کد خبر : 8199
Print
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی:

براي ورود به رشته تجربي بايد داراي معيارهاي خاص تحصيلي بود

شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۳

​سبزوارنگار/مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي در حاشيه بازديد از حوزه هاي آزمون ورودي به مدارس نمونه دولتي در سبزوار گفت: دانش آموزان براي ورود به رشته تجربي بايد داراي معيار هاي خاص تحصيلي باشند.

Image titleسبزوارنگار/مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي در حاشيه بازديد از حوزه هاي آزمون ورودي به مدارس نمونه دولتي در سبزوار گفت: دانش آموزان براي ورود به رشته تجربي بايد داراي معيار هاي خاص تحصيلي باشند.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومي مديريت آموزش وپرورش سبزوار؛ دكتر سيد جواد حسيني با اشاره به اين كه اكنون ۴۱.۸ دهم درصد از دانش آموزان استان در رشته هاي فني و ۵۸ درصد از در ساير رشته ها در حال تحصيل هستند، اظهار كرد: با توجه به برنامه ريزي صورت گرفته در طرح هدايت تحصيلي دانش آموزان سعي ما توزيع متوازن دانش آموزان در تمام رشته هاي تحصيلي و براساس نياز جامعه است كه در همين راستا دانش آموزان براي ورود به رشته تجربي بايد داراي معيار هاي خاص تحصيلي باشند.

وي ادامه داد: در حال حاضر  ۷.۸دهم درصد از دانش آموزان كشور در سطح استان خراسان رضوي تحصيل مي كنند، گفت: ۱۳درصد از دانش آموزان  استثنايي كشور و ۱۴درصد از دانش آموزان كشور در مدارس نمونه غير دولتي استان در حال تحصيل هستند كه نشان از گسترش عدالت آموزشي طي سه سال گذشته در سطح استان دارد.

وي با اشاره به اجراي طرح توزيع متوازن دانش آموزان در سطح رشته هاي تحصيلي در مدارس استان ادامه داد: گرايش خانواده ها در دوره دوم متوسطه به سمت رشته هاي تجربي افزايش يافته و اين درحالي است كه اين گرايش در سطح رشته هاي علوم انساني ،رياضي و فني و حرفه اي كاهش داشته است.

دكتر حسيني افزود: سياست ما در آموزش و پرورش خراسان رضوي توزيع متوازن دانش آموزان در رشته هاي علوم تجربي به لحاظ كمي، رشته علوم انساني به لحاظ كيفي و رشته هاي رياضي و فني و حرفه اي به لحاظ كيفي و كمي است.

مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي با اشاره به اين كه براساس برنامه ريزي ما ۴۵درصد از دانش آموزان استان بايد در رشته هاي فني تحصيل كنند گفت: در همين راستا طرح هاي مختلفي از جمله اعزام هاديان فني، تجاري كردن محصولات دانش آموزان، ايجاد ارتباط بين هنرستان ها و مراكز صنعتي با ايجاد دبيرخانه هاي مختلف  و ايجاد دفتر ارتباط با دانشگاه در استان اجرا شده است.

وي با اشاره به وجود ۴۰رشته هنرستاني و ۱۴۰ رشته كار و دانش در سطح  ۹۰۰هنرستان استان عنوان كرد: يكي از برنامه هاي ما ايجاد هنرستان ها همجوار شهرك ها و مراكز صنعتي در استان است كه مقدمات اجراي اين طرح نيز فراهم شده است.

اين مسؤول نياز به مدارس جديد در آموزش و پرورش خراسان رضوي را ضروري اعلام كرد و در عين حال گفت: با توجه به اضافه شدن ۶۰۰مدرسه در سال گذشته به تعداد مدارس استان امسال كمبودي در زمينه ميزان فضاهاي آموزشي براي اين تعداد كلاس اولي نداريم.

وي با اشاره به مدارس دو شيفته در سطح استان نيز افزود: در حال حاضر تعداد ۷۲۴ مدرسه در سطح استان دو شيفته هستند كه از اين ميزان ۳۵۸ مدرسه پسرانه و ۲۷۹ مدرسه دخترانه است.

مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي با اشاره به آغاز ثبت نام دانش آموزان از ابتداي تيرماه امسال عنوان كرد: براساس قانون هيچ مدرسه اي حق گرفتن هزينه به صورت اجباري از خانواده ها را ندارد.

دكتر حسيني با بيان اين كه برخي مبالغ شامل بيمه، هزينه سرويس مدارس و كتاب بر اساس قانون و ضابطه از خانواده دانش آموزان گرفته مي شود، عنوان كرد: بر اساس قانون انجمن اوليا و مربيان حق دارد به صورت داوطلبانه و اختياري مبالغي را از بين والدين و اعضای انجمن جمع آوري كند.

وي با اشاره به اين كه تعداد اندكي از مدارس ما در سطح استان داراي سيستم گرمايشي نفتي هستند، گفت: يكي از برنامه ها در اين حوزه حذف سيستم گرمايشي نفتي و تغيير آن به سيستم هاي نوين در اين مدارس است.

مديركل آموزش و پرورش خراسان رضوي با اشاره به اين كه در سه سال گذشته اقدامات دولت يازدهم در حوزه آموزش و پرورش در سطح كشور بي نظير بوده است افزود: در اين مدت با وجود محدويت هاي مالي بيش از ۱۰۵طرح در زمينه هاي مختلف در سطح استان اجرا و بيش ۸۵ رتبه برتر توسط  اين اداره در سطح استان در زمينه هاي مختلف كسب شده است.

وي با اشاره به برگزاري آزمون ورودي به مدارس نمونه دولتي در سطح استان نيز گفت: امسال ۵۴ هزار ۳۷۰ دانش آموز در دوره مقطع متوسطه اول و دوم در ۳۳۹ حوزه امتحاني در سطح استان در اين آزمون شركت كرده اند كه از اين تعداد ۱۲هزار دانش آموز شامل  ۳هزار ۹۰۰ نفر در مقطع متوسطه اول و ۸هزار ۱۰۰ نفر در مقطع متوسطه دوم پس از قبولي در اين آزمون مجوز ورود به اين مدارس را كسب مي كنند.

حسيني گفت: در سطح استان ۱۳۹ مدرسه نمونه دولتي شامل ۵۳ آموزشگاه در دوره متوسطه اول و ۷۴ آموزشگاه در دوره متوسطه دوم و ۱۲ هنرستان آماده پذيرش اين تعداد دانش آموز شده است.

معاون مديركل و مدير آموزش و پرورش سبزوار نيز در ادامه اين مراسم گفت: تعداد ۳هزار ۱۰۴نفر از دانش آموزان ما در مقاطع اول و دوم متوسطه در ۱۵حوزه امتحاني در آموزن ورودي به مدارس نمونه دولتي شركت كرده اند.

مرتضي بينش گفت: از اين تعداد  ۳۶۰ دانش آموز در دوره اول و دوم متوسطه در صورت قبولي مي توانند وارد مدارس نمونه دولتي شهرستان سبزوار شوند.

گفتنی است: ۵۲ هزار دانش آموز در ۲۸۷ مدرسه شهرستان سبزوار تحصيل هستند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند