کد خبر : 8003
Print
بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار به مناسبت هفته معلم:

توسعه همه جانبه کشور در گرو سیستم آموزشی کارآمد است

شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۱۱

سبزوارنگار/مراسم پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته معلم و به یاد معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی از محل پارک ارم تا پارک سلامت برگزار شد و در پایان این مراسم، به همین مناسبت بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار قرائت شد.

Image titleسبزوارنگار/مراسم پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته معلم و به یاد معلم فداکار حمیدرضا گنگوزهی از محل پارک ارم تا پارک سلامت برگزار شد و در پایان این مراسم، به همین مناسبت بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار قرائت شد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ متن بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار به شرح زیر می باشد:
به نام خدا
امروزه بر هیچ صاحب نظر، اندیشمند و مسؤولی پوشیده نیست که مسیر توسعه همه جانبه یک کشور در گرو سیستم آموزشی کارآمد آن کشور است. نظام آموزشی در کشورهای پیشرفته دو کارکرد اصلی را به دوش می کشد: یکی؛ آموزش دانش آموختگان در سطح سرزمینی(ملی)، و دیگری؛ آموزش دانش آموزان در سطح استانداردهای جهانی. چنین وظیفه خطیری تنها از عهده نظام آموزشی کارآمدی برمی آید که بتواند در گام اول دانش آموختگانی را آموزش دهد که در سطوح مختلف ملی در بخش های مورد نیازش به کار گرفته شود و در گام دوم، این دانش آموختگان بتوانند در دهکده جهانی هنگام مواجهه با دیگر فرهنگ ها به زندگی معقول و معمول خود ادامه دهند.
حال بعد از قریب به 38 سال، در چنبره یک سیستم آموزشی گرفتار آمده ایم که به دلایل در پیش گرفتن سیاست های آموزشی سنتی، دخالت بی حد و حصر سیاسیون و همچنین نگاه ابزار انگارانه و مصرفی به آن با معلمانی روبرو شده ایم که قریب به اتفاق آنان از هویت شغلی خود ناخرسند می باشند زیرا به واسطه آن، توانایی برطرف کردن نیازهای اساسی و اولیه خود را ندارند و از سویی با دانش آموزانی مواجهیم که انگیزه لازم را برای آموزش در خود نمی بینند به گونه ای که افت تحصیلی گریبانگیر اکثریت آن ها شده است.
از آن جایی که دولت تدبیر و امید سعی دارد سیاست های معقولش را در بخش های گوناگون با استراتژی گفتمان در سطح ملی و بین المللی پیش ببرد؛ بسیار پسندیده است که باب این گفت و گو را از نظام آموزشی به خصوص با وارثان وصاحبان اصلی آن؛ یعنی معلمین باز کند. البته در این مسیر باید به تدریج حاکمان این مرز و بوم از نگاه های نامهربان خود دست برداشته و به حقوق اولیه هر ایرانی که در قانون اساسی به عنوان حقوق ملت ذکر شده پایبندی بیشتری داشته باشند، شاید با این گفت وگوها بتوان زخم های کهنه ای که در طی سالیان دراز بر این مجموعه گرانبها گذشته، ترمیم نماید.
انجمن اسلامی معلمان سبزوار علیرغم همه مشکلات موجود در نظام آموزشی، بر خود فرض می داند که از جانبازی و از خودگذشتگی تمامی معلمین به خصوص معلم شهید "حمیدرضا گنگوزهی" تقدیر نماید و اعلام کند معلم؛ همانگونه که حاضر است جانش را به خاطر دانش آموزان این مرز و بوم به خطر اندازد حاضر است به خاطر مشکلات و برطرف کردن معایب این سیستم، از هیچ تلاشی فروگذاری ننماید.


انجمن اسلامی معلمان سبزوار
اردیبهشت95

Image title

Image titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم