کد خبر : 8107
Print
کمال الدین پیرموذن:

دلواپسان باید به حال خود گریه کنند

یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۴۶

سبزوارنگار/نتایج انتخابات مجلس، مطالبات و خواسته ملت برای تغییر و افزایش همراهی با دولت را نشان داد. مردم با گزینش خود نشان دادند که فریب شعارهای بدون پشتوانه کارشناسی را نمی‌خورند. البته باید در عین حال دانست که حق هر جریان سیاسی است که در رقابت انتخاباتی شرکت کند و به شکل منصفانه و عادلانه بدون روند تخریبی به رقابت بپردازد. اکنون به نظر می‌رسد گفتمان بهار که از سوی حامیان احمدی‌نژاد و او سر داده می‌شد به نتایج پیش‌بینی‌شده از سوی آنها نرسیده است و بر گفتمان مستضعفین تاکید می‌کنند. گفت‌وگوی کمال الدین پیرموذن نماینده مجلس نهم با «آرمان» درباره همین موضوعات است

Image titleسبزوارنگار/نتایج انتخابات مجلس، مطالبات و خواسته ملت برای تغییر و افزایش همراهی با دولت را نشان داد. مردم با گزینش خود نشان دادند که فریب شعارهای بدون پشتوانه کارشناسی را نمی‌خورند. البته باید در عین حال دانست که حق هر جریان سیاسی است که در رقابت انتخاباتی شرکت کند و به شکل منصفانه و عادلانه بدون روند تخریبی به رقابت بپردازد. اکنون به نظر می‌رسد گفتمان بهار که از سوی حامیان احمدی‌نژاد و او سر داده می‌شد به نتایج پیش‌بینی‌شده از سوی آنها نرسیده است و بر گفتمان مستضعفین تاکید می‌کنند.

گفت‌وگوی کمال الدین پیرموذن نماینده مجلس نهم با «آرمان» درباره همین موضوعات است که در ادامه می‌خوانید:

طیف احمدی‌نژاد گفتمان خود را از دولت بهار به دولت مستضعفین تغییر داده است. با توجه به این شرایط تصور می‌کنید قشر محروم جامعه پذیرای آنها باشد؟

به زودی آثار و نتایج مثبت پساتحریم آشکار خواهد شد و نباید اجازه داده شود فرصت طلایی پساتحریم از جامعه گرفته شود. با همکاری و هماهنگی دولت و مجلس دهم، همچنین جذب و به‌کارگیری سرمایه‌گذاری‌ها شاهد افزایش اشتغال، کاهش بیکاری و رونق صنعت و تجارت کشور خواهیم بود و شهد شیرین برجام به کام ملت ریخته خواهد شد. گزینش مردم در انتخابات اسفند ۹۴ و اردیبهشت ۹۵ نشان داد که یار دولت هستند. همچنین این انتخابات بیانگر رضایت افکار عمومی از دولت برآمده از اراده ملت بود. از منظر مردم گفتمان احمدی‌نژاد منسوخ شده و دیگر در بین آنها جایگاهی ندارد و از سوی دیگر مردم همراه و حامی اصلاح‌طلبان، حامیان دولت و اصولگرایان معتدل هستند و انتخابات اخیر این حقیقت را برهمگان ثابت کرد.

اما شعار دولت قبل هم عدالت و مهرورزی بود.

درست است اما دولت سابق و جبهه پایداری به نام عدالت، خسارات زیادی بر ملت تحمیل کردند، بنابراین به دلیل اینکه ملت با آنها همراهی لازم را ندارند این جریان با فضاسازی به دنبال پاسخ به ملت هستند. آنها به جای آنکه در جشن دکتر سلام به سیاست کلید و قفل بخندند، باید به بی‌مهری مطلق مردم به دلیل سوء مدیریتشان و مشکلات عدیده اقتصادی به حال خود گریه کنند. این جریان با فضاسازی‌های منفی خواهان بازگشت دوباره به عرصه قدرت است اما در آنها توانایی مقابله، رویارویی و فریب افکار عمومی وجود ندارد. به عبارت دیگر اراده مردم با آنها نیست بلکه با رئیس دولت کنونی است. دلواپسان با چنین عملکردی می‌خواهند خودی نشان دهند و توجه همگان را به سوی خود جلب کنند اما ملت فهیم توانایی تشخیص عملکرد صحیح از نادرست را به خوبی دارا است.

این جریان شانسی برای حضور در عرصه انتخابات سال آینده دارد؟

تاریخ مصرف احمدی‌نژاد و احمدی‌نژادی‌ها گذشته است. آنها با چنین عملکردی کشور را به عقب راندند و مردم به این موضوع اشراف دارند و افکار عمومی اشتباه نمی‌کند و دیگر خواهان حضور آنان در عرصه سیاسی نیستند. هرچقدر از عمر دولت سابق می‌گذرد کارشناسان و متخصصان بیشتر به عمق نتایج حاصل از ناکارآمدی‌های آن به ویژه در عرصه‌ اقتصادی پی می‌برند. احمدی‌نژاد درآمد افسانه‌ای حاصل از فروش نفت را خوب مدیریت نکرد. این درآمد عظیم می‌توانست با سرمایه‌گذاری درست چرخ‌های اقتصاد را بچرخاند نه آنکه منجر به تعطیلی برخی بنگاه‌های اقتصادی شود و اختلاس‌های کلان و رانت‌خواری را در کشور رواج دهد.

این گفتمان جدید که نام مستضعفین را دارد، ممکن است بتواند دهک‌های پایین جامعه و طبقات محروم را درگیر خود کند؟

اکنون آنها وعده دادن مبلغ‌های گزاف یارانه رامطرح می‌کنند در حالی که این امر می‌تواند اقتصاد کشور را با شوکی بزرگ مواجه کند. هر چند ممکن است این عوام فریبی و شعارهای پوپولیستی در محیط‌های کوچک اثر کند اما از آنجایی که مردم اثرات منفی چنین عملکردی را در دو دوره قبل شاهد بودند با آنان همراه نخواهند شد و این امیدواری وجود دارد که دلسوزان و صاحب منصبان بتوانند با عزم جدی با چنین موضع غیراصولی برخورد کنند.

چه توصیه‌هایی برای این طیف دارید؟

از آنها خواهش می‌کنم که به منافع و مصلحت ملت بها دهند و در این که افکار عمومی با آنها نیست، تردید نکنند. همچنین از تحمیل هزینه‌های بیشتر به کشور و ملت اجتناب ورزند، ازموضع تخریب رقیبان خود وارد نشوند و در رقابت انتخاباتی سالم، عادلانه و عقلایی حضور یابند. همچنین آنها نباید به شکل غیرمنصفانه دستاوردهای مثبت برجام را زیرسوال برند و آن را نادیده بگیرند. از سوی دیگر دلواپسان برای حرکت در جهت سازندگی و توسعه در کنار نهاد اجرایی کشور قرار گیرند نه در مقابل آن، چراکه با همکاری و هماهنگی و صدای واحد می‌توان در مسیر ارتقا و ترقی کشور حرکت کرد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است