کد خبر : 8358
Print
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری:

بزرگ ترین و مدرن ترین سالن کنفرانس غرب خراسان در آستانه افتتاح است

چهارشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۴

سبزوارنگار/رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از افتتاح بزرگترین و مدرن ترین سالن کنفرانس غرب خراسان رضوی در دانشگاه حکیم سبزواری در آینده نزدیک خبر داد.

Image titleسبزوارنگار/رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از افتتاح بزرگترین و مدرن ترین سالن کنفرانس غرب خراسان رضوی در دانشگاه حکیم سبزواری در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش سبزوارنگار؛ دکتر جواد حدادنیا که به همراه جمعی از مسؤولان دانشگاه در نشست خبری شرکت کرده بود، گفت: وظیفه مسئولان این است که در مسائل مربوط به حوزه خودشان برای افکار جامعه و فرهیختگان جامعه پاسخگو باشند.

 
وی با بیان این که پاسخگویی نقص نیست و اگر در جایی مشکلی وجود دارد باید برای حلش اقدام شود، عنوان کرد: وظیفه خبرنگار انتقال مطالب با صداقت و درستی و در قالبی صحیح برای مردم است.
 
حدادنیا افزود: رسانه صادق، رسانه‌ای است که نقاط قوت، توسعه و پیشرفت را با صداقت کامل منتقل می‌کند، همانگونه که باید نقاط ضعف پوشش دهد و با صداقت انعکاس دهد.
 
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه دانشگاه خوب دانشگاهی است که با ساختارهای درست ۱۰درصد اعتبارات خودش را برای پژوهش اختصاص دهد، عنوان کرد: در سال ۱۳۹۲ و قبل از آن، بودجه پژوهش در این دانشگاه کمتر از یک درصد بود که با تغییرات جدید در حال حاضر به هشت درصد رسیده است.
 
وی تصریح کرد: بودجه‌ای که سازمان مدیریت در بخش فرهنگی برای ما در نظر گرفته است، تقریبا یک درصد است ولی در اعتبارات دانشگاه بودجه فرهنگی ۲,۵ درصد نظر گرفته شده است.
 
حدادنیا با اظهار این که با اضافه کردن بودجه اعتبارات جاری به این بودجه می‌توانیم امیدوار باشیم، بودجه فرهنگی از ۲,۵ درصد عبور کند، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با اضافه شدن بودجه اعتبارات متمرکز که جدا از اعتبارات دانشگاه است، بودجه فرهنگی دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۱۳۹۵ از مرز شش درصد عبور کند.
 
Image titleرئیس دانشگاه حکیم سبزواری با بیان این که یکی از رشته‌های جدید دانشگاه حکیم سبزواری در سال ۹۵ رشته «دکتری ادبیات حماسی» است، گفت: این رشته جدید نتیجه برگزاری کنگره سربداران در سبزوار است که از اول مهر با پذیرش سه دانشجو در دوره دکتری آغاز خواهد شد.
 
وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات فرهنگی این دانشگاه راه‌اندازی مرکز آفرینش‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه حکیم سبزواری است که امیدواریم با دریافت مجوزهای لازم، قبل از ورود دانشجویان جدید در مهرماه آغاز به کار کند.

وی گفت: برای احداث آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری در سال 1386 مجوزی از سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، کمیسیون 215 اخذ می شود و دولت وقت 2 میلیاردتومان برای این کار اعتبار می گذارد و در سال 87 عملیات اجرایی این پروژه آغاز می شود.

حدادنیا ادامه داد: دولت در اولین اقدامی که برای این پروژه انجام می دهد 700 میلیون تومان اعتبار را اختصاص می دهد و همان زمان شناژ ساختمان ریخته می شود و تعدادی از اسکلت ها نصب می گردد، اما در ادامه مسائل به گونه ای پیش رفت که منجر به تعطیلی موقت احداث این تالار شد.

وی سپس با بیان این مطلب که بودجه های عمرانی دانشگاه ها از سوی وزارت علوم تأمین نمی شود، بلکه طی امضای تفاهم نامه ای بین وزارت علوم و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، بودجه پروژه های عمرانی دانشگاه تأمین می شود، گفت: وقتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مجوز پروژه ای را صادر می کند هم اعتبارش مشخص است و هم نقشه ها وهم روند اجرایی آن و دیگر کسی نباید در جزئیات کار تغییراتی ایجاد کند. اما این تغییرات در مراحل احداث آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه حکیم اتفاق افتاد.

Image titleحدادنیا در ادامه تشریح کرد: در بحث ساخت و ساز آمفی تئاترها یک استانداردی وجود دارد که به ازای هر یک نفر ظرفیت، حداکثر یک و هشت دهم متر مربع زیربنا باید داشته باشیم. یعنی اگر ما یک آمفی تئاتر 1000 نفره می خواهیم بسازیم، حداکثر زیربنایی که لازم است هزار و هشتصد متر مربع است . اما توافق نامه ای که بین دانشگاه حکیم سبزواری و سازمان مدیریت برای آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه مبادله می شود 2050 متر مربع زیربنا دارد که سازمان مدیریت این اضافه زیربنا را می پذیرد. 

وی سپس گفت: متأسفانه به هر دلیلی که من نمی توانم آن را توضیح دهم، در  آن زمان دانشگاه، برای همان ظرفیت 1000نفر، 4100 متر مربع زیربنا اختصاص می دهد یعنی تقریبا دو برابر زیربنای توافق شده و وقتی که سازمان مدیریت در سال 89 پی به این موضوع می برد، پروژه متوقف می شود و دیگر هیچ ریالی بابت آن پرداخت نمی شود.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: در سال 92 با رایزنی هایی که با سازمان مدیریت انجام گرفت بنده تعهد کردم مازاد زیربنای این آمفی تئاتر را تغییر کاربری بدهیم. همین توافق قطعی که بنده با سازمان مدیریت انجام دادم، باعث شد که یک و سه دهم میلیارد باقی مانده آمفی تئاتر مرکزی تماماً به دانشگاه حکیم اختصاص یابد و با همین اعتبار دانشگاه حکیم سبزواری کار را ا نجام داده و به این مرحله رسانیده است. 

وی افزود: ما هم برای این که به تعهدمان عمل کرده باشیم، نقشه معماری آمفی تئاتر مرکزی را تغییراتی دادیم و یک سالن کنفرانس مدرن و بزرگ با ظرفیت 130 نفر را نیز در کنار آن احداث کردیم.

حدادنیا ادامه داد: وقتی سازمان مدیریت اهتمام دانشگاه حکیم سبزواری را دید که واقعا قصد داریم بهره وری را بالا ببریم اعتبارات جداگانه ای را برای این سالن کنفرانس در اختیار ما قرار دادند و خوشبختانه بدین ترتیب فاز شماره 1 آمفی تئاتر مرکزی دانشگاه که شامل همین سالن کنفرانس مرکزی است، اکنون تکمیل شده و به زودی افتتاح می شود.

Image titleوی افزود: ما اکنون مشغول رایزنی با پیمانکاران هستیم تا با 2 میلیارد تومان اعتبار دیگری که جذب شده است، تالار آمفی تئاتر مرکزی را هم زودتر تکمیل کننده و پیمانکار به ما برای بهمن ماه قول داده است. بنابراین ما امیدواریم که تا پایان سال 95 سالن 1100 نفره آمفی تئاترمرکزی دانشگاه حکیم سبزواری هم راه اندازی شود که سالنی مدرن با همه تجهیزات است و اکنون محوطه سازی آن انجام شده است.

معاون عمرانی دانشگاه حکیم سبزواری نیز درباره سالن کنفرانس مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این پروژه در زمینی به مساحت ۶۰۰متر مربع در مجموعه آمفی تاتر مرکزی دانشگاه و با گنجایش ۱۳۰ نفر و بودجه 1250 میلیون تومان بنا شده است.
 
دکتر شهاب عباسی زاده با اشاره به تجهیز این سالن در طی مدت ۲۵ روز، افزود: سالن کنفرانس مرکزی دانشگاه حکیم سبزواری مجهز به مدرنترین فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا از جمله نورپردازی، ویدئو کنفرانس، صوت و تصویر بوده و همچنین دارای قابلیت اطفای حریق و سیستم گرمایش و سرمایش مدرن می باشد./.اسرارنامه

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند