کد خبر : 8291
Print
محمدتقی رهبر:

ایرادات زیادی بر احمدی نژاد وارد است

سه شنبه ۲۹ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۴

سبزوارنگار/آینده جریان اصولگرایی، و تصمیمات آن ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای سال آینده، گزینه‌هایی که شانس پیروزی در انتخابات آینده را دارند، احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی و درس‌هایی که جناح راست باید از انتخابات مجلس دهم و ریاست جمهوری یازدهم بگیرد و آن را برای انتخابات سال ۹۶ به کار ببندد، محور گفت‌و‌گو با حجت الاسلام محمدتقی رهبر، رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم و امام جمعه موقت اصفهان است.

Image titleسبزوارنگار/آینده جریان اصولگرایی، و تصمیمات آن ها در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای سال آینده، گزینه‌هایی که شانس پیروزی در انتخابات آینده را دارند، احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی و درس‌هایی که جناح راست باید از انتخابات مجلس دهم و ریاست جمهوری یازدهم بگیرد و آن را برای انتخابات سال ۹۶ به کار ببندد، محور گفت‌و‌گو با حجت الاسلام محمدتقی رهبر، رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم و امام جمعه موقت اصفهان  است.

به گزارش سبزوارنگار؛ حجت الاسلام محمد تقی رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار «تابناک» درباره اینکه اصولگرایان باید چه رویکردی برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای سال آینده در پیش بگیرند، اظهار کرد: در انتخابات مجلس دهم، اگر کل کشور را در نظر بگیریم، هرچند توفیق لازم به دست نیامد، باز هم اکثریت مجلس از آن اصولگرا‌ها شد. 

وی افزود: انتظار ما این است که انسجامی بین گروه‌ها و کاندیداهای در معرض کاندیداتوری جناح اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده وجود داشته باشد که مبتنی بر این انسجام و همدلی از تعدد و تکثر پرهیز کرده و روی فردی که ویژگی‌های لازم را دارد، توافق کنند. 

امام جمعه موقت اصفهان از اظهار نظر نسبت به آینده انتخابات، افرادی که در معرض کاندیداتوری هستند و نتایج احتمالی انتخابات سال آینده خودداری کرد. 

وی درباره اظهارات اخیر «محمدرضا باهنر» مبتنی بر اینکه در شرایطی امکان حمایت اصولگرایان از آقای روحانی در انتخابات ۹۶ وجود خواهد داشت نیز تصریح کرد: بنده اگر الان انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود فکر نمی‌کنم به آقای روحانی رأی بدهم، البته اینکه فرد دیگر که و چه باشد خیلی مهم است. 

حجت الاسلام رهبر دلایل خود درباره اینکه «روحانی» نمی‌تواند کاندیدای جریان اصولگرا در انتخابات ریاست جمهوری آینده باشد را این گونه مطرح کرد: بالاخره آنچه از ایشان و دولتش برای مهار تورم و بیکاری، حل مشکلات مردم، رسیدگی به مسائل فرهنگی و... انتظار می‌رفت محقق نشد، البته خوبی‌هایی هم وجود داشت که منکر آن نیستیم، ولی در هرحال باید منتظر نظر مردم بود. 

وی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است اصولگرایان از «احمدی‌نژاد» در انتخابات آینده حمایت کنند، گفت: خیر، احمدی‌نژاد حق اصولگرایی را ادا نکرد. من امیدی به ایشان ندارم، همانطور که عامه اصولگرایان امیدی به او ندارند. 

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم ادامه داد: ایرادات زیادی از جمله درباره دفتر احمدی‌نژاد، رفتارش در دوران ریاست جمهوری و همچنین نزدیکی به مشایی بر او وارد است و لذا بنده فکر می‌کنم، آقای احمدی‌نژاد هم نمی‌تواند گزینه مورد نظر جریان اصولگرا در انتخابات آینده باشد. 

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه فکر می‌کنید اگر احمدی‌نژاد کاندیدا بشود، شورای نگهبان او را تأیید صلاحیت خواهد کرد یا خیر، گفت: ساز و کار تأیید یا رد صلاحیت کاندیدا‌ها در اختیار شورای نگهبان است و برای پاسخ به سئوال در مورد تأیید و یا رد صلاحیت کاندیداهای احتمالی انتخابات آینده باید منتظر نظر شورا در این خصوص باشیم. 

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است