کد خبر : 841
Print
خواهر شهیدان محمد حسین و داوود فهمیده:

همیشه مدیون شهدا هستیم

سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۶

خلاصه خبر

index

سبزوارنگار/خواهر شهیدان محمد حسین و داوود فهمیده در جمع دانش آموزان سبزواری که به یاد ۳۶هزار دانش آموز شهید و ۱۸۰دانش آموز شهید شهرستان سبزوار در محل سالن شهید مشکانی گرد هم آمده بودند، با بیان این مطلب  که ما همیشه مدیون شهدا هستیم و برگزاری این گونه مراسم، کمترین کاری است که انجام می دهیم به ذکر خاطراتی از محمد حسین فهمیده پرداخت.

به گزارش مجله ی اینترنتی سبزوارنگار؛ فرشته فهمیده که در کنار پدر خود در یادواره ی شهدای دانش آموزی حضور یافته بود، جسارت را مهمترین بعد شخصیتی شهید فهمیده عنوان کرد و گفت: حسین همیشه با کارهایی که در مخیله ی ما هم خطور نمی کرد ما را غافلگیر می کرد.

وی با اشاره به شیطنت های شیرین این شهید در دوران کودکی او گفت: ما همیشه نگران این بودیم که آیا حسین امروز سالم به خانه بر می گردد؟وی در قسمت دیگری از سخنان خود با اشاره به ارادت این شهید به امام خمینی(ره) گفت: هرگاه رادیو و تلویزیون نام امام را بیان می کرد جانم امام از زیان این شهید نمی افتاد.

وی با اشاره به خاطره حضور شهید حسین فهمیده  در تهران برای ملاقات با امام در اولین روزهای ورود ایشان به ایران گفت: به رغم این که شهید فهمیده به تازگی از بیمارستان مرخص شده بود ولی مدت سه روزدر تهران مستقر شد تا با چشم خود ورود امام خمینی(ره) را ببیند.

این خواهر شهید در ادامه به ذکر خاطره ای از مادر شهید بختیاری پرداخت و گفت: این مادر شهید پس از حضور در منزل ما، چفیه ای که متعلق به حسین بود را به مادرم تقدیم کرد و گفت: شهید مختاری وصیت کرده است که این چفیه به مادر حسین رسانده شود.

وی در تشریح این خاطره گفت: به گفته ی شهبد بختیاری؛ شب شهادت حسین، او سر بر بالین شهید مختاری گذاشته و گفته است چون دلتنگ مادر است و از وی خداحافظی نکرده می خواهد که یک بار دیگر مادرش را ببیند.

وی به نحوه ی شهادت شهید فهمیده از زبان همرزمان او پرداخت و گفت: هنگامی که انفجار تانک به هوا برخواست شهید مختاری با صدای بلند از دیگر همزرمان خواست که حسین ریزه کو؟ و منظور او تنها، شهید فهمیده بود.

وی ادامه داد: شهید مختاری به عنوان فرمانده ی حسین، جناره ی تکه تکه شده ی او را از زیر تانک جمع کرده بود و برای تحویل آورده بود.وی ارادت شهید فهمیده را به امام خاطر نشان شد و ادامه داد: این ارادت باید در تک تک نوجوانان و جوانان ما وجود داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: باید همیشه پشت سر ولایت فقیه حضور داشته و فرامین ایشان را به گوش جان عمل کنیم.پدر شهید داوود و محمد حسین فهمیده نیز در این مراسم خطاب به دانش آموزان گفت: باید واژه ی شهید و شهید پژوهی  را معلمان و دانش آموزان بیشتر در زندگی خود ترویج دهند.

وی ادامه داد: خانواده های شهدا تنها احترام به مقام شهید و شهادت را می خواهند و هیچ توقع دیگری ندارند.وی از دانش آموزان ومعلمان خواست تا بیشتر در وصیت نامه ها و زندگینامه های شهدا، درباره ی واژه ی شهید و شهادت تفکر و پژوهش نمایند.

در ابتدای این مراسم معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش و فرمانده ی سپاه ناحیه ی سبزوار با قدردانی از حضور مسؤولین و دانش آموزان در مراسم یادواره ی شهدای دانش آموز، خواستار ترویج فرهنگ شهید و شهادت در بین دانش آموزان شد.

یادآور می شود در این مراسم گروه های ویژه ی دانش آموزی به اجرای سرود زیبایی پرداختند و همچنین دانش آموزان حاضر در مراسم به صورت گروهی سرود شهید فهمیده را اجرا کردند./.پایگاه خبری و اطلاع رسانی آموزش و پرورش سبزوار 

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
دفاع مقدس

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

باغ موزه دفاع مقدس در سبزوار وارد فاز عملیاتی شد

احداث حسینیه شهدا در سبزوار اجرایی شد

اشعار مرحوم استاد سبزواری شناسنامه منظوم انقلاب اسلامی است

جانباز سرافراز سبزواری به خیل همرزمان شهیدش پیوست

نامه سرگشاده به رئیس جمهور منتخب در دفاع از اسماعیل عبدی

روحانی کاندیدای قطعی اصلاح طلبان شد

يادواره شاهدان قلم با حضور ميهمانان كشوري برگزار شد

شب شعر شهید احمد نظیف برگزار شد

يادواره شهدا با محوريت شهيد احمد نظيف برگزار مي شود

درد ما داخلی‌ است/راهی برای فرصت‌‌طلبان بیگانه باز نخواهیم کرد

روایت تکان‌دهنده غواص جامانده از عملیات کربلای چهار

درس هایی از نبرد حلب!

تیم شهدای کربلای5 قهرمان مسابقات فوتسال جام بسیج ادارات سبزوار شد

بسیجیان نمونه ادارات سبزوار تقدیر شدند

هدف اصلی در جنگ نوین؛ جابجایی حکومت هاست

بسیج؛ وابسته به جناح خاصی نیست

رسانه کمک کرد تا اهداف امام حسین(ع) عملی شود

كار فرهنگي در درازمدت اثر خود را نشان مي دهد

امام حسین(ع) در نهایت مظلومیت به اثبات حقانیت خود پرداخت

نخستین یادواره ی ۴۰۰ ورزشکار شهید استان برگزار شد

عرفان حسینی

هدف امام حسین(ع) از امر به معروف و نهی از منکر خطراتی بود که در پی ایجاد سلطنت اسلامی جامعه را تهدید می‌کرد

مي‌روم تا بعضي‌ها خجالت بكشند

میزان وقوع جرائم خشن در سبزوار کاهش یافته است

دشمن با سیاه نمایی سعی در نشان دادن چهره ای ناکارآمد از نظام دارد

مراسم تودیع و معارفه بخشدار روداب سبزوار برگزار شد

پیکر جانباز دفاع مقدس در سبزوار تشییع و به خاک سپرده شد

دلنوشته اي از ديار غربت

نتایج هفته پنجم مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه های سبزوار یادواره شهدای دفاع مقدس اعلام شد