کد خبر : 8749
Print
مشاور وزیر علوم:

دانشگاه فناوری های نوین سبزوار داشته های ارزشمندی در زمینه های پژوهش و فناوری دارد

پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۹

سبزوارنگار/مشاور وزیر علوم و مدیر کل دفتر وزارتی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت : دانشگاه فناوری های نوین سبزوار داشته های ارزشمندی در زمینه های پژوهش و فناوری دارد که باید در جهت توسعه آن برنامه ریزی کرد.

Image titleسبزوارنگار/مشاور وزیر علوم و مدیر کل دفتر وزارتی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت : دانشگاه فناوری های نوین سبزوار داشته های ارزشمندی در زمینه های پژوهش و فناوری دارد که باید در جهت توسعه آن برنامه ریزی کرد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، نشست هم اندیشی مشاور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با دبیران کانون ها و انجمن های دانشجویی دانشگاه،اساتید و صاحبان شرکت های فناور دانشگاه برگزار گردید.

عبدالحسین فریدون در این نشست، به سیاست های دولت در حوزه آموزش عالی بعد از برجام اشاره نمودند و افزودند: ارتقای کیفیت در آموزش عالی، توجه به دانشگاه های نسل سوم و کارآفرین، بین المللی شدن دانشگاه ها، تبدیل علم به ثروت و ایجاد دانشگاه های با نشاط از جمله این سیاست هاست.

  فریدون در این جلسه‌ با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری بین فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و سهم پایین آنها در ایجاد اشتغال گفتند: در سال‌های گذشته بیشتر بحث توسعه کمی در آموزش عالی مورد توجه بود اما اکنون باید توجهات به کیفیت این آموزش‌ها باشد و حرکت دانشگاه‌ها باید به سمت دانشگاه‌های کارآفرین و نسل سوم باشد و در این دانشگاه ها تربیت دانش آموختگان کارآفرین، داشتن همکاری با مراکز علمی جهان و تنوع بخشي به درآمدهای اختصاصی باید به طور جدی مدنظر قرار گیرد.

 وی در ادامه دانشگاه ها را موتور محرکه توسعه هر کشور عنوان کرد و افزودند: دانشگاه ها نقش اساسی در پیشبرد کشور به سمت توسعه دارند و بنابراین دانشگاه هایی که بتوانند مسایل منطقه ای و ملی را حل کنند می توانند بازوی توانمندی برای جامعه باشند.

مشاور وزیر علوم تصریح نمودند: شرکت های دانش بنیان و پارک های علم و فناوری می توانند در انجام این رسالت کمک کار دانشگاه ها باشند و با تولید و صادرات تولیدات علمی منابع درآمدی جدیدی را در دانشگاه ها ایجاد نمایند و در ارتباط دانشگاه با صنعت نقش مهمی ایفا کنند.

 عبدالحسین فریدون عمده‌ ترین مسئله‌ای که باعث رشد و توسعه اقتصادی می‌شود را تغییر در کیفیت آموزش و توجه به علوم بین رشته‌ای در دانشگاه‌ها دانسته وبیان داشتند: آنچه در شرایط کشور بیش از پیش احساس می‌شود پرداختن به مقولة کار آفرینی است، زیرا مسلماً کار آفرینان با توجه به خصوصیات ممتاز و برجستة خود قادرند در چنین شرایطی منابع را برای ایجاد رشد و توسعه در زمینه‌های تولید و منابع انسانی فراهم کرده، اشتغال و کسب و کار جدید ایجاد نمایند.

 وی تصریح نمود: ایران ۱ درصد جمعیت و ۱.۸ درصد تولید علم در دنیا را دارد که این نشان دهنده پتانسیل بالای رشد علمی در بین دانشگاهیان ایرانی است و اگر دانشگاهیان توسعه و رشد علمی را جدی بگیرند تحت هیچ شرایطی به واقع شکست نمی خورند و این روحیه ای است که در دانشجویان و اساتید دانشگاه فناوری های نوین سبزوار مشهود است و من در 35 سال عمر دانشگاهی خود شاهد چنین عزم و اراده ای نبوده ام.

 مدیرکل دفتر وزارتی با اشاره به صندلی های خالی در دانشگاه ها عنوان نمودند: آموزش عالی در بعد کمی رشد بالایی داشته و ارتقا کیفیت از اهداف پیش روی آموزش عالی است و امروزه دانشگاه هایی در دنیا موفق اند که از ایده های جدید حمایت کرده و آن ها رابه عمل تبدیل می کنند و دانشگاه کارآفرین فناوری های نوین سبزوار که دانشجویان در آن تمام وقت خود را صرف کارهای علمی و ایده پردازی می کنند می تواند الگویی ارزنده برای سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی باشد.

 در ادامه نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد دولت در بخش های مختلف افزودند: امروز گشایش های خوبی در بخش های مختلف اقتصادی کشورمان به واسطه برجام صورت گرفته است و بایستی با ایستادگی در برابر دشمن از مواضع خود در برابر بدعهدی هایی که از سوی طرف مقابل انجام شده دفاع نمود.

 رمضانعلی سبحانی فر به سیاست های کلی برنامه ششم توسعه اشاره نموده و بیان نمود: یکی از چهار محور اصلی در برنامه ششم توسعه در حوزه علوم توجه به فناوری های نوین است و امروزه کشورهایی که به علوم و فناوری های نوین توجه دارند توسعه بیشتری می یابند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:  این بستر در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار فراهم شده است و با توجه ویژه مسؤولین و تامین اعتبارات بیشتر می تواند به شکوفایی برسد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند