کد خبر : 8393
Print
فرمانده نیروی انتظامی سبزوار خبر داد:

کشف 275 کیلوگرم تریاک در محورهای ارتباطی سبزوار

سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۱

سبزوارنگار/فرمانده نیروی انتظامی سبزوار گفت: توسط نیروهای مبارزه با مواد مخدر شهرستان؛ به فاصله 16 روز و در سه عملیات جداگانه 275 کیلوگرم تریاک در محورهای ارتباطی سبزوار کشف شد.

Image titleسبزوارنگار/فرمانده نیروی انتظامی سبزوار گفت: توسط نیروهای مبارزه با مواد مخدر شهرستان؛ به فاصله 16 روز و در سه عملیات جداگانه 275 کیلوگرم تریاک در محورهای ارتباطی سبزوار کشف شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ سرهنگ سیدمحمد هاشمی در نشست خبری با اعلام این خبر افزود: نیروی انتظامی در اجرای وظیفه ذاتی خود که مبارزه با مواد مخدر و قاچاق کالا در اولویت آن است، همواره در خطوط مواصلاتی با اعزام تیم های گشت، اقدام به کنترل محور و تردد خودروها می کند که در این راستا نیروهای مبارزه با مواد مخدر شهرستان؛ موفق شدند به فاصله 16 روز و در سه عملیات جداگانه، 275 کیلوگرم تریاک را از سه دستگاه تریلی و یک دستگاه خودرو پژو که به صورت ماهرانه ای جاسازی شده بود و ازمقصد زاهدان به سبزوار بارگیری شده بود، کشف کنند، در این رابطه 7 قاچاقچی دستگیرشدند و یک قاچاقچی که قصد فرار و پنهان کردن مواد مخدر را داشت با تیراندازی به موقع مأمورین انتظامی، مجروح و به بیمارستان منتقل شد.Image title

وی ضمن تبریک تقارن دهه کرامت و روز خبرنگار، ادامه داد:  نیروی انتظامی و اصحاب رسانه دو بال یک پرواز هستند و ارتقای امنیت اجتماعی مدیون این پرواز صحیح است و نیروی انتظامی به عنوان خدمتگزار مردم، توانسته با تعامل مناسب، ذهنیت مردم را به سمت حمایت از قانون و امنیت سوق دهد.

وی با ذکر این که در طول تاریخ؛ اخبار زیادی منتشر شده که متأسفانه در صحت و سلامت برخی از آن ها تردید هست، یادآوری کرد: گاهی اگر شایعه ای رواج یابد ممکن است برای کشور هزینه داشته باشد در حالی که یک خبرنگار متعهد؛ با سادگی و شفافیت می تواند این شایعه را حذف کند.

وی با اشاره به این که اغلب اوقات هزینه درمان؛ بیش از پیشگیری است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با رویکرد پیشگیری بر این امر واقف است و نقش رسانه در ایجاد امنیت کمتر از نیروی نظامی و انتظامی نیست.

فرمانده نیروی انتظامی سبزوار با تشبیه اصحاب رسانه به انبیاء، آنان را پیامبران خبری دانست و با توجه به کلام خدا که فرمود: "ای پیامبر! آن چه به تو می گویم؛ بی کم و کاست به مردم بگو!" تأکید کرد: این برای همه بشریت درس است که باید در حفظ پیام، امانت داری کرد.

وی علاوه بر امانت داری؛ حرّیت، علم و تحقیق را از شروط جدا نشدنی حرفه خبرنگاری دانست و گفت: اگر انسان نظرات شخصی و جناحی خود را در انعکاس خبر لحاظ کرد؛ رسالت خود را انجام نداده است.

سرهنگ سیدمحمد هاشمی افزود: بیکاری، فقر، اختلاف طبقاتی، اعتیاد، قاچاق مواد مخدر و قاچاق کالا را از جمله عواملی دانست که دست به دست هم می دهند تا جرمی واقع شود و یادآوری کرد: برای ایجاد یک بستر امن؛ همه باید پا به میدان بگذارند و نیروی انتظامی حافظ امنیتی است که همه آن را تولید کرده اند.

وی ادامه داد: مجموعه یک شهرستان بایستی با تعامل و همفکری زیر نظر ریاست شورای تأمین، کنترل شود. نیروی انتظامی؛ در اجرای وظایف ذاتی خود مرعوب هیچ نهاد، ارگان و یگانی نخواهد بود. ما با نابهنجاری ها مبارزه می کنیم تا نسل جوان شادابی داشته باشیم. آن چه که وزارت فرهنگ و ارشاد تأیید کند؛ مورد تأیید ما  هم هست و اگر مطلبی به نظرمان برسد که حقیقت است؛ بی محابا بیان می کنیم و در جلسات متعدد با صراحت نظرمان را گفته ایم و البته اثر وضعی خود را داشته است. ما با برخورد چکشی و قهرآمیز و تک نفری موافق نیستیم و اجازه نخواهیم داد.

فرمانده نیروی انتظامی سبزوار با ذکر این که این شهرستان از نظر پاسخگویی به مردم، حضور به موقع در محل جرم، کنترل شرارت، ایجاد امنیت روانی، ایجاد تحول سازنده، رضایتمندی مردم و... در 10 نوبت، رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است، خاطر نشان کرد: ایجاد امنیت هزینه دارد و نیروی انتظامی نسبت به امنیت بی تفاوت نیست، سینه اش را سپر و هزینه اش را پرداخت می کند، زندان برویم یا کشته شویم؛ باکی نیست. امروز کسی در سبزوار جرأت شرارت نمی کند و مردم بین شعار و عمل را تشخیص می دهند؛ در گذشته نه چندان دور ما تنها 4 واحد گشتی داشتیم که در حال حاضر 25 واحد گشتی داریم که در تمام خیابان ها و پارک های سطح شهر انجام وظیفه می کنند.

سرهنگ سیدمحمد هاشمی با ذکر این نکته که نیروی انتظامی با مشقت، امنیت را ساماندهی می کند، گفت: شورای ترافیک؛ یازده عضو دارد که یکی از آن ها نیروی انتظامی است. پلیس راهور به عنوان عامل اجرایی و نظارت و کنترل در سطح شهر است. تسطیح خیابان، ایجاد موانع، تعمیر تابلوها؛ جزء وظایف نیروی انتظامی نیست، بلکه باید توسط شورای ترافیک مصوب شود، شهرداری اجرا و شورای شهر نظارت کند.

وی با اشاره به کشفیات متعدد کالاهای قاچاق از ابتدای سال95 تا کنون از جمله: لوازم خانگی، تلفن همراه، دارو، پودر بدن سازی، نوشابه انرژی زا، سم کشاورزی، لوازم آرایشی و بهداشتی، چوب جنگلی و... مبارزه با کالای قاچاق را جدی دانست و از استمرار آن خبر داد.

وی با بیان این که تک تک عوامل یگان؛ از سربازان و درجه داران گرفته تا افسران جزء و افسران ارشد، در مورد این که نحوه برخورد با مردم و پاسخگویی به آن ها به چه شکل باید باشد به صورت چهره به چهره، آموزش دیده اند، افزود: در حال حاضر کسی جرأت ضرب و جرح متهم را ندارد و کسی که هنوز جرمش ثابت نشده است؛ باید از حقوق شهروندی برخوردار باشد.

وی با اشاره به طرح مهار تأکید کرد: در این طرح در عرض کمتر از 2 دقیقه تمام ورودی ها و خروجی های شهر را مسدود می کنیم و با توجه به همین نکات؛ 9درصد میزان جرایم سبزوار نسبت به مدت مشابه در سال قبل کاهش یافته است.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
دفاع مقدس

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

باغ موزه دفاع مقدس در سبزوار وارد فاز عملیاتی شد

احداث حسینیه شهدا در سبزوار اجرایی شد

اشعار مرحوم استاد سبزواری شناسنامه منظوم انقلاب اسلامی است

جانباز سرافراز سبزواری به خیل همرزمان شهیدش پیوست

نامه سرگشاده به رئیس جمهور منتخب در دفاع از اسماعیل عبدی

روحانی کاندیدای قطعی اصلاح طلبان شد

يادواره شاهدان قلم با حضور ميهمانان كشوري برگزار شد

شب شعر شهید احمد نظیف برگزار شد

يادواره شهدا با محوريت شهيد احمد نظيف برگزار مي شود

درد ما داخلی‌ است/راهی برای فرصت‌‌طلبان بیگانه باز نخواهیم کرد

روایت تکان‌دهنده غواص جامانده از عملیات کربلای چهار

درس هایی از نبرد حلب!

تیم شهدای کربلای5 قهرمان مسابقات فوتسال جام بسیج ادارات سبزوار شد

بسیجیان نمونه ادارات سبزوار تقدیر شدند

هدف اصلی در جنگ نوین؛ جابجایی حکومت هاست

بسیج؛ وابسته به جناح خاصی نیست

رسانه کمک کرد تا اهداف امام حسین(ع) عملی شود

كار فرهنگي در درازمدت اثر خود را نشان مي دهد

امام حسین(ع) در نهایت مظلومیت به اثبات حقانیت خود پرداخت

نخستین یادواره ی ۴۰۰ ورزشکار شهید استان برگزار شد

عرفان حسینی

هدف امام حسین(ع) از امر به معروف و نهی از منکر خطراتی بود که در پی ایجاد سلطنت اسلامی جامعه را تهدید می‌کرد

مي‌روم تا بعضي‌ها خجالت بكشند

میزان وقوع جرائم خشن در سبزوار کاهش یافته است

دشمن با سیاه نمایی سعی در نشان دادن چهره ای ناکارآمد از نظام دارد

مراسم تودیع و معارفه بخشدار روداب سبزوار برگزار شد

پیکر جانباز دفاع مقدس در سبزوار تشییع و به خاک سپرده شد

دلنوشته اي از ديار غربت

نتایج هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های سبزوار یادواره شهدای دفاع مقدس اعلام شد