کد خبر : 8027
Print
سبزوارنگار

سی و یکمین جشنواره منطقه ای قرآن و عترت دانشجویان

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴

سبزوارنگار/سی و یکمین جشنوراه منطقه ای قران و عترت دانشجویان با حضور معاون مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مسئولان دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان با معرفی نفرات برتر در دانشگاه حکیم سبزواری به کار خود پایان داد.

Image titleسبزوارنگار/سی و یکمین جشنوراه منطقه ای قران و عترت دانشجویان با حضور معاون مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مسئولان دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان با معرفی نفرات برتر در دانشگاه حکیم سبزواری به کار خود پایان داد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری؛ معاون مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به سیاست های قرانی شورای انقلاب فرهنگی و  وزارت علوم در  جهت نشر و بسط فعالت های قرانی در دانشگاه ها گفت: از جمله اهداف مهم وزارت علوم ترویج فرهنگ قرانی در بین دانشجویان و ایجاد انس و الفت جوانان با قران و معارف قرانی است.

زهرا ذوالقدر افزود: اهتمام در بهره گیری  از معارف قرانی و ایجاد یک جامعه قرانی از اهم فعالیت های وزارت علوم است.

وی عنوان داشت: رویکرد ما در وزارت علوم این مهم  است که با ترویج آموزش های دینی و قرانی جوانان قران پژوه و قرانی را پرورش دهیم زیرا معتقدیم یک جوان آشنا به این معارف نورانی در ساختن جامعه ای سالم و پویا تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

وی ارتقای سطح فرهنگ قرآنی واسلامی و اعتلای اخلاق وایمان دینی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، ایجاد انس والف بیش از پیش دانشجویان دانشگاهها با قرآن وعترت  تقویت وتوسعه فضای معنوی و قرآنی در دانشگاههای سراسر کشور و ارج گذاری به فعالیت های قرآنی وعترت وتشویق نخبگان دینی وقرآنی دانشگاه ها  را از جمله اهداف وزارت علوم در برگزاری جشنواره قرانی عنوان کرد.

معاون مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه اکنون و پس از سه دهه از یرگزاری جشنواره قرانی دانشجویان این جشنواره به عنوان بزرگترین جشنواره دانشجویی کشور است، تاکید کرد:  تداوم سه دهه برگزاری با کیفیت و مداوم این جشنوراه نشان از حرکت علمی، با برنامه  و نظام مند وزارت علوم و دانشگاه ها در جهت نشر فرهنگ قرانی در بین جوانان و آینده سازان کشور است.

وی با اشاره به اینکه حامل پیام تشکر دکتر سیدضیاء هاشمی،معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، دکتر ایرجی کجوری مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و دیگر مسئولان فرهنگی وزارت علوم از برگزاری بسیار خوب این دوره جشنواره  به دانشگاه حکیم سبزواری است عنوان داشت: باید بیش از گذشته به قران پناه ببریم و از این اقیانوس بی انتها و سرشار نهایت استفاده را بیریم.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در این مراسم گفت:  قرآن پیام پروردگار است لذا باید تلاش کنیم تا این پیام بیش از پیش در جامعه ترویج پیدا کند.

دکتر جواد حدادنیابا اشاره به اینکه سعادت دنیوی و اخروی همه انسان ها در گرو مانوس شدن با قرآن کریم است،افزود: تلاوت قرآن و نگاه به آیات قرآن ثواب بسیار دارد ولی مهم ترین مسئله عمل به فرمایشات قرآن است که همه باید در زمینه فعالیت کنند.

وی ادامه داد: امروز خوشحالیم که در دانشگاه حکیم سبزواری میزبان دانشجویانی هستیم که در زمینه قران و نشر معارف قرانی همت و تلاش داشته اند و امیدواریم برگزرای این برنامه ها در دانشگاه ما تداوم یابد.

در ابتدای این مراسم معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و دبیر جشنواره ضمن خوش آمدگویی به حاضران عنوان داشت:خوشحالیم که میزبان حافظان و قاریان قران کریم از مجموعه ۷ استان کشور هستیم.

حجت الاسلام رضا کشاورز ادامه داد: در این دوره از جشنواره از ۳۴ دانشگاه کشور ۲۲۳ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این میان و پس از داوری ها ۹۳ اثر به مرحله نهایی جشنواره راه یافت.

وی با اشاره به شاخص بودن دانشگاه حکیم در بحث فعالیت های فرهنگی در وزارت علوم افزود: در بحث برگزاری جشنواره های فرهنگی و قرانی دانشگاه حکیم سابقه طولانی و موفقی دارد و همین پیشینه ی خوب سبب شد پیشنهاد برگزاری این دوره جشنواره از سوی وزارت به دانشگاه ما داده شود.

لازم به ذکر است در این مراسم از دکتر کرابی پیشکسوت قرانی شهرستان سبزوار تقدیر شد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام