کد خبر : 8772
Print
سبزوارنگار

ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار برگزار شد

جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۴

​سبزوارنگار/ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با حضور امام جمعه موقت شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، فرماندار ویژه سبزوار، و مدیرکل امور اجتماعی استانداری در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با حضور امام جمعه موقت شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، فرماندار ویژه سبزوار، و مدیرکل امور اجتماعی استانداری در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ در ابتدای این جلسه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار به ارائه گزارشی از عملکرد مسؤولین شهرستان پرداخت.

احمد برادران یکی از دغدغه های مسؤولین شهرستان را داشتن نقشه راه و سند توسعه برای منطقه دانست و افزود: سند توسعه منطقه برای اولین تجربه در استان، در ابعاد مختلف و با توجه به ظرفیت های منطقه، توسط گروهی از پژوهشگران دانشگاهی و با همکاری مدیران اجرایی تنظیم شده است که با توجه به تصویب آن در شورای برنامه ریزی استان، می تواند طریق راهی برای توسعه شهرستان در ابعاد مختلف باشد.

وی برگزاری کنگره بین المللی هفتصدمین سالگرد قیام سربداران که با پیام ریاست جمهور و رئیس مجلس شورای اسلامی و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سال گذشته در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد را فرصت مناسبی دانست و ابراز امیدواری کرد؛ در تقویم جمهوری اسلامی ایران، یک روز به موضوع تشکیل حکومتی مردمی یعنی قیام سربداران اختصاص یابد.

برادران با اشاره به حضور صاحب نظران متعدد در زمان برگزاری اولین همایش کشوری بازآفرینی محلات هدف سکونتگاه های غیررسمی با رویکرد و نگاه مداخله اجتماعی در محلات هدف و استقرار دبیرخانه دوسالانه باز آفرینی کشور در سبزوار، ابراز امیدواری کرد تجارب موفق سبزوار به عنوان معین وزارت راه و شهرسازی به سایر شهرستان ها و استان ها منتقل شود.

وی ادامه داد: در طول یک سال گذشته 114 برنامه در زمینه های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و رفاهی از جمله افتتاح دو باب مدرسه ابتدایی، ساختمان آتش نشانی، پایگاه سلامت، سالن ورزشی، کتابخانه، پنج باب مهد کودک، دفتر محلات، برگزاری دوره های آموزشی جهت اشتغال و صدور گواهینامه و اعطای تسهیلات، کارگاه پشتیبان،  دو پارک محله، تقویت سمن ها در سکونتگاه های غیر رسمی و محلات شهرستان اجرا شد که باعث شد در برنامه پایش؛ وزیر راه و شهرسازی از سبزوار به عنوان یکی از دو تجربه موفق کشوری نام ببرد و در جلسه ستاد بازآفرینی کشور عملکرد سبزوار را بی نظیر دانسته و زینت عملکرد بازآفرینی کشور عنوان کند.

فرماندار ویژه شهرستان سبزوار اجرای طرح ترسیب کربن را در راستای مدیریت مشارکتی منابع طبیعی دانست و خاطر نشان کرد: این طرح به توانمندسازی مردم منطقه، تشکیل صندوق های خُرد، حفظ محیط زیست، به اشتغال روستائیان کمک  می کند و می تواند منجر به در آمدزایی شود.

احمد برادران، دولت الکترونیک را از مهم ترین ضرورت های زندگی جامعه شهری دانست و اذعان کرد: شهر هوشمند به عنوان اولین تجربه شهرستانی کشور در سبزوار اجرا شد.

وی با توجه به تحصیل بیش از 35هزار دانشجو در دانشگاه های سبزوار گفت: این امر یک فرصت و ظرفیت برای شهرستان است که البته در حوزه مسائل اجتماعی و جوانان از جمله در حوزه سلامت، رفاه، هویت، شبکه های اجتماعی، مشارکت، اشتغال، نظام وظیفه با آسیب ها و چالش هایی مواجه هستیم که می تواند شادابی و نشاط جوانان را تحت الشعاع قرار دهد.

برادران، سبزوار را میراث دار 252 پروژه نیمه تمام از دولت گذشته دانست و افزود: این درحالی است که دولت قبل منابع درآمدی بسیار زیادی داشته است و متأسفانه برخی از این پروژه ها؛ غیرکارشناسی و فاقد توجیهات فنی و اقتصادی هستند که البته با توجه به نگاه ویژه رئیس جمهور و استاندار که به تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت می دهند، همت خود را بر مدیریت این پروژه ها گذاشته ایم.

فرماندار سبزوار تأکید کرد: علیرغم جوسازی های موجود، در حوزه صنعت؛ نه تنها هیچ واحد صنعتی تعطیل نشده است که با رشد 2 و نیم برابری مواجهیم.

وی خواستار رفع مشکلات مؤسسات مالی و اعتباری و رفع دغدغه های شهروندان با سرانگشت تدبیر مسؤولان استانی و کشوری شد و در خاتمه توفیقات حاصله را مرهون زحمات مجموعه مدیریتی شهرستان و همدلی و همراهی نمایندگان مجلس فعلی و قبلی دانست که علیرغم دیدگاه های متفاوت، بسترهای خوبی را برای توسعه شهرستان ایجاد کرده اند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است