کد خبر : 8169
Print
عبدالله رمضان‌زاده:

آقای روحانی حتماً تجدیدنظری در تیم اقتصادی دولت داشته باشد

یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۷


Image titleسبزوارنگار/یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: شخصا معتقدم که احمدی‌نژاد دیگر جرات ورود در عرصه انتخابات را ندارد.

به گزارش سبزوارنگار؛ عبدالله رمضان‌زاده در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به طرح موضوع یک‌دوره‌ای شدن دولت روحانی از سوی جریان‌های خاص عنوان کرد: افراطیونی که هیچ گزینه‌ای برای عرضه به مردم ندارند، شروع به تبلیغات منفی در مورد تک‌دوره‌ای بودن دولت آقای روحانی کرده‌اند؛ این در حالی است که نه تنها من بلکه بسیاری از سیاسیون بر این تحلیل هستند که روحانی در دوره بعد هم رئیس جمهور ایران خواهد بود.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از ادعای افراطیون مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان پروژه عبور از روحانی را کلید زده‌اند، گفت: البته سخنگوی اصلاح‌طلبان نیستم، منتها می‌گویم اصلاح‌طلبان خودشان زبان سخن گفتن دارند و نیاز به سخنگویی دیگران ندارند. هر کسی می‌تواند حرف خود را بزند، ولی دوستان اگر کاندیدایی برای عرضه دارند او را اعلام و به مردم معرفی کنند چون هیچ‌کسی را که بتواند با روحانی رقابت کند، ندارند دست به تخریب دولت می‌زنند.

رمضان‌زاده در پاسخ به این سوال که مهم‌ترین رقیب روحانی را برای سال ۹۶ چه کسانی می‌دانید، یادآور شد: معتقدم مهم‌ترین رقیب روحانی تیم اقتصادی دولت است که در بسیاری از موارد به ضرر روحانی عمل می‌کند و آقای روحانی حتما باید تجدیدنظری در این تیم داشته باشد. واقعا برای آقای روحانی در حال حاضر رقیب سیاسی نمی‌بینم.

او ادامه داد: سیاست‌های اقتصادی دولت درست است، اما تیم اجرایی مناسبی برای اجرای این سیاست‌ها در دولت نیست اولویت‌بندی سیاست‌گذاری‌های دولت درست است، اما تیم مناسبی برای اجرای این سیاست‌ها ندارد و تیم فعلی بی‌اندازه محافظه‌کار است و از ریسک پرهیز می‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که فکر می کنید در سال ۹۶ چه مسئله‌ای برگ برنده آقای روحانی خواهد بود، تاکید کرد: فکر می‌کنم وزنه دولت در سال ۹۶ یک برنامه ‌درازمدت اقتصادی ۱۵ ساله برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور خواهد بود و به نظرم آقای روحانی به فکر این مسئله است و حتما تا سال ۹۶ این کار را انجام خواهد داد.

رمضان‌زاده در مورد آرایش سیاسی طیف احمدی‌نژاد خاطرنشان کرد: از آمدن چهره‌ای مثل احمدی‌نژاد در عرصه رقابت استقبال می‌کنم بالاخره او تا به امروز پاسخگوی تخلفات خود و دولت‌های نهم و دهم نبوده است و با کاندیداتوری و حضور در عرصه رقابت امکان این پاسخگویی فراهم خواهد شد و این بهترین فرصت برای ملت است که دیگر از چنین افرادی رودست نخورند. با همه این ها شخصا معتقدم که احمدی‌نژاد دیگر در عرصه انتخابات ورود نمی‌کند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در مورد ضرورت تغییر در کابینه و بدنه مدیریتی دولت گفت: معتقدم که ضروری است دولت در فرصت باقی‌مانده تغییر جدی در کابینه خود ایجاد کند در مورد استانداران و فرمانداران هم در برخی موارد حتما نیازمند تغییر هستیم تا شاهد عملیاتی تر شدن سیاست‌های دولت روحانی باشیم. در این میان ضرورت اولیه تجدیدنظر در تیم اقتصادی دولت است.

سخنگوی دولت سیدمحمد خاتمی در مورد فعالیت تیم رسانه‌ای دولت عنوان کرد: اینکه تیم رسانه‌ای دولت کم‌کار است، واقعیتی است که نمی‌توان آن را انکار کرد؛ یعنی مراکزی برای پاسخگویی در نظر گرفته شده است که این‌ها با یکدیگر هماهنگ عمل نمی‌کنند و فعال هم نیستند در حالی که دولت نیازمند یک تیم رسانه‌ای قدرتمند، فعال و به‌روز است در حالی که تاکنون این اتفاق نیفتاده است. در عین احترام به آقای نوبخت معتقدم سخنگویی دولت نیازمند یک کار تمام‌وقت است.

رمضان‌زاده در مورد عملکرد نمایندگان لیست امید گفت: اگر عدم همراهی برخی اعضا را در نظر نگیریم بقیه اعضای لیست امید خیلی خوب عمل کردند و به تعهدهای خود پایبند بودند، متاسفانه کسانی که از سوی اصولگرایان معتدل در لیست امید قرار گرفتند نتوانستند به تعهدهای خود عمل کنند و این تنها ضعف لیست امید بود.

او در مورد ترکیب هیات رییسه مجلس دهم افزود: من معتقدم این بهترین ترکیب هیات رئیسه بعد از مجلس ششم بود و کاملا قابل دفاع است به نظرم بهترین وضعیت هیات رئیسه ترکیب فعلی است.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب در پاسخ به این سوال که پست‌های باقیمانده مجلس دهم به چه صورت تقسیم خواهد شد، گفت: فکر می‌کنم در این مورد اختلاف جدی ایجاد نمی شود و دوستان با هم فکری در این مورد به جمع‌بندی خواهند رسید.

رمضان‌زاده تاکید کرد: به نظر من شأن عارف و سوابق او اقتضا می‌کند که در مرکز پژوهش‌های مجلس قبول مسئولیت کند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است