کد خبر : 8093
Print
سبزوارنگار

نشست شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان سبزوار با مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش سبزوار

جمعه ۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۵

Image titleسبزوارنگار/نشست مشترک شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان سبزوار با مجموعه مدیریتی آموزش و پرورش سبزوار در محل سالن کنفرانس اداره آموزش و پرورش سبزوار برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار هدف از نشست هم اندیشی با شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان سبزوار را تسریع در اجرای برنامه های آموزش و پرورش و کمک به اصلاح آن ها دانست و گفت: با توجه به این که اعضای این شورا با بدنه نظام آموزش و پرورش یعنی؛ معلمان، دانش آموزان و اولیای آن ها در ارتباط هستند، مسایل داخلی و درون سازمانی خود را مطرح می کنیم تا بتوانیم مسیر پیش رو را راحت تر طی کنیم، باشد تا در بهبودی امور مؤثر باشد.

دکتر مرتضی بینش افزود: ما با تمام تلاش و سعی خود از حقوق همکاران دفاع می کنیم و خیلی علاقه مند نیستیم در این خصوص کوتاه بیاییم ولی با توجه به این که کار فرهنگی می کنیم، باید بدانیم که تنبیه؛ همیشه کارساز نیست و البته همه می دانیم که تنبیه مراحلی دارد، انتظار ما از همکارانمان این است که اگر احیاناً دانش آموزی نیاز به تنبیه دارد - البته منظور در این جا تنبیه بدنی نیست چرا که نه تجویز شده و نه قابل توجیه است -  با منطق و متدولوژی روان شناسی پیش بروند و ممنوعیت تنبیه بدنی از سوی معلمان در مدارس در قانون کشور ما 101ساله است.  به قول میشل فوکو: "معلمان؛ نیاز به ارایه قدرت ندارند و تنبیه، باید پشت دیوارهای علوم انسانی و اخلاقی صورت بگیرد."

وی ادامه داد: از طرف دیگر بی حرمتی والدین نسبت به معلمان را نیز برنمی تابیم و اگر خدای ناکرده این امر تبدیل به رویه شود و کمتر به آن توجه شود، کمتر دفاع شود، باز باید در جایی دیگر آسیب های ناشی از آن را سالیان سال جبران کنیم. البته ما تا حد توان خود از طریق کارشناسی حقوقی اداره این موضوع را پیش می بریم و برای فرد خاطی جرایمی نیز در نظر گرفته می شود و اگر در آخرین مراحل تخفیف هایی در نظر گرفته می شود، زمانی است که طرف مقابل مستاصل مانده است.

مرتضی بینش خاطر نشان کرد: انتخاب مدیران توسط معلمان در سال های 81 و 82 به طور جدی مطرح شد و در آن زمان پس از اجرا با شکست مواجه شد. این طرح؛ در مدارس کم جمعیت، آسیب های جدی به وجود می آورد. اگرچه مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، این طرح را جدی گرفتند و در یک جلسه با مقام عالی وزارت مطرح شد که ما سال قبل در 5درصد و امسال در10درصد مدارسمان این طرح را اجرا کرده ایم و سال آینده قصد داریم  در 15درصد مدارس آن را اجرا کنیم چرا که معلمان؛ نقشی اساسی در مدرسه دارند و باید نظر آن ها در تعیین مدیر مدرسه لحاظ شود. پیشنهاد وزیر محترم آموزش و پرورش این بود که کارگروهی تخصصی تشکیل شود تا از طریق مطالعه علمی، توفیقات و آسیب های احتمالی آن آنالیز و تحلیل شود و در صورتی که طرح انتخاب مدیران توسط معلمان، فوایدی دارد، اجرایی شود.

وی یادآوری کرد: هیچکدام از بازسازان اجتماعی و نو مفهوم گرایان و در یک کلام کسانی که به نظام های مدرسه تاخته اند؛ برنامه درسی برای مدرسه ارایه نداده اند، یعنی فقط انتقاد کرده اند. ما هم نمی گوییم مدارس ما؛ بهترین است ولی باید محدودیت هایی که داریم را نیز در نظر بگیریم. البته اگر پیشنهادی باشد که بتواند حتی ما را یک گام به جلو ببرد از آن استقبال می کنیم.

بینش تأکید کرد: اگر چه تفکر مشارکتی در نظام عرفی و نظام آموزشی ما نیست و در این موضوع  ضعف جدی فرهنگی داریم ولی ما با مشارکت دانش آموزان و معلمان به طور جدی موافقیم. می توان با شروع این تفکر از مدارس، آن را به دانشگاه ها تسری دهیم وسپس آن را به خانواده ها بکشانیم، متأسفانه ما از چهار عنصر اصلی که می توانند در برنامه ریزی مؤثر باشند، غالباً از یک عنصر، یعنی برنامه ریزان استفاده می کنیم.

وی گفت: با مدیریت کوتاه مدت و دراز مدت مدیران مدارس موافق نیستم چرا که متأسفانه تعهد سازمانی مدیران مدارس ما پس از حدود 10 سال نه تنها افزایش نمی یابد بلکه کاهش پیدا می کند و هیچ طرح و برنامه ای نداشته و دچار روزمرگی می شوند.

معاون توسعه و پشتیبانی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز در ادامه این جلسه گفت: بودجه آموزش و پرورش سبزوار در سال 91 حدود 500 میلیون تومان بوده که این رقم در سال 92 به 450میلیون تومان، در سال 93 به 340میلیون تومان و در سال 94 به 260 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است ولی ما با مساعدت مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و درآمدهای آموزش و پرورش؛ در سال 93حدود 650میلیون تومان و در سال 94 حدود 750میلیون تومان هزینه کرده ایم ضمن این که تمام برنامه های آموزش و پرورش در حال انجام بوده است.

حسن محرابی افزود: از سال 64 به دلیل نیروهایی که به کار گرفته شده اند حدود 220 میلیون تومان محکوم شده ایم که تاکنون تأمین اجتماعی 74 میلیون تومان آن را از حساب آموزش و پرورش برداشت کرده است و به محض این که پولی به حساب آموزش و پرورش می آید، تأمین اجتماعی به عنوان یک ضابط قضایی مطالبات خود را وصول می کند.

وی ادامه داد: اعتبارات تعمیر و  تجهیز 72 میلیون تومان بوده که حدود 350 میلیون تومان هزینه شده است. فقط در سال گذشته 17 باب مدرسه و 6 باب نمازخانه افتتاح کرده ایم و در حال حاضر 11پروژه مناقصه برگزار کرده ایم که بیشترین مناقصه در استان بوده است و در این خشکسالی بودجه، از محل منابع داخلی آموزش و پرورش، در 25 اردیبهشت 8 پروژه را به صورت همزمان افتتاح کرده ایم.

محرابی خاطر نشان کرد: نصب بنرهای تبلیغاتی تخفیف 15درصدی فست فود برای معلمان؛ خطایی بوده که از طرف شرکت تبلیغاتی انجام گرفته که البته به این شرکت تذکرات لازم داده شده است.

وی تأکید کرد: آموزش و پرورش هیچ نقشی در سود و زیان قراردادهایی که با فروشگاه های مختلف می بندد، ندارد. ما می خواهیم از ظرفیت 9هزار نفری معلمان شهرستان به نفع معلمان، به نحو مطلوب استفاده کنیم. تمام فروشگاه های بزرگ در اختیار فرهنگیان و تمام قراردادها و تمام چانه زنی ها و کیفیت هایی که باید موجود باشد، توسط کارشناسان ما و حتی رئیس اتحادیه صنف مربوطه رصد می شود. در حال حاضر حدود 500 نفر از معلمان، درگیر خرید اقساطی کالا و خدمات هستند و همکاران ما در حسابداری اداره بابت محاسبه ماهیانه کسر حقوق این مجموعه، هیچ درآمدی به دست نمی آورند ولی چون بخشی از همکاران ما از این خدمات بهره مند می شوند، خوش حالیم. البته در متن اطلاعیه ها یادآوری کرده ایم که همکاران عزیز، خودشان قیمت و کیفیت کالاها را کنترل کنند. تسهیلاتی که ما در نظر گرفته ایم این است که همکاران ما بابت خرید از این فروشگاه ها دغدغه پرداخت نقدی نداشته باشند. البته فروشگاهی هم بوده که از قرارداد منعقده، تخطی کرده که پس از بررسی دقیق و محرز شدن تخلفش به سرعت قرارداد را باطل اعلام کرده ایم.

Image title

معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز ضمن تشکر از طرح دغدغه های اعضای شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان سبزوار گفت: متأسفانه قانون گریزی، احساس نارضایتی ذینفعان از برنامه های آموزش و پرورش و سیطره ایدئولوژیکی کردن فعالیت ها در مدارس وجود دارد ولی ما باید ضمن آسیب شناسی و سیاست گذاری، راهکارهای مقابله با آن ها را بررسی کنیم.

عبداله حکم آبادی در خصوص انتخاب مدیران توسط معلمان خاطر نشان کرد: انتخاب مدیر توسط معلمان و مشارکت افراد در تصمیم گیری ها خوب است ولی باید مسایل و مکانیسم آن ها دقیق و عالمانه تعریف شود و شفاف باشد تا به اهداف از پیش تعیین شده برسیم ولی  اگر قرار است فقط با انتخاب مدیران تمرین دموکراسی کنیم به نوعی لوث کردن انتخابات در عرصه اجتماعی است چرا که این انتخاب هیچ اختیاری را به منتخب معلمان نمی دهد اگرچه نفس برگزاری انتخابات می تواند موجب هماهنگی بیشتر معلمان با مدیر منتخب خود شود. بخشنامه ارسالی ایرادات متعددی داشت. اولاً: در دستورالعمل مشخص نشده بود مدیران با کدام معلم انتخاب شوند؟ اول مهر، مدیر مدرسه باید مشخص باشد، معلمینی که سال گذشته در آن مدرسه بوده اند، مدیر سال تحصیلی بعد را انتخاب می کنند. دوم این که اگر فرض کنیم در مدرسه ای 10 معلم وجود دارد، با توجه به این که حداقل باید سه نفر کاندیدای مدیریت باشند، از مجموع  معلم ها، 4نفر به یک کاندیدا رأی می دهند و 6نفر دیگر دو کاندیدای دیگر را انتخاب می کنند و در نتیجه نظر حداکثری لحاظ نمی شود و به احتمال قریب به یقین آن 6نفری که مخالف این مدیر بودند با برنامه های مدیر منتخب همراهی نخواهند کرد که این امر باعث گسست فعالیت های آموزش و پرورش در آن مدرسه خواهد شد. سوم این که مکانیسم استیضاح مدیر انتخابی چطور تعریف می شود؟ چهارم این که گاهی تعهدات سازمانی مدیر با مطالبات همکاران در تعارض است، این جا باید کدام را انتخاب کند؟

وی افزود: البته ما در سال تحصیلی گذشته، در حوزه ابتدایی به عنوان نمونه، ارزشیابی برخی مدیران را با توجه به چهار منبع همکاران، دانش آموزان، اولیا و کارشناسی های مختلف اداره انجام دادیم.

معاون آموزش متوسطه مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز هدایت تحصیلی و ساماندهی نیروی انسانی را دغدغه های اصلی خود عنوان کرد و گفت: متأسفانه ریشه این دو دغدغه به تصمیمات غیرکارشناسی و شتاب زده و جهت دار دولت قبل بر می گردد.

سیدرضا خاتم پور افزود: در سال 82 کل دانش آموزان کشور 18 میلیون نفر بود که این رقم در سال 92 به کمتر از 13 میلیون نفر رسید. آمار فرهنگیان ما در سال 82 حدود یک میلیون و چهل هزار نفر بود که در سال 92 بالغ بر یک میلیون و 137 هزار نفر شد که با وجود کاهش 6 میلیون نفری دانش آموزان، تعداد معلمان ما حدود یکصد هزار نفر افزایش یافتند که اکثر این استخدام ها هم غیر کارشناسی صورت گرفت. 116 هزار نیروی شبه معلم و خدماتی با میانگین سنی 43 سال را تبدیل وضعیت استخدامی کردند. امروزه حتی اگر اعتبارات آموزش و پرورش را دو برابر کنیم، با مشکل مواجه خواهیم بود.

وی ادامه داد: در سبزوار از سال 91 تا کنون تعداد کلاس های ما تفاوتی نکرده است ولی تنها در حوزه معاونت متوسطه 217  همکار بازنشست شده اند با این توضیح که در سال 91 در متوسطه نظری 1250 ساعت، در فنی و حرفه ای1670 ساعت و در متوسطه اول250ساعت اضافه کار داشته ایم که این ارقام در سال تحصیلی جاری در متوسطه اول و متوسطه نظری دوم به صفر ساعت رسیده و تنها در فنی  وحرفه ای380 ساعت اضافه کار داریم.

خاتم پور خاطر نشان کرد: در کنکور سراسری 91 در سبزوار رتبه دو رقمی نداشتیم و قبولی رشته پزشکی 9 نفر بودند که در کنکور سال گذشته رتبه دو رقمی ما 8 نفر و70 نفر قبولی پزشکی داشتیم.

وی تأکید کرد: در بحث بازدیدها، در سال 91 بخشنامه ای کردیم و برای قسمت های مختلف حوزه معاونت متوسطه که شامل متوسطه اول، متوسطه نظری، فنی و حرفه ای و گروه های آموزشی و تکنولوژی می شود برنامه منظم بازدید هفتگی تعیین کردیم و تا امروز این رویه ادامه داشته است.

معاونت پرورشی و تربیت بدنی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز گفت: با توجه به این که هدایت تحصیلی به پایه نهم منتقل شده است؛ آزمون های مشاوره ای و تست سلامت روان، تست استعدادیابی برای این دانش آموزان انجام گرفته است و تمام مدارس سبزوار از حضور مشاوران تحصیلی بهره مند هستند.

علی مهرآرا ادامه داد: تمام پرونده های دانش آموزان در متوسطه اول در حال ثبت الکترونیک هستند و مراکز مشاوره جهادی و اورژانس مشاوره به کلیه دانش آموزان خدمات مشاوره ای ارایه می دهند.

معاونت هماهنگی مدیریت آموزش و پرورش سبزوار نیز گفت: مدرسه؛ نقطه ثقل آموزش و پرورش است و نظر مدیریت آموزش و پرورش سبزوار بر این است که مسؤولین اداره باید به اصطلاح به کف مدارس بروند، چرا که تصمیماتی که در اداره گرفته می شود، باید در مدرسه به سرانجام برسد، بنابراین سه روز از هفته را به بازدیدهای گروهی هوشمند و مؤثر از مدارس سطح شهرستان اختصاص دادیم.

علی اسلامی افزود: البته چون تعداد مدارس خیلی زیاد است، اگرچه سعی ما بر این است که حداقل یک بار در طول سال تحصیلی به نمایندگی از اداره یک تیم در مدرسه حضور یابد، ولی احتمال این که از تمام مدارس بازدید کنیم، وجود ندارد.

شایان ذکر است در ابتدای این جلسه، مجید دواچی؛ نایب رئیس انجمن اسلامی معلمان سبزوارگزارشی از فعالیت های اخیر این تشکل ارایه داد. وی صدور بیانیه به مناسبت های مختلف از جمله: بازگشایی مدارس، رد صلاحیت نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، اعلام حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب و حامی دولت(محمدرضا راه چمنی و رمضانعلی سبحانی فر)، هشدار درباره تداوم اختلافات شورای شهر و شهردار، هفته معلم، نشست هم اندیشی با کاندیداهای شورای هماهنگی و اجرایی انجمن، برگزاری اولین مجمع عمومی انجمن، ضیافت شام و تقدیر از اعضای سابق شورای هماهنگی و اجرایی انجمن همراه با سخنرانی استاد باقری، پرسش و پاسخ با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی و مدیر آموزش و پرورش سبزوار، دعوت از معاون امور مجلس حقوقی و استان های سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری به منظور تبیین عملکرد دولت یازدهم، جلسات مشترک با انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه حکیم سبزواری پیرامون انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و دعوت از کاندیداهای اصلاح طلب و تلاش جهت اجماع سایر کاندیداها، تأسیس ستاد مشترک و مستقل انتخابات و دعوت از شخصیت های مختلف جهت سخنرانی و تبلیغ به منظور مشارکت حداکثری، نشست هم اندیشی با حسین مقصودی منتخب مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، نشست علمی چالش خشم در علوم اجتماعی، برگزاری مراسم پیاده روی خانوادگی به مناسبت هفته معلم و بزرگداشت معلم ایثارگر حمیدرضا گنگوزهی، همکاری با دانشگاه حکیم سبزواری در برگزاری مراسم سخنرانی با موضوع تورم کیفری از منظر حقوق بشر و برگزاری مسابقه به مناسبت هفته معلم در دو محور ارایه پیشنهادات جهت بهبود کیفیت آموزش و پرورش و جمع آوری آثار هنری و ادبی با محوریت معلم را از جمله فعالیت های اخیر انجمن اسلامی معلمان سبزوار عنوان کرد.

Image title

رضا کاشفی راد؛ دبیر انجمن اسلامی معلمان سبزوار نیز با ابراز نگرانی از بازتولید زندگی جمعی که در نظام آموزشی رخ می دهد، پیامدهای آن را قانون گریزی در مدارس، سیطره ایدئولوژی کردن نظام آموزشی، عدم رشد عقلانیت انتقادی در مدارس، فاصله گرفتن نظام آموزشی ایران از نظام آموزشی مدرن، فراری دادن دانش آموزان از محیط آموزشی دانست. وی گفت: البته در آموزش رسمی همه معلمان زحمت می کشند و آن چه از دستشان بر می آید کوتاهی نمی کنند اما نتیجه ای که در حال رخ دادن است؛ غیر از آموزش رسمی است و زنگ خطر آن دیرزمانی است که به صدا درآمده است. شاید اگر از تمام ظرفیت توانمندی های مجموعه خود بهره ببریم بتوانیم در چند سال آینده برخی از این مشکلات را حل کنیم.

محمد حشمت نیا؛ مسؤول کمیته حقوقی و امور معلمان انجمن اسلامی معلمان سبزوار نیز ضمن انتقاد از پروسه فرمایشی بودن انتخاب مدیران  توسط معلمان و نصب بنرهای تبلیغاتی ناراحت کننده، فضای شلوغ برخی از مدارس، خواهان بازدید بیش تر مسؤولین از مدارس شد.

احمد حایری مقدم؛ مسؤول کمیته آموزش  و پرورش انجمن اسلامی معلمان سبزوار نیز ضمن انتقال گلایه همکاران از اطلاعیه های حمایتی، با توجه به آمار 5هزار نفری دانش آموزان پایه نهم، پیشنهاد تشکیل کارگروهی را داد تا مشاوران را آموزش بدهند و آن ها نیز بتوانند نحوه انتخاب رشته و هدایت تحصیلی را به دانش آموزان و اولیای آن ها آموزش بدهند.

مهران صولتی؛ مسؤول کمیته سیاسی  و اجتماعی انجمن اسلامی معلمان سبزوار نیز گفت: آموزش و پرورش به مثابه یک بنگاه ورشکسته شده که اگر به همین روال ادامه بدهد به اهداف خود نخواهد رسید. کار نظام آموزش و پرورش تولید افراد ناراضی شده است. دانش آموزان، معلمان، کارمندان و مسؤولینی که اعتبار می دهند، از آموزش و پرورش ناراضی اند، چرا که معتقدند خروجی آن به درد نمی خورد. ما هر روز شاهد افزایش میزان جرم و جنایت و آسیب های اجتماعی هستیم. اگرچه سیستم آموزش و پرورش؛ کاملاً متمرکز، بسیار محافظه کار و انجام تغییرات معنادار در آن پر هزینه است و دست دوستان اداری ما بسته است، ولی تجربه جهانی نشان داده است که با مشارکتی کردن می توانیم بر بیگانگی افرادی که در نظام آموزشی حضور دارند، فائق آییم. شوراهای دانش آموزی را از حالت تشریفاتی و اعمال نظارت استصوابی خارج کنیم و نقش بیش تری به شوراهای معلمان بدهیم.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند