کد خبر : 8463
Print
عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران:

راه رسیدن به توسعه پایدار و متوازن از مسیر تحزب می گذرد

دوشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۷

سبزوارنگار/پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی روز جمعه 5شهریور 1395 در محل مرکز آموزشی رفاهی آموزش و پرورش تبادکان با حضور بیش از دویست شرکت کننده برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی روز جمعه 5شهریور 1395 در محل مرکز آموزشی رفاهی آموزش و پرورش تبادکان با حضور بیش از دویست شرکت کننده برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ رئیس انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی در پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان استان گفت: راه اساسی برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن تنها از مسیر تحزب که حاصل تجربه بشریت مدرن و عقل جمعی است، و کم هزینه ترین راه است، می گذرد.

محمدعلی گندمی؛ سازمان، ایدئولوژی، قانونی بودن و مبارزه برای کسب قدرت را مؤلفه های یک حزب دانست و افزود: برخی افراد فکر می کنند قدرت؛ نامطلوب است در حالی که از نظر اندیشمندان و صاحبنظران؛ هر حزبی که دنبال کسب قدرت نباشد؛ حزب به حساب نمی آید.

عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران ادامه داد: اگر یک نظام مبتنی بر مردمسالاری و تحزب و آزادی مطبوعات باشد؛ با کمترین هزینه برای ملت و بیشترین فایده می تواند مسیر توسعه خود را طی کند.

وی با اشاره به اصل 33 قانون اساسی که " هیچکس را نمی توان از محل اقامت خود تبعید کرد یا از اقامت در محل مورد علاقه اش ممنوع یا به اقامت در محلی مجبور ساخت، مگر در مواردی که قانون مقرر می دارد." خاطر نشان کرد: تنها مرجع قانون گذاری در ایران؛ مجلس شورای اسلامی است.

گندمی با اشاره به اصل 41 قاون اساسی که " تابعیت کشور ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است و دولت نمی تواند از هیچ ایرانی سلب تابعیت کند، مگر به درخواست خود او یا در صورتی که به تابعیت کشور دیگری درآید." تأکید کرد: مطابق قانون اساسی؛ دولت نمی تواند تابعیت کسی را سلب کند، چه برسد به افراد!

عضو شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی با اشاره به اصل 36 قانون اساسی که "حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد." گفت: نفی بلد و خروج از یک منطقه؛ نوعی مجازات محسوب می شود و مطابق قانون هیچکس حق ندارد دیگران را از حقوق قانونی خودشان محروم کند.

محمدعلی گندمی با ابراز تأسف از برخی اندیشه های بسیار خطرناک که در خراسان و مشهد جریان دارد، آن ها را برای نظام بسیار پُر هزینه دانست چرا که اولاً جمهوریت نظام را زیر سؤال می برد و دوم این که جوانان به جای تفریح و موسیقی سالم ناچار به تفریحات ناسالم و شبکه های مبتذل ماهواره روی می آورند.

وی با اشاره به کلام امام خمینی(ره) که فرمود: "جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه زیاد." هشدار داد که لطمه زدن به جمهوریت کم تر از لطمه زدن به اسلامیت نیست و جمهوری  و اسلامی هر دو با هم ارزش دارد.

محمدعلی گندمی یادآوری کرد: اگر افرادی پیشنهاداتی دارند؛ می توانند به مراجع قانونی ارائه دهند و یا از رهبری و سایر مجتهدین درخواست کنند تا نظرشان را اعلام بفرمایند.

وی افزود: ماحصل افراط و تفریط دو چیز است: افراط به سمت داعش کشیده می شود تفریط به سمت بی دینی و خروج از نظام منجر می شود و هر دو این ها نظام را تضعیف می کند و از نظر ما محکوم است.

شایان ذکر است؛ در این کنگره، 58کاندیدا از سراسر استان جهت عضویت در شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی شرکت کرده بودند که پس از مراسم سخنرانی، هر یک از کاندیداها به معرفی کوتاه خود پرداختند و سپس مراسم رأی گیری با حضور ناظرانی از شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان ایران برگزار شد.
بنا بر این گزارش؛ محمدعلی گندمی با 171 رأی، زری جراح با 151 رأی، سیدمحمد افتخار با 148 رأی، فیروز یزدانی با 139 رأی، فاطمه قربانی با 113 رأی، قربان محمد زاهدی با 108 رأی، نسترن رحمتی سلامی با 104 رأی، احمدرضا مسعودی فر با 101 رأی، نور الله جوانشیری با 99 رأی، محمود قهار حصاری با 99 رأی، ناصر زادمهر با 92 رأی، سیداحمد باقری با 86 رأی، مجید دواچی با 86 رأی، حسن صدقی با 84 رأی، سیدنعمت عبدی با 84 رأی، منصور ایوبی با 80 رأی، حسین تبریزنیا با 73 رأی، سید امین طبسی با 69 رأی، مهدی وقفی با 69 رأی، سیدمحمد قاسمی با 63 رأی و رقیه نجات با 63 رأی به عنوان اعضای اصلی شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی انتخاب شدند.
شایان ذکر است؛ عباس ملتانی با 61 رأی، احمد حائری مقدم با 59 رأی، علی اکبر جهان گشته با 57 رأی، علیرضا سعدی با 55 رأی، علی مستجاب الدعوه با 55 رأی، منصوره کشوری با 54 رأی و علی اسداللهی یزدی با 47 رأی به عنوان اعضای علی البدل این شورا انتخاب شدند.

گفتنی است؛ سید امین طبسی؛ رئیس انجمن اسلامی معلمان سبزوار، مجید دواچی؛ نایب رئیس انجمن اسلامی معلمان سبزوار و احمد حائری مقدم؛ مسؤول کمیته آموزش و پرورش انجمن اسلامی معلمان سبزوار کاندیداهای این انجمن در پنجمین کنگره انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی بودند که سید امین طبسی و  مجید دواچی به عنوان اعضای اصلی و احمد حائری مقدم به عنوان عضو علی البدل به شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان خراسان رضوی راه یافتند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است