کد خبر : 8773
Print
رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار:

اگر مردم از نظام برگردند؛ همه مسؤولیم

جمعه ۲۱ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۱۳

سبزوارنگار/سبحانی فر:در شرایطی که امروز همه مردم به این امر دل بسته اند که مجلس برآمده از رأی مردم با همکاری دولت موجب توسعه کشور شود، عده ای دلسوزانه و عده ای به لحاظ متاع گروه های سیاسی بر طبلی می کوبند که خلاف توسعه کشور است و مشخص است که بر اساس سناریویی تعریف شده از چند ماه گذشته شروع شده است.


Image titleسبزوارنگار/ششمین جلسه شورای اداری شهرستان سبزوار با حضور امام جمعه موقت شهرستان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی، فرماندار ویژه سبزوار، و مدیرکل امور اجتماعی استانداری در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار شد.
به گزارش سبزوارنگار؛ در ابتدای این جلسه، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار به ارائه گزارشی از عملکرد مسؤولین شهرستان پرداخت.
سپس در ادامه جلسه، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: برای رسیدن به خواسته های مردم و مسؤولین؛ نیاز به همدلی و همراهی مسؤولین با همدیگر و مردم با مسؤولین است که به طور قطع، این امر موجب پیشرفت کشور می شود.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: در شرایطی که امروز همه مردم به این امر دل بسته اند که مجلس برآمده از رأی مردم با همکاری دولت موجب توسعه کشور شود، عده ای دلسوزانه و عده ای به لحاظ متاع گروه های سیاسی بر طبلی می کوبند که خلاف توسعه کشور است و مشخص است که بر اساس سناریویی تعریف شده از چند ماه گذشته شروع شده است.
وی خاطر نشان کرد: ابتدا بحث تعطیلی کارخانجات را مطرح کردند، سپس بر طبل حقوق های نجومی کوبیدند و امروز به صورت سریالی بحث اختلاس ها را پیش کشیدند که موجب تکدر خاطر مردم شده است. این سؤال جدی است که اگر مدیران ما چند هزار میلیارد تومان بردند و خوردند؛ چرا دستگاه های قضایی و نظارتی سکوت کرده اند؟! اگر چنین است، بایستی از دستگاه های نظارتی پرسید چرا اینگونه اختلاس ها را در نطفه خفه نکردید و گذاشتید که هزاران میلیارد پول بیت المال برود؟! چرا برخورد شدید نکردید؟! امروز اذهان مردم مشوش شده است و از مدیران دستگاه ها نا امید شده اند.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: از دستگاه قضا می خواهیم چه با کسانی که اختلاس کرده اند و چه با کسانی که به نادرستی و  بدون استناد بحث از اختلاس می کنند و مردم را به نظام بدبین می کنند، شدیداً برخورد کند. مستمع چه قضاوتی دارد؟ چرا باید در حکومت اسلامی چنین اتفاقی بیافتد و مسؤولین نظارتی و قضایی دست روی دست بگذارند؟ کسانی که از این حرف ها می زنند، آب به آسیاب دشمن می ریزند، چرا که اگر مردم از نظام برگردند؛ ما همه مسؤولیم.
سبحانی فر یادآوری کرد: امروز بیش از 400هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام از دولت گذشته به جای مانده است که اگر بودجه عمرانی کشور سالیانه 30 تا 40 هزار میلیارد تومان باشد؛ 10 سال طول می کشد تا این طرح های نیمه تمام به سرانجام برسد.
وی گفت: دولت از محل بهینه سازی مصرف سوخت، در دو سال اخیر بدون یک ریال اعتبار، بیش از 10هزار روستا را گازرسانی کرده است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از مقام معظم رهبری که اجازه برداشت 10 میلیارد دلار از صندوق توسعه برای آبرسانی به روستاها و جلوگیری از برون رفت آب های مرزی را صادر فرمودند، افزود: بیش ترین آبرسانی و جاده سازی در دو سال اخیر صورت گرفته است.
رمضانعلی سبحانی فر ادامه داد: مجلس دهم با همراهی دولت در دو ماه گذشته اصلاح بودجه را انجام داد و اجازه داد حدود یکصد هزار میلیارد تومان اسناد خزانه تبدیل به وجوه نقدی شود تا صرف کارهای عمرانی و پرداخت بدهی به پیمانکاران شود.
وی گفت: 16هزار میلیارد تومان اعتبار برای کارخانجاتی که دچار مشکل شده اند، تخصیص یافت که تا امروز 7هزار و پانصد میلیارد تومان از آن مبلغ پرداخت شده است.
وی ضمن گلایه از مدیرکل صنایع استان که با سخت گیری، کمترین اعتبار را توانسته برای استان جذب کند، حرکت های عمرانی در منطقه را بی سابقه دانست و افزود: با این وجود در حوزه انتخابیه، کارها به سرعت انجام می گیرد. بیش از یکصد روستا گازرسانی می شود. بیش از 50 مرکز بهداشتی و درمانی در دستور کار است که شروع شده است. راه آهن دارد کار می شود.
سبحانی فر به مردم سبزوار نوید داد: با وجود این که 16 سال است بحث نیروگاه سبزوار مطرح بوده است، پس از 4 سال دوندگی، در هفته گذشته قرارداد مشارکت مدنی این نیروگاه با بانک صادرات به امضا رسید و بیش از 220 میلیون یورو میزان سرمایه گذاری این نیروگاه است که در آینده شاهد اشتغال زایی مناسبی خواهید بود.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم