هم برایم مهم نیست، کما این که در دوره اولی که شهردار بودم یکی از دادگاه ها ۱۲ سال طول کشید تا شهرداری را حاکم کنم ولی حاکم کردم و حتی از جیبم خرج کردم و وکیل گرفتم ولی عقب نشینی نکردم و نگذاشتم حقوق بیت المال ضایع شود. الان هم عقب نشینی نمی کنم. اگر این طور نبوده بفرمایید؟

 اگر زبانم لال رشوه ای گرفتم، رشوه ای دادم، اشانتیونی گرفتم، اشانتیونی دادم بفرمایید؟ حتی هر آنچه بعد از معارفه بنده گل و شیرینی آوردند اگر یک برگش را خانه برده ام بفرمایید؟ چون این هدایا مال من که نبوده، چون شهردار بودم آورده اند، گفته ام همانجا باشد تا اگر لازم شد باز جایی و اداره ای ببریم از همانها استفاده کنیم و دوباره نخریم. اگر این طور نبوده بفرمایید نه با دست که با پتک به سربنده بزنید.

 اگر با دستگاه های اجرایی و حاکمیتی شهر تعامل نداشته ام بفرمایید؟ کدام دستگاه از بنده شکایت داشته؟ الان شکایت های دوره های قبلی شهرداری را هم بنده دارم می روم دادگاه و جواب می دهم. با کدام دستگاه اجرایی و خدماتی شهر کارهایم را با گفتگو و تعامل پیش نبرده ام؟ اینها خیلی وقت می گیرد ولی وقت گذاشتم و تعاملات را پیش بردم. کجا را سراغ دارید که این کار را نکرده باشم؟ کدام دستگاهی در شهر می تواند ادعا کند با آنها تعامل نداشته ام؟

 اگر با دستگاه های ملی و استانی هم تعامل مناسب نداشته ام بفرمایید؟ فقط با حداقل ۲۲ دستگاه در سکونت گاه های غیر رسمی تعامل داریم. با این ۲۲ دستگاه هم در سطح ملی هم استانی و شهرستانی تعامل دارم و آثارش هویدا است. اگر این طور نیست بفرمایید؟

 در پیشرفت شهر با کدام دستگاه تعامل نکرده ام و مانعی ایجاد کرده ام؟ کدام تعامل بنده از چهارچوب قانونمندی و درستی خارج بوده است؟ از بیمارستان حشمتیه گرفته که از بنیادش مشکل داشته تا آموزش و پرورش و سایر دستگاه ها و حتی به دارایی کمک نکرده ام؟ شما هم کمک کردید و ای تعامل ها طوری قانونمند است که هیچ کس الان ایرادی و چیزی نمی تواند بگوید. عدد و رقم هایش مشخص است و همه قانونمند و دارای مصوبه است و حتی بازرسی هم ورود کرده و ایرادی پیدا نکرده است.

 شهرداری ۹ تا سازمان دارد. اعضای محترم شهر از مدیران عامل کدام یک از این سازمان ها طی مدیریت بنده ناراضی اند؟ از هر کدام ناراضی هستید بفرمایید؟ شهرداری یعنی سازمان ها، شهرداری مرکزی و مناطق که وظایف دیگری دارند. عملیات و اجرا و حتی بعضا سیاستگذاری ها را این سازمان ها انجام می دهند. کدام یک از این ۹ سازمان طی این دو سال به وظایفش درست عمل نکرده؟ نمایندگان محترم شورا در شورای سازمان ها هستند و تا الان حتی یک تذکر به بنده و مدیران عامل سازمان ها نداده اند. حداقل سکوت را علامت رضایت می دانم، اگر موردی بود حتما می گفتند.

 سازمان های ۹ گانه شهرداری در این مدت نه تنها به وظایفشان عمل کرده اند که مافوق وظایفشان عمل کرده اند. سازمان اتوبوسرانی که ماهانه ۲۵۰ میلیون از ما می گرفته الان با مدیریت خوب آقای دولت آبادی یک ریال از شهرداری نمی گیرد. سازمان موتوری که ماهیانه ۲۲۰ میلیون تومان می گرفته با مدیریت خوب امروز چیزی نمی گیرد. الان ۵ سازمان ما کلا خود کفا شده اند. وقی این را به استانداری گفتیم، گفتند که باید این را حتی به کشور گزارش بدهیم و الان سازمان ها نه تنها خود کفا شده اند که بعضا شهرداری از سازمان ها کمک هم می گیرد. سازمان هایی که آویزان شهرداری بودند و بودجه شان از جیب شهرداری تامین می شد اما کار الان برعکس شده و چارت سازمانی ما تا ۳۵درصد خود کفا شده است، آن هم در این شرایط سخت اقتصادی. مگر مدیریت غیر از این است؟ اگر مدیریت تعریف دیگری دارد بفرمایید؟

 مگر مدیران مناطق ما کم زحمت کشیدند. عدد و رقم که دروغ نمی گوید. در ۹ ماهه اول مناطق ما بودجه کل سالشان را تآمین کردند، آن هم در شرایط سخت اقتصادی سال ۹۴ که همین دیشب در تلویزیون از راه آهن می گفت که هنوز عیدی بازنشتگانش را نداده و آمده در تلویزیون عذر خواهی می کند. بنده با کمک شما در ۷ اسفند عیدی و پاداش کارکنان را پرداخت کرده ام.

 چهار معاون داریم و دو مدیر منطقه. آقای صائمی آقای احمدی آقای استیری که در این دوسال ده سال پیر شده و آقای کوشکی. شهرداری که من تنها نیستم، شهرداری یعنی مدیران، هر کدام از این آقایان اگر کم کاری کرده اند و کم گذاشته اند بفرمایید؟

 چرا تنها شهرداری سبزوار از طرف استانداری در طول این مدت ده ها تشویق نامه گرفته؟ شهرداری سبزوار در سطح ملی و استانی شهرداری برتر می شود اگر اینها کاغذ پاره است و اگر کسانی را که این ارزیابی ها را می کنند قبول ندارید که دیگر حرفی باقی نمی ماند.

 حداقل ۲۰ تشویقنامه ملی و استانی به غیر از شهرستانی در این مدت توسط شهرداری دریافت شده است. آیا دستگاه های حاکمیتی مثل سپاه و دیگران از شهرداری ناراضی اند؟ برای اولین بار در تاریخ شهرداری اداره اطلاعات تقدیر کرده از شهرداری بابت هفته سبزوار و تیپ ۴۷ هم کتبا و حضورا تشکر کرده و فرمانده مقاومت هم حضورا و تلفنی تشکر کرده است. اگر این ها برای یک مدیریت چیزی نیست خوب بفرمایید؟

 اگر تجمعی مبنی بر نارضایتی و اعتراض بوده است بگویید؟ دو تجمع یکی دو ساعته در حدود ۳۰ نفر بوده اند که یکی در پشت هتل کاملیا که اینها راخودم مدیریت کردم. یک موردش را در تهران بودم و سوء مدیریت شده بود، رفتم عذرخواهی کردم. بله ۵۰، ۶۰ نفر هستند که هم شما آنها را می شناسید و هم بنده اینها را، اگر دنیا را عسل کنی و در حلقشان کنی باز هم راضی نمی شوند. خاک هم چشم اینها را پر نمی کند. اینها زیاده خواهند و در مقابلشان چه شهردار باشم و چه نباشم با تمام وجود می ایستم. شهردار هم که نباشم با کار فرهنگی جلو اینها می ایستم. اینها زیاده خواهند چه شهردار بنده باشم چه دیگری. ناراضی بودن اینها برای بنده سندافتخار و مایه سربلندی است و در مقابلشان ابدا کرنش نمی کنم.

 فرمانداری یک رکن است در شهر، اگر فرمانداری یا بخشداری یا اعضای شورای تامین اعلام نارضایتی کرده اند بفرمایید؟

 اگر در مجامع قانونی و رسمی و جلسات شورا به جز در مواقعی که ماموریت بوده ام حضور پیدا نکرده ام بفرمایید؟

 اگر در سه سرفصلی که داریم از جمله عمران و عمران شهری، خدمات شهری و مالی اداری و نیروی انسانی، توسعه متوازن را در پیش نگرفته ام بفرمایید؟

 اگر یک نیرو وارد شهرداری کرده ام بفرمایید؟ تازه سه میلیارد تومان در این مدت به خاطر کاهش نیرو صرفه جویی و به نفع شهرداری عمل کرده ام؛ بدون این که کسی را بیرون یا تعدیل کنم. اگر غیر از این بوده بفرمایید؟

 وقتی وارد شهرداری شدم یک وضعیتی داشتیم با ۵۰ نفر، چارت و فلو چارت نداشتیم، چارت یعنی فندانسیون سازمان، ۱۰۲ پست در چارت شهرداری هست که ۶۰ تای آن خالی است. همه اینهایی که در شهرداری ابلاغ دارند ابلاغشان و حقوقشان غیر قانونی است. صد و پنجاه ساعت شخصا وقت مفید گذاشتم و اولین شهرداری در کشور هستیم که چارت و فلو چارتمان را تامین کرده ایم و الان در وزارت کشور است و تا یک ماه دیگر ابلاغ می شود. هیچ شهرداری در کشور هنوز نتوانسته بعد از ابلاغ وزیر کشور کار را به این مرحله برساند. این در حالی است شهرداری سبزوار که ۸۵ سال سن دارد هنوز هویت و شناسنامه ندارد. موقعیت یک شهرداری به تشکیلات تفضیلی آن است. این شهرداری نه تشکیلات تفصیلی دارد و نه شرح وظایف و در چنین وضعیتی قانونا حتی نمی توانم به پرسنلم بگوییم چگونه کار کنند.

 اگر به سمت درآمدهای پایدار نرفته ام بفرمایید؟ فقط یک مورد شهر زندگی برای ما ۷ میلیارد آورده نقد آورد که درآمد پایدار است. کو ساخت و ساز و صدور پروانه در تهران و مشهد و نیشابور که من بخواهم در سبزوار از این محل برای شهرداری کسب درآمد کنم؟ اگر به سمت درآمد پایدار نرفته ام و درآمدهای پایدار را افزایش نداده ام بفرمایید؟ اینطور مسائل رها شده که مدیریت نمی شود.

 وقت بوده که حقوق کارکنان ۱۰ یا ۱۵ روز تاخیر بیفتد؛ ولی هر طور بوده حقوق را پرداخت کرده ایم در صورتی که در بروجرد ۳ ماه و در ابهر ۶ ماه از حقوق قبل از عید را هنوز هم پرداخت نکرده اند و امثال این طور مسائل در شهرداری های سطح کشور. آقای استیری و آقای شبیری و اقای کیخسروی و آقای درخشان فر به هر زحمتی بوده حقوق ها را تامین کرده اند.

 اگر اضافه کار کارکنان در این مدت کم بوده است بفرمایید؟ وقتی آمدم به شهرداری میانگین اضافه کار ۱۲۹ ساعت بوده الان ۱۳۷ ساعت شده است. در شهرداری بغل دست ما در نیشابور وقتی آقای حسینی آمد اضافه کار کارمندها را به ۷۰ ساعت و خیلی ها را به صفر رساند. بنده اگر یک ساعت کم کرده ام بفرمایید؟ نه نیرو تعدیل کردم و نه کسی را اخراج کردم، به جز دو سه نفری که به موجب قانون بوده است. حتی کسانی که دو روز قبل از آمدن من به شهرداری جذب شده اند را بیرون نکردم و با این شرایط ۳ میلیارد هم صرفه جویی کرده ایم. اگر غیر از این بوده بفرمایید؟

 آقای استیری (معاون مالی) هستند و می تواند شهادت بدهد. اگر در این یک سال و اندی یک مورد حتی به ایما و اشاره گفتم سند سازی کنند بفرمایید؟ قانونی عمل کردن در این دوران سخت است، خیلی هم سخت است. کسب درآمد حلال و درست در چنین زمانه ای سخت است و مدیرتش آدم را پیر می کند؛ اما با این حال اگر موردی غیر قانونی عمل کرده ام بفرمایید؟ اگر به سمت درآمد حلال حرکت نکرده ام و اگر شهرداری را غیر حرفه ای اداره کرده ام و اگر صبوری نکرده ام و اگر یک بار صدایم روی سر مدیران شهرداری بلند شده یا بی ادبی کرده ام بفرمایید؟

 به مدیران شهرداری گفته ام سیاستم سیاست اغنائی(اقناعی) است. اگر نتوانستم شما را اغناع(اقناع) کنم اجرا نکنید. مگر مواردی نبوده که قانع نشدند و به سمت دیگر رفتند نمونه اش در بودجه مگر جز این بود که شورا نظر آقای درخشان فر را مصوب کرد و بنده هم پذیرفتم؟ از بنده بعید بوده بعد از ۳۵ سال تجربه کاری و مدیریتی غیر حرفه ای عمل کنم. بخشنامه ها و احکام مجلس و دولت را هر کجا نقض کرده ام بفرمایید؟ بنده مجری هستم دیگر مگر جز این است؟

 اگر جایی بیت المال را ریخت و پاش کرده ام یا از ریخت و پاش بیت المال جلوگیری نکرده ام بفرمایید؟

 بدهی های گذشته شهرداری را مگر در سال ۹۳ پرداخت نکرده ایم. مگر نمی توانستیم این ۱۲ میلیارد بدهی دوره قبل از پذیرش مسئولیت شهرداری را به تاخیر بیندازم؟ می دانید که اگر می خواستم با ۱۲ میلیارد ست پلی اتیلنی ورزشی و بازی بگیرم جلو هر خانه ای یک ست نصب می شد. مگر هر ست بیشتر از ۲۵ میلیون است؟ ولی این کار را نکردم و غرض گذشته شهرداری را پاس کردیم.

 اگر آرامش و صبوری سرلوحه کار ما نبوده، اگر در حوزه ایثارگران کاری از دست بنده کاری ساخته بوده و کوتاهی کردم بفرمایید؟ آقای ارغیانی تشریف دارند می توانند شهادت بدهند.

 اگر در جذب مشارکت مردم و دستگاه ها کوتاهی کرده ام و مشارکت را به کار نگرفته ام بفرمایید؟ از باب مثال حتی پیاده رو جلو معلولین ذهنی را و جلو بیمارستان حشمتیه و در مورد دانشگاه حکیم و نیروی انتظامی و جلو بیمارستان واسعی که دارد انجام می شود را هم با مشارکت انجام دادیم و می دهیم.

 اگر مشارکت کارکنان را جلب نکرده ام و اگر از مشارکت تمام کارکنان شهرداری از صدر تا ذیل از طریق کمیسیون ها و کارگروه ها و بقیه سازمان ها در تصمیم سازی و حتی تصمیم گیری استفاده نکرده ام بفرمایید؟ در این مدت مشارکت کارکنان قطعی بوده است.

 اگر در شورا و سایر مجامع رسمی، دیپلماسی و جایگاه شهرداری را رعایت نکرده ام بفرمایید؟

 ضمن گرایش شدید به زیر ساخت ها در موضوع جدول و آسفالت و فضای سبز عملکرد ما مشخص و قابل محاسبه است. اگر کمتر از قبل بوده و اگر افزایش نداشته بفرمایید؟ من حرفی ندارم.

 اگر با اهالی رسانه و رسانه ها تعامل نداشته ام بفرمایید؟ شاید در شهرستان تنها مسئولی بودم که نشست های خبری آنگونه که بوده است تشکیل داده ام به جز در این شش ماه اخیر که به دلایل مسائلی که بود که شما هم می دانید نخواستم شهرداری وارد حاشیه شود.

 به شدت سازمان های غیر رسمی و درسایه درون شهرداری را مدیریت کرده و سازمان های رسمی را جایگزین کرده ام. سازمان های غیر رسمی سم مهلک برای سیستم شهرداری است. اگر غیر این است بفرمایید؟

 در بحث برون سپاری اگر کم و کاستی از بنده سر زده یا اگر خارج از بودجه کاری کرده ام بفرمایید؟

 صدها برنامه فرهنگی در ۲ سال گذشته اجرا شده بدون کمترین حاشیه ای و در شرایطی که پیش از آن صدای یک موسیقی در شهر با آن حواشی که می دانید چه می شد؛ اما در این مدت حتی یک شکایت از شهرداری نشده. طی یک هفته ده ها ساعت موسیقی سنتی در سطح شهر و فضای آزاد اجرا شد و ۱۶۰ هزار نفر استفاده کردند بدون کمترین حاشیه و شکایتی از هر کدام از دستگاه ها. حتی دادستان محترم در این باره تقدیر کردند.

 در حوزه تاریخی جزء نادر شهرهایی هستیم که مصوبه دولت داریم. این حوزه را به کنترل درآوردیم و حتی یک مورد تعرض به حوزه تاریخی نداشتم. محدوده تاریخی و حاشیه نشینی کنترل شد بدون کمترین حاشیه ای. نه تنها کنترل شد که خدمات دهی در آنها شروع شد. اگر جز این است بفرمایید؟

 سربسته بگویم فکر می کنم ده ها کار نکرده که شهرداری در این مدت داشته که از صدها کار کرده مهم تر است. لیست موضوعات آن آماده است و ارائه می دهم. این ها خیلی مهم است. یادمان باشد که در گذشته چگونه بود و الان چگونه هست.

 اگر نام و عکس خودم را با هزینه بیت المال جایی زده ام یا با هزینه شهرداری برای خودم نام و نشانی درست کرده ام بفرمایید؟ حتی عکسم را از روی سایت شهرداری هم برداشتم.

 اگر رای اعتماد ندهید امشب بسیار آسوده می خوابم. از روزی که وارد شهرداری شده ام ۱۲ تا ۱۴ کیلو وزن کم کرده ام و زیر پوستم آبی ندویده و چاق نشده ام و مطمئن باشید اگر از شهرداری بروم تا سه ماه دیگر وزنم ۲۰ کیلو هم زیاد می شود.

 خدا می داند که در این مدت رنج کشیدم و سالم کار کردم آن هم در این شرایط سخت که سالم کار کردن از کار حضرت فیل هم آنطرف تر است. در شهرداری طوری کار کردم که انگار صد سال دیگر هستم و انگار یک ثانیه دیگر نیستم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است