کد خبر : 8716
Print
سبزوارنگار

چگونه سخن کذب اختلاس 8000میلیارد تومان مطرح و اشاعه می یابد؟

جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۳۷

Image titleسبزوارنگار/در این فضای غبارآلود و غریب که مرز نگاه عالمانه و عوامانه فرو پاشیده، اخلاق، مروت و جوانمردی فدای مطامع سیاسی قرار گرفته و رقبای دولت بر مبنای اخلاق ماکیاولی(هدف وسیله را توجیه می کند) برای آسیب زدن به اعتماد مردم و دولت به ویژه جامعه فرهیخته و تاثیر گذار فرهنگیان، با هدف انتخابات آتی از هر ابزاری برای تخریب دولت استفاده می کنند، دعوت همکاران به تحقیق، بررسی و تامل کار سخت و دشواری است. اما از باب انجام وظیفه نکاتی را در باره صندوق ذخیره فرهنگیان به استحضار همکاران می رسانم.

فضای مجازی با کارکردهای مثبت و منفی خود به گسترش سطحی نگری در جامعه به شدت دامن می زند. علاوه بر این در کنار مطالبات انباشته شده و احساس محروميت تاریخی همکاران فرهنگی، هر پیامی با محتوای تضییع حقوق آنان بدون توجه و بررسی به سرعت منتشر و مبنای تصمیم و عمل قرار می گیرد. بر اساس آخرین حسابرسی صورت گرفته، کل سرمایه ثبتي صندوق حدود 7700میلیارد تومان می باشد که حدود 2500 میلیارد تومان این سرمایه در قالب شرکت های بورسی قرار دارد که تحت نظارت کامل سازمان بورس قابل نقل انتقال است و مابقی آن، سرمایه 27 شرکت وابسته به صندوق است که در قالب مستغلات، سایت های صنعتی، مجتمع های نفت، گاز و پتروشیمی سرمایه گذاری شده است.

منابع صندوق مانند منابع  بانکی نیست که پول تجمیع شده باشد تا امکان اختلاس از آن وجود داشته باشد. یعنی سرمایه همکاران در مجموعه شرکت ها قابل احصاء، ارزش گذاری و مشاهده است. با توجه به مراتب فوق چگونه این سخن ناروا و کذب مبتنی بر اختلاس 8000میلیارد تومان به آسانی مطرح و اشاعه می یابد و متاسفانه بدون بررسی و تامل توسط برخي اعضای صندوق نیز مورد پذیرش قرار می گیرد؟ در حالی که با همت همین مدیران صندوق در سه سال گذشته 2530 میلیارد سود توزيع شده است كه بخشي ازآن به اعضای بازنشسته پرداخت و مابقي نيز به عنوان سود اعضاء در پروژه هاي مختلف نفت و گاز سرمايه گذاري گرديده است.

احتمال این که در جریان فعالیت اقتصادی با این سرمایه 7700میلیاردی تخلف و خطا صورت گرفته باشد وجود دارد. مانند همه بنگاه های اقتصادی دیگر، مجلس محترم تحقیق و تفحص از صندوق را تصویب کرده و سازمان بازرسی کل کشور به صورت مستقل بر حسب وظیفه ذاتی خود ورود پیدا کرده است و دستگاه قضایی در حال رسیدگی است. اجازه بدهیم مراجع فوق گزارشات خود از تخلفات احتمالي را ارائه فرمایند بعد چنانچه مدیري تخلفی انجام داده بایستی پاسخگو باشد.

صندوق با سرمایه ارزشمندش که اعضای نجیب آن می باشند، بایستی که به حیات خود با قوت ادامه دهد. بر مدیران صندوق است که با طرح شکایت حقوقی از عناصری که با انتشار این شایعات و اخبار کذب موجب تشویش اذهان جامعه و آسیب های مادی و معنوی بر جامعه فرهنگي و صندوق ذخیره روا داشته اند، نسبت به احقاق حقوق تضییع شده اقدام نمایند كه متاسفانه در روزهاي اخير به دليل پخش اتهامات ناروا و رسانه اي شدن برخي اتهامات، قبل از اثبات آن در مراجع ذي صلاح، ارزش سهام شركت هاي وابسته به صندوق سقوط كرده و ميلياردها تومان به منافع اعضاء ضرر و زيان وارد نموده است، نكته قابل تامل اين است كه بر اتهامات اثبات نشده و در حال رسيدگي هجمه رسانه اي بي سابقه صورت مي گيرد اما از بدهكاران بانك سرمايه كه٣٤٠٠ ميليارد تومان تسهيلات بدون وثايق لازم را که در دولت گذشته در اختيار پنج نفر قرار گرفته و تا كنون وصول نشده است، نامي برده نمي شود. لذا انتظار است مديران صندوق  در دفاع از اعتبار و حیثیت صندوق که این روزها غیر منصفانه و نابجا مورد هجمه کینه توزان قرار گرفته با تمام ظرفیت و امکانات اقدام نمایند و مطمئن باشند حمايت همه جانبه اكثريت اعضاء صندوق را به همراه خواهند داشت.

نویسنده: رضا ح

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
پیمان
۱۳۹۵/۸/۱۷ ۱۷:۱۳
0 0
بدون اجازه ی معلم دادن یک ریال وام هم غیر قانونی و حرام است.
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم