کد خبر : 8828
Print
سبزوارنگار

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار در خصوص لغو سخنرانی علی مطهری

سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۱۹

سبزوارنگار/بدون شک آزاداندیشی و احترام به سلایق سیاسی افراد از مهم ترین اهداف انقلاب اسلامی ما بوده است؛ اهدافی که این روزها در بعضی از استان ها و شهرهای کشور، بالاخص شهر مقدس مشهد در اربعین حسینی کم رنگ تر شده و رفته رفته رو به فراموشی می رود.

Image titleسبزوارنگار/متن بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار در خصوص لغو سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی؛ دکتر علی مطهری بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وَالَّذِينَ اجْتَنَبُواْ الطَّاغُوتَ أَن يَعْبُدُوهَا وَ أَنَابُواْ إِلَى اللَّهِ لَهُمُ الْبُشْرَى‏ فَبَشِّرْ عِبَادِالَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذِینَ هَداهُمُ اللّهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْباب
و كسانى كه از عبادت و بندگى طاغوت‏ ها(و قدرت‏ هاى ضد الهى) دورى نموده و به سوى خدا بازگشتند بر آنان مژده باد، پس بندگان مرا بشارت ده، همان کسانى که سخنان را مى شنوند و از نیکوترین آن ها پیروى مى کنند، آنان کسانى هستند که خدا هدایتشان کرده، و آن ها خردمندانند.(سوره زمر)

بدون شک آزاداندیشی و احترام به سلایق سیاسی افراد از مهم ترین اهداف انقلاب اسلامی ما بوده است؛ اهدافی که این روزها در بعضی از استان ها و شهرهای کشور، بالاخص شهر مقدس مشهد در اربعین حسینی کم رنگ تر شده و رفته رفته رو به فراموشی می رود.
لغو سخنرانی جناب آقای دکتر علی مطهری نایب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی از طرف نهاد قضایی در مشهد؛ خود، عامل نادیده گرفتن ساختارها و روندهای قانونی و عامل دخالت های فراقانونی شده است.
این اولین بار نیست که در این شهر به بهانه های مختلف تصمیماتی بدون پشتوانه های قانونی و مستثنی از سایر کشور، انجام شده و به شیوه جزایر خودمختار عمل می شود!!
در روزهایی که رئیس دولت قبلی با وجود نهی صورت پذیرفته، بدون اخذ مجوزهای لازم، آزادانه به تمامی شهرها سفر می کند و بدون هیچ محدودیتی به سخنرانی می پردازد و این زنگ خطری جدی از سوی دلسوزان این انقلاب عدالت خواهانه است.

انجمن اسلامی معلمان سبزوار ضمن محکوم کردن این اعمال هنجارشکنانه پیگیری این قضایا را حق مسلم نهادهای ذیربط دانسته و به عاملان آن دستور نادرست هشدار می دهد اگر جلو این اقدامات هنجارشکنانه که از مشهد مقدس شروع شده است، گرفته نشود، این معضل به تمام کشور سرایت کرده و آن موقع است که باید شاهد به بیراهه کشیده شدن انقلاب اسلامی از اصول اساسی خود باشیم.
جا دارد از ریاست محترم جمهور ایران اسلامی؛ منتخب محبوب مردم به عنوان مجری قانون اساسی که به حق، تعرض به آزادی های اساسی در کهف حصین ثامن الائمه(ع) را مایه شرمساری دانسته و همچنین از جناب دکتر علی مطهری که در حریت و شجاعت بیان و دفاع از مصالح ملی، جزو نمایندگان کم نظیر بوده و از پشتوانه بسیار قوی افکار عمومی برخوردارند، تشکر کنیم.

انجمن اسلامی معلمان سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
بصیرت
۱۳۹۵/۹/۷ ۱۰:۰۳
0 0
احسنت بر دادستان مشهد
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟