کد خبر : 8209
Print
رییس دانشگاه حکیم سبزواری ابراز امیدواری کرد:

بستر مشارکت فعال در فعالیت های پژوهشی، علمی و فرهنگی فراهم شود

پنجشنبه ۳ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱

سبزوارنگار/رئیس دانشگاه حکیم سبزواری در جلسه پرسش و پاسخ هیات رئیسه با هیات علمی و اساتید دانشگاه گفت: قطعاً برای اینکه دانشگاهی پویا، نوآور و خلاق  داشته باشیم باید در جهت ایجاد فضای مناسب بستر مشارکت فعال در فعالیت های پژوهشی، علمی و فرهنگی  را فراهم کنیم.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری؛ دکتر جواد حدادنیا در این نشست گفت: امیدوارم اینگونه نشست ها منجر به ایجاد فضای همکاری، همراهی و همدلی برای حل مسائل و مشکلات شود.

وی افزود:به هر حال این دانشگاه متعلق به  همه ماست و ما همه در یک خانه  به نام دانشگاه  هستیم و باید با کمک یکدیگر این در جهت ارتقای و پیشرفت روز افزون این نهاد بکوشیم.

دکتر حدادنیا  با اشاره به ایجاد فضای رقابتی در دانشگاه ها در چند سال اخیر خاطر نشان کرد: امروز فضای آموزش عالی کشور فضایی رقابتی است و دانشگاهی که نتواند در این رقابت شرکت کند و با دیگر دانشگاه ها رقابت داشته باشد ضررهای بسیار خواهد دید.

وی با اشاره به اینکه برای رقابت با سایر دانشگاه ها  باید شاخص های علمی و آموزشی دانشگاه را ارتقا داد گفت: پژوهش را به عنوان رکن اساسی و مهم در دانشگاه ها مهمترین عاملی است که در این رقابت به کمک دانشگاه ها خواهد آمد و هر دانشگاهی در این زمینه رتبه بهتری داشت باشد از جایگاه مناسبتر ی برخوردار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سیاست دانشگاه حکیم سبزواری رفتن به سمت پژوهش است تصریح کرد: در دوره مدیریتی جدید سعی کردیم قوانین پژوهشی را به گونه ای تنظیم کنیم که پژوهشگران ما با کمترین مشکل به پژوهش خود بپردازد.

رئیس دانشگاه همچنین عنوان کرد: معتقدیم که ما به عنوان مدیران دانشگاه باید با بسترسازی مناسب فضایی را برای استاد، عضو هیات علمی و دانشجوی خود فراهم کنیم که دانشجو با فراغ بال به پژوهش و تحقیق بپردازد.

دکتر حدادنیا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه حوزه ی فرهنگی دانشگاه در سال ۹۴ زبانزد وزارت علوم و تحقیقات بود افزود: خوشحالیم که فعالیت های فرهنگی با کیفیت در این حوزه صورت می گیرد.

وی ورود اعضای هیات علمی به عرصه فرهنگی را از جمله الزامات هر دانشگاهی برشمرد و یادآور شد: بی گمان هنگامی که کار علمی و پژوهشی و آموزشی در بستری از فرهنگ صورت پذیرد مشکلات و مسائل موجود در دانشگاه تعدیل و کم خواهد شد.

رئیس دانشگاه در ادامه با  اشاره به اینکه از نظر اقتصادی  سالهای ۹۳ و ۹۴ رکود بسیار بدی بر فعالیت های اقتصادی کشور حاکم بود و این رکود در بخش عمرانی بسیار نمایان بود ابراز داشت: با وجود اینکه در این سالها تنها ۱۰ درصد اعتبارات عمرانی دانشگاه ها محقق شده بود اما فعالیت های عمرانی در دانشگاه حکیم سبزواری متوقف نشد.

وی همچنین از افتتاح فاز اول آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه در آینده نزدیک خبر داد و افزود: در این فاز سالن کنفرانس مرکزی دانشگاه با ظرفیت ۱۳۰نفر افتتاح خواهد شد.

در ادامه این جلسه پرسش و پاسخ میان رئیس دانشگاه و هیات رئیسه با اعضای هیات علمی برگزار و اعضای هیات علمی دانشگاه به بیان مشکلات و دغدغه‌های خود در زمینه‌های مختلف پرداختند و رئیس دانشگاه و اعضای هیات رئیسه به سوال‌های آنان پاسخ دادند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام