کد خبر : 8277
Print
فیض الله عرب‌سرخی:

راه حل مشکلات امروز کشور تعامل و گفتگو است

جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۶

سبزوارنگار/فیض الله عرب سرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با اشاره به فراخوان اخیر روحانی مبنی بر هم اندیشی جناح های حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات کشور گفت: گفتگوهای بین جریانات خصوصاً سیاسی باعث می شود تا از یک سو مسایل ما به الاختلاف، شفاف شده و سوء تفاهمات کاهش پیدا کند و از سوی دیگر هم دیدگاه ها بهم نزدیک شود و هم در صورت مراقبت طرفین، دل ها بهم نزدیک شود و از طریق ایجاد همدلی به پیشبرد برنامه های کشور کمک شود. گروه هایی که وفاداری خود را به قانون اساسی و نظام سیاسی اعلام داشته اند نیز می توانند در این جریان هم اندیشی و گفتگو وارد شده و با مشارکت و نقد خود، به تقویت راهکارهای اصلاح امور کمک کنند.

Image titleسبزوارنگار/فیض الله عرب سرخی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با اشاره به فراخوان اخیر روحانی مبنی بر هم اندیشی جناح های حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران برای رفع مشکلات کشور گفت: گفتگوهای بین جریانات خصوصاً سیاسی باعث می شود تا از یک سو مسایل ما به الاختلاف، شفاف شده و سوء تفاهمات کاهش پیدا کند و از سوی دیگر هم دیدگاه ها بهم نزدیک شود و هم در صورت مراقبت طرفین، دل ها بهم نزدیک شود و از طریق ایجاد همدلی به پیشبرد برنامه های کشور کمک شود. گروه هایی که وفاداری خود را به قانون اساسی و نظام سیاسی اعلام داشته اند نیز می توانند در این جریان هم اندیشی و گفتگو وارد شده و با مشارکت و نقد خود، به تقویت راهکارهای اصلاح امور کمک کنند.

رییس‌جمهور کشورمان اخیراً در ضیافت افطاری با فعالان سیاسی پیشنهاد داده نمایندگان جناح‌ها و تشکل‌های سیاسی ماهیانه نشستی را برگزار کنند و در آن به بررسی و ارایه راهکار درباره مسائل و معضلات اصلی کشور بپردازند که همگان روی آن اشتراک نظر دارند.

خبرنگار انتخاب خبر نظرات فیض الله عرب سرخی، سیاستمدار شاخص اصلاح طلب را در رابطه با لزوم وحدت و هم اندیشی جناح های حکومتی و غیر حکومتی برای رفع مشکلات کشور جویا شد.

وی از جمله مشکلات فرهنگی جامعه ایران را ضعف تعامل و گفتگو میان آحاد جامعه و همچنین گروه ها دانست و گفت: توجه به این نکته حائز اهمیت است که در برنامه های تبلیغاتی انتخابات، معمولاً مناظره ها جزء جذاب ترین برنامه ها است اما در شرایط غیر انتخابات، کمتر گفتگویی میان جریانات برقرار می شود.

عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی تأکید کرد: گفتگوهای بین جریانات، خصوصاً سیاسی باعث می شود تا از یک سو مسایل ما به الاختلاف، شفاف شده و سوء تفاهمات کاهش پیدا کند و از سوی دیگر هم دیدگاه ها به هم نزدیک شود و هم در صورت مراقبت طرفین، دل ها به هم نزدیک شود و از طریق ایجاد همدلی، به پیشبرد برنامه های کشور کمک شود.

عرب سرخی در پاسخ به سؤالی درباره ساز و کارهای هم اندیشی بین جناح ها با بیان اینکه طرق مختلفی برای این هم اندیشی وجود دارد، افزود: هم دستگاه های حکومتی می توانند درباره موضوعات و مشکلات مبتلابه دستگاه خود، جناح ها و گروه ها را به نشست های هم اندیشی دعوت کنند، ضمن اینکه صدا و سیما هم با اصلاح روش میزگردهای یک سویه خود می تواند با دعوت از نمایندگان جریانات و گروه ها، هم به شفاف سازی و تضارب آراء کمک کند و هم مردم را برای گزینش آگاهانه در انتخابات، یاری برساند تا نهایتاً زمینه برای هم اندیشی مستقیم گروه ها که امروزه به یک قهر و عدم ارتباط تبدیل شده را فراهم کند و در این بین، البته گروه ها ضروری است تا خود نیز وارد گفتگوهای مستقیم شوند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا در هم اندیشی جناح ها فقط باید جناح های داخل حاکمیتی حضور پیدا کنند، تصریح کرد: بنظر من همه گروه هایی که وفاداری خود را به قانون اساسی و نظام سیاسی اعلام داشته اند می توانند در این جریان هم اندیشی و گفتگو وارد شده و با مشارکت و نقد خود، به تقویت راهکارهای اصلاح امور کمک کنند.

فیض الله عرب سرخی در ادامه با اشاره به حضور شخصیت های محوری در هم‌اندیشی جناح‌ها گفت: امروزه شخصیت های محوری جناح ها شناخته شده اند و در این زمینه دعوت از چهره های شناخته شده و محوری، کار سختی نیست، ولی مشکل از آنجا ناشی می شود که بعضاً بنا دارند که هم نماینده خود و هم نماینده رقیب را طوری انتخاب کنند که نهایتاً پیروز صحنه گفتگو باشند که این شیوه، کمکی به حل مشکلات جامعه و حکومت نمی کند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است