کد خبر : 8123
Print
سبزوارنگار

پنجره های آجری در سبزوار رونمایی شد

جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۱

سبزوارنگار/ آیین رونمایی از سومین مجموعه شعر دکتر حسن دلبری عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری “پنجره های آجری” در روز تولد این شاعر برجسته برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/ آیین رونمایی از سومین مجموعه شعر دکتر حسن دلبری عضو هیات علمی دانشگاه حکیم سبزواری “پنجره های آجری” در روز تولد این شاعر برجسته  برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری؛ طی مراسمی با حضور مدیر موسسه شهرستان ادب، مسئولان شهرستان علاقمندان و کارشناسان فرهنگ و ادب سبزوار  از سومین مجموعه شعر دکتر حسن دلبری عضو هیات علمی و مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه حکیم سبزواری  در سالن همایش های شهرداری سبزوار رونمایی شد.

مدیر موسسه شهرستان ادب در این مراسم با اشاره به حسن دلبری نام و چهره ای شناخته شده در شعر و ادبیات امروز کشور است، گفت: ‌ادبیات همواره برای مردم کشورمان اهمیت داشته و جهانیان مردم ایران را با فرهنگ و هنرشان می شناسند و ادبیات سند جاودانه ایرانیان نزد مردم جهان است.
وی بابیان اینکه سبزوار جایگاه فاخری در اندیشه و ادب ایران دارد، گفت: ‌بزرگانی چون بیهقی، حکیم شرق حاج ملاهادی سبزواری و حمید سبزواری چون ستارگانی در آسمان علم و ادب ایران می درخشند.
مودب با بیان این که ‌ادبیات برای مردم یک ضرورت و نیاز است، گفت: امروزه مردم باید این احساس نیاز را با خرید محصولات فرهنگی پاسخ دهند.
وی با اشاره به اینکه رویکرد اصلی ما در حوزه شعر و ادب، شعر انقلابی اسلامی است، افزود: موسسه شهرستان ادب از انتشار آثار با محوریت انقلاب اسلامی حمایت بیشتری می نماید.
مدیر موسسه شهرستان ادب با اشاره به اینکه ‌انجمن های ادبی باید با توجه به فضای فرهنگی و بهره از ظرفیت های منطقه خود فعالیت کنند، گفت: ایده اصلی این است که در انجمن ها شعر خوب تولید شود و بتوانیم شاعر توانمند پرورش دهیم.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سبزوار نیز در این مراسم گفت:‌ امروز یکی از نیازهای جامعه توجه به حوزه فرهنگ است و کار و هزینه فرهنگی نتیجه ای ماندگار دارد.
مهدی مقصودی اظهار کرد: ‌شورای شهر سبزوار از کتابی هایی که با محوریت تاریخ، ادبیات ، هنر و معرفی بزرگان این شهرستان نوشته شود، حمایت مادی و معنوی می کند.
دکتر حسن دلبری  نیز در این مراسم با تشکر از حضار گفت: برای من بسیار لذت بخش است که امشب  و در این محفل رونمایی عصاره ی فرهنگ و ادب سبزوار  گرد هم آمده اند.

وی با اشاره به مصادف شدن این مراسم با روز تولدش گفت: در تمامی سنینی که شعر سرودم به تناسب همان سنین بوده است و افتخارم این است که در کل دوران شاعریم هیچگاه مدح و ثنای کسی را نگفتم.

وی لطافت و بلندنظری در شعر و شاعری  را از جمله ضرورت های شعر در تمامی دوران  برشمرد و   افزود: به این نتیجه رسیده ام که لطافت و مناعت طبع حافظ گونه شعر را  ماندگارتر خواهد کرد.

گفتنی است این مراسم با همکاری دانشگاه حکیم سبزواری، نهاد کتابخانه های شهرستان، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری، انجمن ادبی مشکات، شورای اسلامی و کانون ادبی دانشگاه حکیم سبزوار برگزار می شد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام