کد خبر : 8343
Print
در آستانه روز خبرنگار:

دغدغه های مردم با نماینده سبزوار مطرح شد

سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۳

سبزوارنگار/بیکاری، حقوق های نجومی، اختلاف بین دو نماینده، توسعه راه‌های ریلی، حجم تعطیلات رسمی، پتروشیمی، فولاد، استادیوم ورزشی و شهرک صنعتی داورزن؛ از جمله دغدغه های مردم سبزوار بود که در آستانه روز خبرنگار با رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مردم در مجلس مطرح شد.

Image titleسبزوارنگار/بیکاری، حقوق های نجومی، اختلاف بین دو نماینده، توسعه راه‌های ریلی، حجم تعطیلات رسمی، پتروشیمی، فولاد، استادیوم ورزشی و شهرک صنعتی داورزن؛ از جمله دغدغه های مردم سبزوار بود که در آستانه روز خبرنگار با رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مردم در مجلس مطرح شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ نماینده مردم شریف سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در نشست خبری که در محل دفتر ارتباط مردمی برگزار شد، با اشاره به حجم زیاد تصادفات جاده‌ای گفت: تصادفات جاده‌ای به عوامل مختلفی مانند کیفیت خودروها، آموزش رانندگان و استانداردهای جاده‌ای بستگی دارد که با کنترل تمام عوامل با یکدیگر باید مشکلات را برطرف کرد.

رمضانعلی سبحانی فر با بیان این که بهترین راه کاهش آمار تصادفات افزایش شبکه ریلی در کشور است اظهار داشت: بیشترین حجم ترددهای باری و مسافربری در کشورهای پیشرفته و توسعه یافته از طریق حمل و نقل ریلی است و در کشور ما هم باید در جهت توسعه راه‌های ریلی اقداماتی صورت پذیرد.

وی افزود: این امر در دستور کار دولت قرار گرفته و بودجه معینی هم برای این کار گذاشته شده و با توجه به اینکه توسعه راه‌های ریلی زمانبر است ولی این امر هدف گذاری شده است.

وی ادامه داد: توسعه خطوط ریلی در کشور علاوه بر کاهش آمار تصادفات و افزایش امنیت، سرعت بالا و استفاده بهینه از سوخت را نیز به دنبال دارد.

سبحانی با اشاره به این که تعطیلات در کشور ما زیاد است و این امر بر کسب و کار و اقتصاد کشور ما تأثیر منفی می گذارد، گفت: بحث کاهش تعطیلات از گذشته مطرح بوده و البته این امر با یک سری از مسائل اعتقادی ما گره خورده است، البته کشورهایی هم هستند که تعطیلاتشان از ما بیش تر است ولی تعطیلات ما به گونه ای است که با تعطیلات کشورهای دیگر هماهنگ نیست و ما عملاً با دنیا سه یا چهار روز کاری سروکار داریم.

وی با توجه به این که در حال حاضر دولت در بحث پتروشیمی سرمایه گذاری نمی کتد افزود: مجوز پتروشیمی سبزوار به بخش خصوصی واگذار شده است، ولی چون سرمایه لازم برای پتروشیمی دوهزار میلیارد تومان است، آن ها سرمایه و آورده کافی ندارند؛ البته با تعدادی از سرمایه گذاران داخلی و خارجی چندین جلسه داشته ایم که هنوز توافقات نهایی نشده است، ضمن این که مجوز تضمین 9ماه خوراک آن را داریم و همچنین مجوز تأمین 20درصد سرمایه گذاری را از سازمان خصوصی سازی گرفته ایم.

این نماینده مجلس با تشکر از شفافیت و جدیت رییس جمهور در بحث حقوق های نجومی و ابراز امیدواری به این که این شفافیت و جدیت تا حصول نتیجه ادامه داشته باشد، تأکید کرد: همه قوا، نهادها و مجموعه هایی که به نوعیدبه سیستم دولتی و بودجه کشوروابستگی دارند، باید مورد بررسی قرار بگیرند. البته به این نکته هم باید توجه کرد؛ از 6هزار مدیر؛ حقوق یک هزار نفر مورد بررسی قرار گرفته که تنها 3درصد آن ها مبالغ بالاتر از چهل میلیون تومان دریافتی داشته اند که می شد دستگاه های نظارتی این ها را کنترل بیش تری کنند و به نظر می رسد مقداری از این بحث جریان سازی شده است تا ذهن مردم را مشوش کنند. قطعاً در قانون مدیریت خدمات کشوری -که امسال بازنگری خواهد شد- دقت بیش تری می شود تا آن منافذی که افراد یا دستگاه ها می توانستند به نفع خودشان بهره برداری کنند، بسته شود. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به کارخانه فولاد و پیشرفت 80 درصدی آن نیز یادآور شد: این پروژه که از سال 85 متوقف شده بود امروز پس از سه سال پیگیری مستمر از 15 درصد پیشرفت فیزیکی به 80 درصد پیشرفت رسیده که یکی از مهمترین عوامل توقف این کارخانه، نبود زیرساخت‌های لازم بود.

وی با بیان این که امروز این زیرساخت‌ها فراهم شده و یا در آستانه فراهم شدن است اظهار داشت: خط گاز یکی از مشکلات این پروژه بود که حدود 8 ماه است اقدامات برای رساندن خط گاز 30 اینچ به کارخانه در دستور کار قرار دارد و امروز کار در مرحله لوله گذاری است.

سبحانی فر با تاکید بر این که این خط لوله در 2 ماه آینده آماده گازرسانی می‌شود عنوان کرد: مشکل آب و برق نیز رفع شده و برق کارخانه از پست 132 تامین می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری آزمون جذب نیروی کارخانه فولاد افزود: پیشرفت این پروژه در مرحله‌ای است که امیدواریم تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

وی با اشاره به این که بیکاری؛ یکی از نگرانی های ماست افزود: کم کاری گذشته که موجب ایجاد لشکر عظیم بیکاری شده است. البته اخیراً شهرک صنعتی شماره 2 سبزوار پر شده است و کارخانه جات متعدد یکی پس از دیگری به بهره برداری می رسد و چند کارخانه هم چون ابزار یراق شرق، کارخانه لبنیات، داروسازی طاها، اسیدسیتریک و... در هفته دولت آماده بهره برداری است. در بخش سلامت سبزوار 700نفر مشغول به کار شده اند. 12 پایگاه اورژانس سبزوار با احتساب اورژانس هوایی، به 19 پایگاه افزایش پیدا کرده است. زندگی خود را وقف کرده ایم تا شغل پایدار ایجاد کنیم.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: در دو هفته اخیر با توجه به جلساتی که برگزار شد حدود ۶ میلیارد تومان در بودجه امسال برای پروژه ورزشگاه سبزوار پیش بینی کردیم.

رمضانعلی سبحانی‌فر با اشاره به استادیوم 15 هزار نفری سبزوار اظهار داشت: حدود 11 سال از کلنگ زنی این پروژه می‌گذرد که تاکنون کمتر از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام شده در این زمینه خاطرنشان کرد: در دو هفته اخیر با توجه به جلساتی که برگزار شد حدود 6 میلیارد تومان در بودجه امسال برای این پروژه پیش بینی کردیم.

سبحانی فر ادامه داد: همچنین با پیگیری‌های انجام شده دستور تامین اعتبار 10 میلیارد تومان از طریق اسناد خزانه اخذ شده که بتوانیم پیمانکار را بر سر پروژه آوریم و امیدواریم بتوانیم با تامین اعتبار از این دو محل شاهد پیشرفت سریع این پروژه باشیم.

وی افزود: با عزمی که ایجاد شده و توجهی که به بحث اعتبارات و اسناد خزانه می‌شود، امیدواریم در یک سال آینده این استادیوم به وضعیتی برسد که قابل استفاده باشد.

سبحانی فر گفت: ما دو نماینده سبزوار رفیق شفیق هستیم و با وجود این که کاندیدای مجمع نمایندگان خراسان رضوی بودم، ولی چون آقای مقصودی کاندیدای مجمع شد؛ بنده از حق مسلم خود گذشتم تا دو همشهری روبروی هم نباشیم.

منتخب مردم سبزوار در مجلس دهم با ذکر این که من در جهت رفع اختلاف حرکت می کنم، خطاب به برخی رسانه های خاص گفت: خواهش می کنم به اختلافات دامن نزنید. اختلاف بین دو نماینده سبزوار پایه و اساس ندارد. ما با همدلی و رفاقت کارها را پیش می بریم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به تصویب مجدد ایجاد شهرک صنعتی داورزن اظهار داشت: مجوز تاسیس این شهرک در سال 92  اخذ شد و به تصویب هیئت دولت رسید و در سال 93 با حضور کارشناسان فنی از 24 ارگان کشوری، محل اجرای پروژه مورد بررسی قرار گرفت و استعلامات لازم آن اخذ شد.

سبحانی‌فر با اشاره به کلنگ‌زنی پروژه شهرک صنعتی داورزن در سال گذشته با حضور رئیس سازمان شهرک‌های صنعتی کشور، خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی افراد موانعی ایجاد کردند که محل انتخاب شده برای ساخت شهرک صنعتی مناسب نیست و همین امر سبب شد تا وقفه ای در اجرای طرح ایجاد شود؛ که امسال کارشناسی مجددی از محل اجرای پروژه به لحاظ مسائل اجتماعی و رغبت سرمایه گذاران انجام شد.

وی اضافه کرد: تابلو شهرک صنعتی داورزن در محل اجرای پروژه نصب شده و هم اکنون پیگیر اخذ اعتبارات ملی از محل بودجه سازمان شهرک‌های هستیم که به محض تخصیص اعتبار، طی چند ماه آینده مقدمات اجرای پروژه در داورزن انجام می شود.

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است