کد خبر : 8776
Print
سبزوارنگار

هم اندیشی فرهیختگان، احزاب و تشکل های سیاسی حامی دولت برگزار شد

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۵

​سبزوارنگار/نشست هم اندیشی فرهیختگان، احزاب و تشکل های سیاسی حامی دولت با حضور رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، سید جواد حسینی؛ معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، احمد برادران؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار، و سید کمال الدین حسینی؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/نشست هم اندیشی فرهیختگان، احزاب و تشکل های سیاسی حامی دولت با حضور رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، سید جواد حسینی؛ معاونت اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی، احمد برادران؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه  سبزوار، و سید کمال الدین حسینی؛ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان رضوی در محل تالار کاشفی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار؛ این نشست با همراهی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد، انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه های سبزوار، انجمن اسلامی معلمان سبزوار، انجمن اسلامی مهندسان سبزوار، حزب اراده ملت، حزب اعتدال و توسعه، حزب اعتماد ملی، حزب مردمسالاری، حزب وحدت و همکاری ملی، حزب همبستگی، مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری، اصناف و اقشار حامیان دولت تدبیر و امید برگزار شد.

رمضانعلی سبحانی فر؛ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با حضور در این مراسم، به آسیب شناسی و ریشه یابی جریان مخالفت ها با دولت مستقر و بحران سازی ها پرداخت.

وی در ابتدای سخنان خویش به رشد روزافزون مخالفت ها و بحران سازی های کاذب تا بازه زمانی انتخابات پیش رو اشاره کرد و  هیاهو بر سر فیش های نجومی، استیضاح وزیر آموزش و پرورش، قراردادهای نفتی و دیگر موارد مشابه را از همین دست بداخلاقی ها دانست.

عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به این که عربستان سعودی تنها در یک میدان مشترک با ایران روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت برداشت می‌کند، گفت: میزان برداشت نفت ایران در همین میدان ۳۵ هزار بشکه در روز است.

وی با اشاره به تحریم های شدیدی که وجود داشت، افزود: تا سه سال قبل کشتی‌های ما به حرکت در نمی‌آمد و به هواپیماهای کشور در سایر کشورها سوخت داده نمی‌شد و برای پرواز کردن به کشورهای دوردست؛ هواپیمای ما در یک کشور ثالث سوختگیری می‌شد اما امروز یکی از برکات برجام برقراری حق ترانزیت هوایی جمهوری اسلامی است که ایران سالانه یک هزار میلیارد دلار از بخش درآمد کسب می‌کند.

سبحانی فر با بیان این که ایران برای افزایش برداشت و توسعه میادین نفتی خود به 170 هزار میلیارد دلار( 600 هزار میلیارد تومان) سرمایه‌گذاری  نیاز دارد، خاطرنشان کرد: وزارت نفت در راستای صیانت از حقوق مردم اقدام به طراحی قراردادهای نفتی تازه‌ای کرده و در این قراردادها طوری برنامه‌ریزی شده که کشورهای خارجی 350 میلیارد دلار در میادین نفتی ایران سرمایه گذاری می‌کنند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که براساس این قراردادها شرکت‌های خارجی به میزان سرمایه‌گذاری  از میزان برداشت نفت از چاه‌های نفتی 20 تا 30 درصد سود برمی‌دارند، یادآور شد: این موضوع منافاتی با منافع ملی و سرمایه‌گذاری خارجی در کشور ما ندارد.

وی افزود: بحران سازی در حوزه قراردادهای نفتی، سبب تأخیر در بهره برداری ها از میادین مشترک نفتی خواهد شد.

سبحانی‌فر با اشاره به این که عربستان سعودی تنها در یک میدان مشترک با ایران روزانه 500 هزار بشکه نفت برداشت می‌کند، گفت: میزان برداشت نفت ایران در همین میدان 35 هزار بشکه در روز است.

وی با تأکید بر این که در دوران پسا برجام حضور سرمایه گذاران مختلف خارجی در کشور افزایش یافته افزود: برخی حضور این سرمایه گذاران در کشور را موافق منافع خود نمی‌دانند.

سبحانی فر؛ رشد چشمگیر عملیات گازرسانی به روستاها، بهسازی و احداث راه ها، بهبود وضعیت صنایع، ورود برندهای معتبر و با کیفیت اروپایی در بخش خودرو با پیش شرط انتقال فناوری و توسعه محوری و نیز تلاش جهت به بهره برداری رساندن هفت طرح بزرگ فولادی در کشور از جمله  طرح پروژه فولاد سبزوار و بتن های سبک تا پایان سال جاری، در مدار تولید قرار گرفتن داروسازیطاها را بارقه های امیدی دانست که نوید بالارفتن نرخ اشتغال را می دهد.

وی در پایان با ابراز خوشحالی از حضور در این همایش، خواستار اطلاع رسانی بهینه فعالان سیاسی در  انتقال شرح اقدامات و عملکرد دولت به بدنه جامعه و آگاهی بخشی به لایه های مختلف اجتماع شد.

 Image titleمعاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست گفت: خدمات این دولت به حاشیه شهرها، بی نظیر است.

سیدجواد حسینی با اشاره به آمار روز گذشته مرکز آمار ایران در خصوص نرخ بیکاری، افزود: علیرغم اینکه آمار نرخ بیکاری استان دو درصد بالاتر از کشور بود، تازه ترین آمار حاکی از کاهش آن در استان است . 

وی گفت: نرخ بیکاری در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته در استان کاهش یافته است این نرخ در استان 12.5 درصد و در کشور 12.7درصد است.

 وی خطاب به فعالان اقتصادی حاضر در جلسه گفت: امسال 731 میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای رونق تولید در استان اختصاص یافته و خواهد یافت.

وی یکی از دلایل موفقیت در رونق نسبی صنعت و کاهش نرخ بیکاری را دخالت و نظارت مستقیم استاندار محترم عنوان کرد و افزود: بازدیدهای برنامه ریزی شده ایشان به همراه تیم کارشناسی اشکالات موجود در چرخه صنعت را شناسایی و برأی رفع ان چاره جویی می کنند.

حسینی همچنین خطاب به فعالان سیاسی سبزوار گفت: شما کنشگران سیاسی، مسیر و جهت گیری سیاسی را در کشور  می توانید تحت تأثیر قرار دهید و ان را هر جه بیشتر به سوی عقلانیت و اعتدال، دوری از افراط و تفریط و حرکت به سوی تعادل و تکامل  و منافع ملی هدایت کنید.

معاون استاندار خراسان رضوی افزود: فعالان سیاسی اگر به شکل سالم فعالیت نمایند؛ بهترین انسان های جامعه هستند؛ چون آسایش و رفاه و فرصت های زندگی خویش را فدای جامعه می کنند و شما در زمره این افراد فداکار هستید.

سیدجواد حسینی اضافه کرد: اگر دولت در عرصه فرهنگ، فرهنگ امنیتی را به سمت امنیت فرهنگی سوق داد، مدیون تلاش ها و پایمردی های شما است .

معاون استاندار افزود: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، سیاست عظیم ترین و اثرگذارترین دخالت ها را در تمامی ابعاد زندگی اجتماعی بر جای می گذارد .

وی گفت: عده ای می خواهند، درماندگی آموخته شده، را به حوزه سیاست، تسری دهند و مردم را به این باور برسانند که مشارکت سیاسی، بی فایده است و شما چه دخالت کنید و چه  نکنید هیچ چیز عوض نمی شود.

حسینی افزود: ولی مردم نا امید نشدند و حس اثرگذاری آنان به مشارکت موثر تبدیل خواهدشد و این حس مشارکت اثر گذار در طول تاریخ انقلاب اسلامی وجود داشته و اکنون هوشمندانه  و خوشبختانه بیشتر هم شده است معاون استاندار به تشکیل خانه احزاب در خراسان اشاره کرد و گفت: فرهنگ سیاسی ما با تعامل سازنده، گفتگو و مذاکره، رشد خواهد یافت و احزاب در تعامل با یکدیگر می توانند اهداف مشترک نظام و کشور را پیگیری و بر امور گوناگون کشور، نظارت کنند.

معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استاندار تشکیل خانه تشکل های غیر دولتی را از دیگر برنامه های در دست اجرا در خراسان رضوی اعلام کرد و گفت: از این طریق جامعه عمومی، تشکیلات می یابد  و مردم قدرت می گیرند.

سیدجواد حسینی همچنین از مراحل تدوین نظامنامه تعامل دولت با تشکل های اجتماعی خبر داد و گفت: با تدوین این نظامنامه، دولت امور قابل واگذاری را به تشکل ها می سپارد تا مردم قدرت بگیرند.

شایان ذکر است در ابتدای این مراسم مجید نیکفر؛ به نمایندگی از حزب اعتدال و توسعه سبزوار، حسن پژوهان مهر؛ به نمایندگی از حزب اراده ملت سبزوار، رضا خسروشیری؛ دبیر حزب وحدت و همکاری ملی سبزوار، دکتر مهران صولتی؛ عضو شورای هماهنگی و اجرایی و مسؤول کمیته سیاسی اجتماعی انجمن اسلامی معلمان  سبزوار، دکتر سید ابوالفضل حسینی؛ به نمایندگی از انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه های سبزوار، مجید غایبی به نمایندگی از اصناف، مهرداد خاشعی؛ مسؤول حزب اعتماد ملی سبزوار، حسن محرابی؛ رئیس خانه صنعت معدن و تجارت سبزوار، دکتر ناصر محمدی فر به نمایندگی از جامعه پزشکان، و سیدمصطفی اخلاقی؛ دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار دیدگاه ها و مواضع خود را تبیین کردند.

Image titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است