کد خبر : 8391
Print
رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار:

قوام دانشگاه به همت مضاعف نیاز دارد

دوشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۱

سبزوارنگار/رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار: اگر همت والای همه دست اندرکاران شهری و شما اصحاب رسانه دست به دست هم نهد، توسعه سبزوار و جامعه آموزشی آن می تواند موجبات ارتقای بیش از پیش و بالندگی دیار سربداران شود.

Image titleسبزوارنگار/دانشگاه فناوري هاي نوين سبزوار در اوايل سال 1392 به طور رسمي فعاليت خود را آغاز كرده است. اين دانشگاه با هدف اصلي تربيت نيروي متخصص مورد نياز كشور در زمينه هاي علوم و فناوري هاي نوين ميان رشته اي، جذب نخبگان و پژوهشگران و انجام پژوهش هاي كاربردي به منظور خلق و ارائه دانش مورد نياز جامعه به مراكز صنعتي و ملي در جهت چشم انداز و اهداف بلند كشور تاسيس شد. دانشگاه فناوري هاي نوين سبزوار همگام با دانشگاه هاي برتر و پيشرو جهان و مبدع علوم بين رشته اي نوين دنيا در پاسخ به نيازهاي علمي نخبگان و پژوهشگران و كارآفرينان پيشرو و خلاق ملي و بين المللي فعال است. اين دانشگاه در اولين سال تاسيس فعاليت خود را با 6رشته مهندسي فناوري اطلاعات، مهندسي صنايع، مهندسي زيست محيطي، رياضي مهندسي، فيزيك مهندسي و علوم محاسباتي در مقطع كارشناسي آغاز كرد.

به گزارش سبزوارنگار؛ رئیس دانشگاه فناوري هاي نوين سبزوار در نشست خبری که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شده بود گفت: اطلاع‌‌رسانی خبرگزاری ها در موضوعات مختلف قابل تقدیر است و موجب انعکاس صحیح عملکرد دستگاه‌ های اجرایی شده است، که لازم است در این بین اصحاب رسانه توجه بیشتری به آموزش عالی و انعکاس بهتر اخبار این حوزه به عنوان نهادهای تولید کننده علم و فرهنگ نمایند.

 دکتر حسین جلیلوند از اصحاب رسانه به عنوان زبان گویای جامعه یاد نمود و ابراز امیدواری کرد: انعکاس اخبار این نشست بتواند زمینه ساز معرفی بیش از پیش این دانشگاه نوپا و رفع مشکلات موجود آن شود، اگرچه قوام دانشگاه به همت مضاعف نیاز دارد.

وی با تشکر از رسانه های منتقد که نقد منصفانه را در دستور کار قرار داده اند بیان داشت: اگر همت والای همه دست اندرکاران شهری و شما اصحاب رسانه دست به دست هم نهد، توسعه سبزوار و جامعه آموزشی آن می تواند موجبات ارتقای بیش از پیش و بالندگی دیار سربداران شود.  

 وی با اشاره به رسالت دانشگاه های فناوری های نوین در کشور افزود: هدف اصلی این دانشگاه ها ارتباط بین دانشگاه و صنعت و استفاده از دستاورد های علمی در توسعه اقتصادی کشور است، موضوعی که اساس ایجاد مرکز توسعه و فناوری دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است.

وی در ادامه به برخی از اقدامات دانشگاه فناوری های نوین سبزوار نیز اشاره نمود و ادامه داد: دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در شش رشته مهندسی آغاز به کار کرده و در حال حاضر توانسته است به پیشرفت ‌های قابل توجهی هم از نظر جذب دانشجو و هم از نظر اصلاح هرم اعضای هیأت علمی مجرب دست یابد.

 رئیس شورای فرهنگی دانشگاه خاطرنشان کرد: در حال حاضر دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با اضافه شدن تعداد 4 عضو هیأت علمی توانسته است هرم اعضای هیأت علمی را بهبود ببخشد و در این راستا طرح جدید انتقال اعضای هیأت علمی از سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی آغاز شده است، همچنین در حال جذب 8 عضو جدید در رشته های مختلف و با سابقه علمی و پژوهشی بسیار عالی جهت گسترش رشته ها هستیم.

دکتر جلیلوند با توجه به سوال مطرح شده راجع به اقدامات مهم برای استقرار ساختمان دانشگاه در محل کنونی اشاره نمود و گفت: با پیگیری های نمایندگان محترم دوره پیشین و فعلی و طبق رایزنی های انجام گرفته و قول مساعد جناب آقای مهندس زنگنه وزیر محترم نفت، ساختمان فعلی دانشگاه در حال واگذاری است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر جذب دانشجوی خارجی و گسترش تحصیلات تکمیلی افزود: با توجه به رایزنی های صورت پذیرفته در حال مذاکره با هیأت چینی، برای افزایش تعاملات در زمینه علمی و پژوهشی و جذب دانشجو هستیم. 

حسین جلیلوند توسعه تحصبلات تکمیلی در دانشگاه را نیازمند صبر و تانی دانستند و با اشاره به رسالت دانشگاه در زمینه کیفی سازی و نه کمی سازی، افزایش دانشجو را بدون کیفی سازی سیستم آموزشی و پژوهشی شایسته ندانست.

وی در خصوص اقدامات دانشگاه در حوزه ارتباط با صنعت عنوان کرد: توانایی فطری دانشگاه های نسل سوم؛ تربیت فارغ التحصیلان با توانایی منحصر به فرد اشتغال زایی است که می تواند جامعه را در توسعه علمی و پژوهشی یاری کند.Image title

 جلیلوند کارخانجات و شرکت های دانش بنیان را به عنوان بدنه دانشگاه دانست که می توانند به عنوان محیط های کارگاهی و آزمایشگاهی و تحقیقی مورد استفاده دانشجویان این دانشگاه قرار بگیرند.

 رئیس شورای فرهنگی دانشگاه پس از طرح سوال مبنی بر اقدامات و فعالیت های فرهنگی صورت پذیرفته در دانشگاه بیان داشت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و تاکید ایشان بر اقدامات فرهنگی حوزه معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه توانسته است اقدامات شایانی در جهت ترویج فرهنگ در بین دانشگاهیان داشته باشد که این موضوع به طور مشخص در رتبه بندی دانشگاه در سطح دانشگاه های کشور که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام گرفته و کاملاً مشهود است.

 رئیس دانشگاه در خصوص وضعیت دانشجویان دانشگاه و بازار کار آنان و جلوگیری از معضل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی که در سطح دانشجویان دانشگاه های نسل اول به وفور وجود دارد، گفت: امیدواریم زمینه سازی های صورت پذیرفته با سایر موسسات و نهادهای دولتی و غیر دولتی مانند تعاملی که با مسئولین ارشد منطقه پارس جنوبی و عسلویه در روز مهندسی صورت پذیرفته و همچنین ارائه نیازمندی های آنان به دانشجویان همچنان که برخی از دانشجویان این دانشگاه در حال طی دروه های آموزشی در این منطقه هستند، بتوانیم زمینه خوبی برای بازار کار دانشجویان کارآفرین و فعال این دانشگاه نسل سوم ایجاد نماییم.

 دکتر جلیلوند در ادامه با اشاره به رشد چشمگیر فعالیت های پژوهشی دانشگاه در سال گذشته از عقد شش قرارداد پژوهشی با سازمان ها و نهادهای مختلف خبر داد که بالغ بر ده میلیارد ریال درآمد زایی پژوهشی خواهد داشت.

 وی همچنین در این راستا اذعان داشت: با توجه به حضور یکی از اعضای هیأت علمی جهت انجام تحقیقات پژوهشی در کشور هلند، امیدواریم به زودی شاهد عقد قراردادهای همکاری پژوهشی با این کشور باشیم.

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند