کد خبر : 8030
Print
کمال الدین‌ پیرموذن:

تندروها از بودجه معلمان کم کردند و به صداوسیما دادند

جمعه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۵

سبزوارنگار/مجلس‌نهم از نوادر دوران انقلاب است! البته نه از لحاظ کارایی و فعالیت برای منافع ملی و حل مشکلات مردم، بلکه برای هزینه‌هایی که در زمینه بازی‌های جناحی و مخالفت با دولت‌روحانی بر کشور تحمیل کرد. نمایندگانی که به خوبی می‌توانستند، از فرصت موجود به نفع کشور و تصویب قوانین مفید استفاده کنند، دایم در حال گاوبندی‌های سیاسی بودند.


Image titleسبزوارنگار/مجلس‌نهم از نوادر دوران انقلاب است! البته نه از لحاظ کارایی و فعالیت برای منافع ملی و حل مشکلات مردم، بلکه برای هزینه‌هایی که در زمینه بازی‌های جناحی و مخالفت با دولت‌روحانی بر کشور تحمیل کرد. نمایندگانی که به خوبی می‌توانستند، از فرصت موجود به نفع کشور و تصویب قوانین مفید استفاده کنند، دایم در حال گاوبندی‌های سیاسی بودند.

برای اطلاع از اوضاع امروز بهارستان به سراغ کمال الدین‌ پیرموذن، از نمایندگان هم‌فکر با اصلاح‌طلبان و از اعضای فراکسیون رهروان رفتیم. او معتقد است این روزها جریانی در مجلس با اقدامات مختلف قصد دارد، انتقام رای مردم تهران را به لیست امید بگیرند.

پیرموذن می‌گوید: طرح اخیر مجلس برای تعطیلی جدید در تاریخ هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت حضرت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر(عج) خلاف قانون است!

گفت‌وگوی قانون را با این نماینده‌ مجلس در ادامه پی‌می‌گیریم:

دلیل شما برای مخالفت با تصویب لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه‌های توسعه کشور و به ویژه ماده الحاقی ۳۸ (مربوط به تعطیلی هشتم ربیع‌الاول) چه بود؟

امسال از جانب رهبرمعظم انقلاب با عنوان سال اقتصاد مقاومتی، اقدام وعمل نامگذاری شده‌است به طور حتم این تصمیم‌گیری بی دلیل نبود و باید همه‌ امکانات، تفکر و انرژی کشور،مردم و مسئولان را به‌کار گیریم تا به رشد اقتصادی مناسب برسیم. چرا که در دوران دولت پیشین به دلیل سوءمدیریت‌هایی که صورت گرفت، با معضلات فراوانی روبه‌رو شدیم. از سوی دیگر، آن دولت با اقدامات نا مناسب در عرصه مقابله با آلودگی‌هوا و تصمیماتی در زمینه نظام آموزشی کشور تعطیلی‌های بی موردی را به ما تحمیل کرد و این درحالی بود که یکی از راهکارهای توسعه ایران اسلامی، افزایش بهروری بود. امروزه اقدام دولت قبل در حال پیگیری از طریق برخی مقدس‌نماهای کاتولیک تر از پاپ صورت می‌گیرد و ما شاهد آن هستیم که بر خلاف گفتار رهبرمعظم انقلاب که تاکید دارند مشکلات اقتصادی را حل کنیم، این جریان اقداماتی را در دستور کار خود قرار دادند و انجام می‌دهند که در برابر دولت سد ایجاد کرده و آن را به چالش بکشند و این تصویب الحاقیه اخیر نیز در همین راستاست.

چه کسانی پشت تصویب این الحاقیه بودند؟

این موضوع را جریان پایداری مطرح و پیگیری کرد و سبب شد تا من و آقایان توکلی وکاتب نیز اخطار و تذکر دهیم که این تصویب بر خلاف اصل ۷۵ است ولی کسی به تذکر‌ها گوش نداد و تصویب شد.

نظر دولت در این زمینه‌ چه بود؟

نماینده دولت موافق این تصویب نبود و حتی با این اقدام مخالفت نیز کرد ولی کسی به آن توجه نکرد.

با این مشکلات چرا تصویب شد؟

این اقدام برای کشور هزینه مالی دارد و کسی به آن توجه نمی‌کند و متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که در تصمیم‌گیری‌ها به ندرت به قانون اساسی استناد می‌شود.

در زمان تصویب طرح آقای ابوترابی حضورداشتند، آیا ایشان اعتراضی به این بی‌قانونی نداشتند؟

خیر ایشان نه تنها مخالفتی نکرد بلکه موافق این الحاقیه بود و معتقد بود، در کشورهای دیگر هفته‌ای دو روز تعطیلی دارند و ما از آنها نیز کمتر تعطیلی داریم!کسانی که خود را ذوب در ولایت می دانند وآنهایی که اگر با حضرت حجت(عج) ارتباط دارند از محضر ایشان بپرسند که با این اقدامات موافق هستند یا خیر، بدون شک ایشان نیز معتقدند که بالابردن بهروری در جامعه اسلامی و کم‌کردن فاصله‌های طبقاتی را باید در نظر بگیریم.نباید به گونه ای نشان دهیم که اسلام دین نشاطی و بی‌کاری است و ما بایددر خانه بنشینیم.

مسئول اصلی تصویب این طرح چه کسی ‌بود؟

سالک، رئیس‌کمیسون فرهنگی در این زمینه‌تلاش می‌کرد.

چرا اصلاح‌طلبان مجلس اعتراض نکردند!؟

در همین راستا از آقای تاجگردون پرسیدم شما چرا در این زمینه‌اعتراض نکردید، که وی تشریح کرد چند تن از مجتهدین قم این موضوع تعطیلی را به رئیس‌مجلس گفته اند و وی نیز تاکید کرده‌‌است که تصویب شود!

نامه‌دیگری نیز در زمینه حمایت از طرح‌های ناجا در مجلس‌به امضا رسید، ماجرای این نامه چه بود؟

بانی‌این اقدام، طاهری، نماینده گرگان بود که برای امضا گرفتن دوبار به سراغ من نیزآمد ولی به دلیل آنکه این طرح حقوق شهروندی را زیر سوال می‌برد، امضا نکردم. به نظر من این اقدام در راستای انتقام از مردم تهران است که چرا به لیست یاران دولت رای دادند!

چرا اوضاع این روزهای مجلس اینگونه است؟

متاسفانه در این روزهای پایانی مجلس برخی به جای آنکه به دنبال حل مشکلات زندگی مردم در خانه‌ملت باشند، به دنبال بازی‌های سیاسی و اقداماتی از این قبیل هستند. برای مثال این روزها که هفته معلم است، امثال آقای سالک که مسئول فرهنگی‌ کشور هستند، در قبال مشکلات جامعه آموزش‌و پرورش، اقدامی انجام نمی‌دهند و ما شاهد آن هستیم که با پیگری همین نماینده(سالک) و جریان تندرو مجلس یک درصد سر جمع اعتبارات دستگاه‌ها و نهادها به ویژه همین آموزش و پرورش را که بودجه ندارد حقوق معلمان و کارمندان خود را پرداخت کند، در اختیار صداوسیما قرار دادند. هفته گذشته مصوبات خلاف منافع ملی کم نداشتیم و امیدوارم این مجلس زودتربه آخر برسد تا این مصوبات برگرفته از جناح‌بازی‌‌های سیاسی تمام شود!

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
محمدرضا
۱۳۹۵/۲/۱۹ ۲۰:۲۹
0 0
خوب نون مفت میخورید دم خروس از همه جا بیرون زده مردم هم خوب اگاهند حالا معلوم شد پولها کجا رقته ؟؟؟؟؟ نیروهای ستادی
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است