کد خبر : 8773
Print
رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار:

اگر مردم از نظام برگردند؛ همه مسؤولیم

جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳

سبزوارنگار/سبحانی فر:در شرایطی که امروز همه مردم به این امر دل بسته اند که مجلس برآمده از رأی مردم با همکاری دولت موجب توسعه کشور شود، عده ای دلسوزانه و عده ای به لحاظ متاع گروه های سیاسی بر طبلی می کوبند که خلاف توسعه کشور است و مشخص است که بر اساس سناریویی تعریف شده از چند ماه گذشته شروع شده است.


Image titleسبزوارنگار/ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با حضور امام جمعه موقت شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، فرماندار ویژه سبزوار، و مدیرکل امور اجتماعی استانداری در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار شد.
به گزارش سبزوارنگار؛ در ابتدای این جلسه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار به ارائه گزارشی از عملکرد مسؤولین شهرستان پرداخت.
سپس در ادامه جلسه، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدن به خواسته های مردم و مسؤولین؛ نیاز به همدلی و همراهی مسؤولین با همدیگر و مردم با مسؤولین است که به طور قطع، این امر موجب پیشرفت کشور می شود.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: در شرایطی که امروز همه مردم به این امر دل بسته اند که مجلس برآمده از رأی مردم با همکاری دولت موجب توسعه کشور شود، عده ای دلسوزانه و عده ای به لحاظ متاع گروه های سیاسی بر طبلی می کوبند که خلاف توسعه کشور است و مشخص است که بر اساس سناریویی تعریف شده از چند ماه گذشته شروع شده است.
وی خاطر نشان کرد: ابتدا بحث تعطیلی کارخانجات را مطرح کردند، سپس بر طبل حقوق های نجومی کوبیدند و امروز به صورت سریالی بحث اختلاس ها را پیش کشیدند که موجب تکدر خاطر مردم شده است. این سؤال جدی است که اگر مدیران ما چند هزار میلیارد تومان بردند و خوردند؛ چرا دستگاه های قضایی و نظارتی سکوت کرده اند؟! اگر چنین است، بایستی از دستگاه های نظارتی پرسید چرا اینگونه اختلاس ها را در نطفه خفه نکردید و گذاشتید که هزاران میلیارد پول بیت المال برود؟! چرا برخورد شدید نکردید؟! امروز اذهان مردم مشوش شده است و از مدیران دستگاه ها نا امید شده اند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از دستگاه قضا می خواهیم چه با کسانی که اختلاس کرده اند و چه با کسانی که به نادرستی و  بدون استناد بحث از اختلاس می کنند و مردم را به نظام بدبین می کنند، شدیداً برخورد کند. مستمع چه قضاوتی دارد؟ چرا باید در حکومت اسلامی چنین اتفاقی بیافتد و مسؤولین نظارتی و قضایی دست روی دست بگذارند؟ کسانی که از این حرف ها می زنند، آب به آسیاب دشمن می ریزند، چرا که اگر مردم از نظام برگردند؛ ما همه مسؤولیم.
سبحانی فر یادآوری کرد: امروز بیش از 400هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام از دولت گذشته به جای مانده است که اگر بودجه عمرانی کشور سالیانه 30 تا 40 هزار میلیارد تومان باشد؛ 10 سال طول می کشد تا این طرح های نیمه تمام به سرانجام برسد.
وی گفت: دولت از محل بهینه سازی مصرف سوخت، در دو سال اخیر بدون یک ریال اعتبار، بیش از 10هزار روستا را گازرسانی کرده است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مقام معظم رهبری که اجازه برداشت 10 میلیارد دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها و جلوگیری از برون رفت آب های مرزی را صادر فرمودند، افزود: بیش ترین آبرسانی و جاده سازی در دو سال اخیر صورت گرفته است.
رمضانعلی سبحانی فر ادامه داد: مجلس دهم با همراهی دولت در دو ماه گذشته اصلاح بودجه را انجام داد و اجازه داد حدود یکصد هزار میلیارد تومان اسناد خزانه تبدیل به وجوه نقدی شود تا صرف کارهای عمرانی و پرداخت بدهی به پیمانکاران شود.
وی گفت: 16هزار میلیارد تومان اعتبار برای کارخانجاتی که دچار مشکل شده اند، تخصیص یافت که تا امروز 7هزار و پانصد میلیارد تومان از آن مبلغ پرداخت شده است.
وی ضمن گلایه از مدیرکل صنایع استان که با سخت گیری، کمترین اعتبار را توانسته برای استان جذب کند، حرکت های عمرانی در منطقه را بی سابقه دانست و افزود: با این وجود در حوزه انتخابیه، کارها به سرعت انجام می گیرد. بیش از یکصد روستا گازرسانی می شود. بیش از 50 مرکز بهداشتی و درمانی در دستور کار است که شروع شده است. راه آهن دارد کار می شود.
سبحانی فر به مردم سبزوار نوید داد: با وجود این که 16 سال است بحث نیروگاه سبزوار مطرح بوده است، پس از 4 سال دوندگی، در هفته گذشته قرارداد مشارکت مدنی این نیروگاه با بانک صادرات به امضا رسید و بیش از 220 میلیون یورو میزان سرمایه گذاری این نیروگاه است که در آینده شاهد اشتغال زایی مناسبی خواهید بود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است