کد خبر : 8125
Print
معاون اول رییس جمهور:

آموزش و پرورش نیازمند مشارکت همه مردم است

جمعه ۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۲

سبزوارنگار/معاون اول رئیس جمهوری، اداره آموزش و پرورش را از لحاظ کمی و کیفی دشوار توصیف کرد و گفت: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت مردم در همه بخش ها است.

Image titleسبزوارنگار/معاون اول رئیس جمهوری، اداره آموزش و پرورش را از لحاظ کمی و کیفی دشوار توصیف کرد و گفت: آموزش و پرورش نیازمند مشارکت مردم در همه بخش ها است.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایلنا، اسحاق جهانگیری در هجدهمین جشنواره خیرین مدرساز افزود: برای تحول در نظام آموزشی کشور خصوصا در آموزش و پرورش سندهای مختلف بالادستی تهیه شده است که امیدوارم این کار در نظام آموزش و پرورش کشور عملیاتی شود.

وی افزود: آموزش و پرورش بزرگ ترین دستگاه و بخشی است که همه خانواده های ایرانی از دورترین نقاط کشور تا پایتخت را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی ادامه داد: به طور طبیعی نیازمندی آموزش و پرورش زیاد است و در قانون اساسی هم پیش بینی شده است که دولت به گونه ای حرکت کند که کسی نیاز به تحصیلی دارد در هر نقطه کشور با محدودیتی روبرو نباشد.

معاون اول رئیس جمهوری همچنین گفت: آموزش و پرورش حتما نیازمند ابزارهای و نیازهای مادی است و مدارس متناسب با به کار گرفتن فنون جدید و ابزارهای جدید و مدرن از جمله پیش نیازهای کار آموزش و پرورش است.

جهانگیری ادامه داد: این که هنوز ۳۰ درصد از مدارس از نظر استحکام ساختمانی در وضعیت مناسبی نیستند تکلیفی بر دوش دولت و همه شهروندانی که قدرت مالی دارند، است. باید به سرعت در طی یک مدت زمان محدود این مدارس را مقاوم سازی کنیم.

وی با بیان این که ایران کشور حادثه خیز است، اظهارداشت: برخی حوادث در کشور ما وجود دارد بنابراین برای مکان هایی مثل مدارس باید ساختمان های با اطمینان بالایی داشته باشیم تا دغدغه ای وجودنداشته باشد.

معاون اول رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: نیازهای امروز آموزش پرورش را نباید از آن غفلت کرد. مدارس باید دارای ابزارهای مدرن برای آموزش باشند.

جهانگیری یادآور شد: روال سنتی در بسیاری از مدارس آرام - آرام تبدیل به ابزارهای مدرن می شود و به جای گچ و تخته سیاه، ابزار دیگری استفاده و کلاس ها مجهز به رایانه و ابزارهای جدید می شود.

وی با بیان این که صمیمانه از این شمار حمایت های خیرین در بخش آموزش و پرورش که انصافا مثال زدنی است، تشکر می کنم، گفت: در سال های نخستین خیرین مدرسه ساز محدود بود اما امروز تبدیل به یک فرهنگ عمومی شده است.

معاون اول رئیس جمهوری ادامه داد: افراد بسیار جوان با نیت های خیر در حلقه خیرین مدارس ساز ورود کردند و همین اقدام در بخش درمان هم در حال انجام است.

جهانگیری گفت: امیدوارم همین اقدام در سایر بخش ها اتفاق بیافتد که این کار بزرگ شما با حمایت سایر اقشار مردم روبرو شود و شاهد باشیم که آموزش و پرورش کشور از ابزارات و امکانات تدریس مناسب برخوردار باشد.

وی تاکید کرد شما نیک اندیشان ارجمند کسانی هستید که در جهاد مقدس دیگری ورود پیدا کردید و در صحنه عمل کارهای ارزشمندی را انجام دادید بنابراین خوشحالم که در جمع شما حضورپیدا کردم و مراتب سپاس و تشکر دولت جمهوری اسلامی ایران را از شما عزیزان و دیگرخیرین بزرگواری که در بخش های مختلف از جمله خدمات اجتماعی کمک کرده و حمایت های نوع دوستانه داشته اند، اعلام می کنم.

وی یادآور شد: شما نیاز به این که بنده و دیگری تقدیر و سپاسگزاری کند، ندارید شما در معامله ای با خداوند تبارک و تعالی قرار دارید و برای ارج و ارزشی که برای ملتتان قائلید دست به این کارها می زنید.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام