کد خبر : 8633
Print
حسین مقصودی؛ نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی:

مسؤولان هميشه مديون مردم هستند

چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۷

Image titleسبزارنگار/نماينده مردم سبزوار در مجلس شوراي اسلامي گفت: قوانین شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها در حال بازنگری است.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومي شهرداري سبزوار، حسین مقصودی با حضور در مراسم زيارت عاشورا كه در محل شهرداري سبزوار برگزار شد، افزود: امروز اصلاح قوانین بین شوراها و شهرداری‌ها همواره به عنوان یکی از چالش‌های مهم کشور مورد بحث است، چرا كه شوراها و شهرداری‌ها نقش مهمی در سیاست گذاری هاي کشور دارند.

وي با اظهار اين كه بخش عمده اي از قوانين شورا و شهرداري ها متعلق به قبل است، اظهار داشت: در گذشته (نسبت)جمعيت شهري به روستايي ۳۰ به ۷۰ بود كه اين مهم امروزه برعكس شده و همين امر لزوم بانگري قوانين را ضروري تر كرده است.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی به برنامه ششم توسعه هم اشاره اي داشت و با تأكيد بر اين كه برنامه ششم توسعه هیچ راهکار کاربردی برای رفع مشکلات و توسعه اقتصادی نداشت، بيان كرد: لایحه‌ای که دولت با عنوان برنامه ششم توسعه در خراسان رضوی آورد هیچ برنامه اي نداشت و در اين زمينه تنها چند قانون جابه‌جا شده بود.

مقصودی در ادامه مباحث خود بيان كرد: شورا و شهرداری مظهر مدیریت یکپارچه شهری هستند و باید با استفاده از ظرفیت مردمی و کسب درآمدهای پایدار برای توسعه و عمران شهر تلاش کنند.

وي از انتصاب شهردار سبزوار ابراز خرسندي كرد و گفت: مسئولان هميشه در همه دوران مديون مردم هستند، آنان در همه لحظه ها آنجا كه بايد باشند حضور داشته  و دارند حال نوبت ماست كه با تلاش مضاعف، اخلاق حسنه و روي گشاده گره از كار آنان باز كنيم.

او ادامه داد: امروز باید مديران شهرداري در اتاق شان به روی مردم باز باشد و گوش شنوایی برای مشکلات، کمبودها، نارضایتی ها و دغدغه های آنان باشد.

مقصودي با بيان اين كه مديريت شهر نيازمند آرامش، اعتماد و تعامل است، گفت: شهرداري بايد در فضايي آرام، به دور از هياهو در قالبي برنامه محور و با چشم انداز روشن و زمان بندي مشخص، امور شهر را پيش برده و به شهروندان خدمات رساني نمايد.

او در ادامه ضمن تسليت ايام وسگواري سرور و سالار شهيدان امام حسين(ع) بيان كرد: فرهنگ عاشورا باید جهانی شود، اگر عاشورا رخ نمی‌داد صدای عدالت‌خواهی همه پیغمبران گذشته و امید مظلومان از بین می‌رفت.

مقصودي با بیان اینکه قیام امام حسین(ع) روح مقاومت را در جامعه زنده کرد و جامعه را به استقامت و عدم پذیرش ذلت و خواری سوق داد، گفت: امروز همه مردان و زنان آزادی‌خواه در جهان فریاد هیهات من ‌الذله را سر می‌دهند و امام حسین(ع) با قیام خود روح شهادت‌طلبی، استقامت و مقاومت را در دنیا تزریق کرد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم