کد خبر : 8543
Print
نامه رسیده:

تصمیمات غلط مسؤولین و دودی که به چشم مردم می رود

چهارشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۵

Image titleسبزوارنگار/تصمیمات غلط مسؤولین و دودی که به چشم مردم می رود  

نامه رسیده: انگیزه نوشتن این مطلب؛ تصمیم نادرست و غیرکارشناسی مسؤولین آموزش و پرورش خراسان رضوی در خصوص نقل و انتقالات معلمان این استان است، این که می گویم استان خراسان رضوی به این دلیل است که به عنوان یک معلم از نزدیک با این تصمیم مسؤولین استان آشنا هستم وگرنه ممکن است این گونه تصمیم در سایر استان ها هم ساری و جاری باشد. 

همسر من آموزگاری با سابقه بیش از 21 سال سابقه تدریس است که از بدو استخدام در یکی از مناطق  استان به خدمت مشغول است، امسال نیز چون سنوات قبل درخواست انتقالی به شهرستان همجوار را پر کردیم و منتظر نتیجه نقل و انتقالات ماندیم و مانند سالیان قبل، نتیجه منفی بود، در موعد مقرر به سامانه(البته اگر بتوان نام آن را سامانه نام نهاد!) نقل و انتقالات مراجعه کردیم، پس از مراجعه به سامانه اولین نکته ای که توجه مراجعین را به خود جلب می کرد این نکته بود که اگر با انتقالی همکاری با شرایط یکسان(جنسیت، مقطع، مبداء و مقصد) با امتیاز کمتر از شما موافقت شده است، حق اعتراض دارید و به دلیلی که در مرحله اول این اتفاق نیافتاده بود، از اعتراض سیستمی منصرف شدیم تا این که با کمال تعجب دیدیم در مرحله دوم اعلام نتایج انتقالی ها با انتقالی دو نفر از همکاران همسرم که شرایط یکسانی داشتند و البته امتیاز کم تر، موافقت شده است. بلافاصله به سایت ارزیابی عملکرد مراجعه کرده و اعتراض خود را ثبت کردیم و همسرم بلافاصله به مشهد رفت تا به صورت حضوری و مکتوب اعتراض خود را تقدیم مسؤولین امر کند. پس از مراجعه به اداره کل، به مرکز شهید کامیاب ارجاع داده شد، از شلوغی و انتظار چند ساعته در آن مرکز می گذرم و توجه شما را به پاسخ مسؤولین مستقر در مرکز جلب می کنم که می گفتند چون نام شما در سامانه اعتراض به نقل و انتقالات ثبت نشده ما هیچ کاری نمی توانیم برایتان انجام دهیم!!! 

سؤال مشخص من این است که با توجه به قیدی که در سامانه نقل و انتقالات آمده که "اگر با انتقالی همکاری با شرایط یکسان(جنسیت، مقطع، مبداء و مقصد) با امتیاز کمتر از شما موافقت شده است، حق اعتراض دارید" چرا در مرحله دوم اعلام نتایج نقل و انتقالات؛ درخواست رسمی انتقالی معلمان مورد توجه قرار نمی گیرد؟ آیا اگر سیستمی که شما طراحی کرده اید ناقص است و جامع و  کامل نیست باید دودش به چشم همکار و به تبع او خانواده و دانش آموزانش برود؟ پر واضح است همکاری که با این تصمیم خام مسؤولین، حقش ضایع شده  باشد، در ابتدای سال تحصیلی انگیزه کافی برای انجام وظیفه اش ندارد و نتیجه این بی انگیزه بودن و احساس ظلمی که بر او روا شده، ناخواسته به محل زندگی و محل کارش نیز سرایت می کند و دانش آموزان؛ اولین قربانیان این تصمیم ناصواب هستند. 

از مسؤولین امر، مصرانه می خواهم که هر چه سریع تر این نقیصه را برطرف کنند و پس از بازنگری در این تصمیم نادرست، شرایط احقاق حق همکارانی که از این طریق حق شان تضییع شده است را فراهم نمایند.

امضاء محفوظ

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟