کد خبر : 8299
Print
سبزوارنگار

حضورکاروان۳۰ نفره ورزشکاران دانشگاه حکیم سبزواری در سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر سراسر کشور

جمعه ۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱

سبزوارنگار/مراسم افتتاحیه سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران با حضور استاندار خراسان رضوی، مدیر کل تربیت بدنی به همراه تعدادی از مسئولان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مسئولان دانشگاه فردوسی مشهد و ورزشکاران حاضر در المپیاد، در استادیوم ۲۲ بهمن پردیس دانشگاه فردوسی مشهد آغاز شد که کاروان ورزشی دختران دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری با حضور ۳۰ ورزشکار در رشته های دو میدانی، بسکتبال و تکواندو در این رقابت ها حضور دارد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری، این مراسم با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی آغاز شد و سپس سپس  مادر دو تن از شهدای مدافع حرم  به سخنرانی در خصوص راه و عقیده شهدا پرداخت.

در ادامه دکتر کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در آیین افتتاح سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان سراسر کشور در بخش دختران گفت:ورزش دانشگاهی ورزش فرهیختگان است و اخلاق، ایثار و دوستی شرط فرهیختگی است. قهرمان شدن مهم است ولی مهمتر رعایت اصول قهرمانی اخلاقی و انسانی است. لذا از شما دانشجویان عزیز انتظار دارم در کلیه رقابت ها این نکات را سرلوحۀ کار این المپیاد قرار دهید.

شما هم اکنون هم قهرمان هستید؛ مسابقات منطقه ای را پشت سر گذاشته اید؛ از تفریح و اوقات فراغت خود چشم پوشیده‏اید و به ورزش پرداخته اید. این خود قهرمانی است.

آنچه این المپیاد را از المپیادهای پیشین متمایز می سازد معنویت شهر مقدس مشهد و مرقد پاک امام هشتم، استفاده از فناوری اطلاعات برای مدیریت اسکان، تغذیه و اطلاع رسانی، برگزاری تمام مسابقات در محل دهکده بازیها و همگرایی و هم افزایی و تمرکز توان، تجربه و انرژی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه در کنار همت والای مدیران استان و سازمان دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است تا المپیادی در خور شأن جمهوری اسلامی ایران و دانشگاه بزرگ فردوسی مشهد برگزار نماییم.

از سازمان دانشجویان وزارت عتف، مدیریت تربیت بدنی وزارت متبوع، استاندار محترم ، حامیان گرانقدر دانشگاه، امیر جهانشاهی فرمانده قرارگاه شمال شرق نزاجا، همکاران عزیزم در دانشگاه فردوسی مشهد به ویژه حوزه معاونت دانشجویی، مدیریت تربیت بدنی و دانشجویان عزیز نهضت داوطلبی دانشگاه سپاس ویژه دارم.

نزدیک به دو سال است که دانشگاه فردوسی مشهد و دست اندرکاران این المپیاد خود را آماده چنین روز باشکوهی می‏کند تا حضور شما را در این دانشگاه میزبانی نمایند. آنچه داشته ایم در طبق اخلاص گذاشته ایم تا میزبان خوبی برای شما باشیم. چنانچه قصوری بود به دلیل ضعف بضاعت بوده نه کمبود همت، لذا بر ما خواهید بخشید.

در ادامه استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: المپیاد ورزشی دانشجویان فرصتی برای تحقق اتحاد و انسجام ملی است.

مهندس رشیدیان جوهره ورزش را رشد اخلاقی و نهادینه کردن فرهنگ جوانمردی عنوان کرد و اظهار داشت:هر کدام از شرکت کنندگان به عنوان نماینده استان خود فضا را برای توسعه همدلی و نمایش اخلاق جوانمردی و قهرمانی فراهم می کنند.

وی با اشاره به میزبانی این مسابقات توسط دانشگاه فردوسی مشهد، افزود: از چند ماه گذشته شبکه دانشگاهی استان با همراهی دستگاه های اجرایی زمینه را برای بهره گیری حداکثری از امکانات موجود و برگزاری پربار مسابقات فراهم کرده اند.

استاندار خراسان رضوی برگزاری این المپیاد راددر آستانه مشهد ۲۰۱۷ به عنوان یک فرصت برای توسعه دیپلماسی عمومی دانست و تاکید کرد:

باید از برگزاری این مسابقات در آینده به صورت بین المللی بهره برد.

رشیدیان افزود: برگزاری این مسابقات زمینه در فضایی صمیمانه با داوری عادلانه خاطرات خوشی را برای شرکت کنندگان رقم زده و همچنین زمینه را برای شناسایی استعدادها برای ورزش های قهرمانی و در سطوح بالاتر فراهم کند.

سپس پیام دکتر فرهادی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور توسط دکتر صدیقی معاون وزیر و رئیس سازمان دانشجویان وزارت علوم قرائت شد.

در قسمتی از پیام وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری آمده است:

اینجانب به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همواره بر توجه جدّی و هدایت منابع هرچند محدود و نیز تمرکز هرچه بیشتر برنامه‏ها بر ارتقای ورزش دانشجویان عزیز بخصوص دانشجویان دختر دانشگاهها تأکید داشته و بر این نکته پای فشرده ام که نقش زنان این مرز و بوم و بانوان گرانقدر در توسعه همه جانبه کشور، بنیادین و انکارناپذیر است. بنابراین از این فرصت استفاده کرده و به همه مسؤولان و دست اندرکاران نظام برنامه ریزی ورزش دانشگاهی، توجه ویژه به امر ورزش بانوان، فراهم سازی فضاهای لازم، امکانات، تجهیزات و منابع مالی را یادآور می شوم.

در ادامه مراسم نمایش تازیانه بهرام برای حاضران اجرا شد و پس از حمل و اهتزاز پرچم رژه ورزشکاران انجام شد و سپس مشعل سیزدهمین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان کشور مشعل المپیاد که پس از آغاز حمل از درب شمالی دانشگاه، و گذر از مزار شهدای گمنام پردیس دانشگاه فردوسی مشهد به استادیوم ورزشی ۲۲ بهمن و محل برگزاری افتتاحیه رسید که با اعلام روشن کردن مشعل المپیاد توسط دکتر تسلیمی و اجرای برنامه نور افشانی مراسم افتتاحیه پایان یافت.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
ورزش

کسب مقام دوم رقابت های قهرمانی هندبال دختران دانشجوی دانشگاه های منطقه ۹ کشور توسط تیم دانشگاه حکیم سبزواری

ورزش های بومی محلی هویت بخش، وحدت آفرین و نشاط آور است

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

کسب سه مدال طلا و سه سهمیه المپیاد کشوری در مسابقات شنای دانشجویان منطقه ۹کشور توسط دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

اجرای طرح اصلاح ناهنجاری های قامتی زنان روستایی با ورزش در سبزوار

نفرات برتر مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم سبزوار مشخص شدند

برگزاری مسابقات شطرنج جام آدینه

برگزاری یک دوره مسابقات ورزشی در محله کلاته سیفر سبزوار

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

کسب عناوین برتر استانی توسط بانوان ووشو کار سبزوار

درخشش دوچرخه سوار سبزوار در مسابقات انتخابی پیشکسوتان و بزرگسالان خراسان رضوی

کسب مقام سوم بانوی ورزشکار سبزوار در مسابقات تیراندازی ناشنوایان قهرمانی کشور

سالن چندمنظوره مجموعه شهید چمران آموزش و پرورش سبزوار به بهره برداری رسید

نفرات برتر مسابقات بوکس قهرمانی سبزوار مشخص شدند

حضور شناگر نوجوان سبزواری در مسابقات قهرمانی کشور

تیم فوتسال ثامن الحجج "ب" قهرمان مسابقات فوتسال نوجوانان یادواره شهید سردار فرومندی سبزوار شد

کسب عناوین برتر بانوان کاراته کا سبزوار در رقابت های بین المللی جام دوستی ملت ها

اولین دوره مربیگری درجه ۲ دارت برگزار شد

کسب عنوان قهرمانی تیم بسکتبال سبزوار در لیگ شهرستان های خراسان رضوی

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند

مسابقات ورزشی جام رمضان در سبزوار برگزار شد

20 پایگاه اوقات فراغت تابستان در سبزوار فعال شد

نگاهی به وضعیت ورزش هندبال در سبزوار

شهرداری سبزوار قهرمان مسابقات والیبال جام رمضان شهرستان سبزوار شد

کسب عنوان قهرمانی تیم فوتبال روی میز سبزوار در مسابقات جام رمضان خراسان رضوی

شهرداری سبزوار؛ پیروز میدان

یک دوره مسابقات بیلیارد برگزار شد