کد خبر : 9018
Print
در نشست خبری رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با اصحاب رسانه مطرح شد؛

لازمه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانایی محور و پژوهش محور است

سه شنبه ۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۰

Image titleسبزوارنگار/رییس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در ابتدای نشست خبری که در آستانه سی و هشتمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده بود، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم آیت ا.. هاشمی رفسنجانی گفت: آیت ا... هاشمی نقش تاثیر گذاری در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی داشتند و این اولین دهه فجری است که یار دیرین امام و رهبری در بین مردم حضور ندارند.

دکتر حسین جلیلوند ضمن ابراز همدردی با خانواده های آسیب دیدگان ساختمان پلاسکو شهادت تعدادي از آتش نشان ها را به خانواده هاي اين عزيزان تسليت گفت.
 
در ادامه وی به طرح آمایش آموزش عالی اشاره نموده و افزود: این طرح از چند منظر قابل تحلیل است، اول این که توسعه یک منطقه به طور جدی در دستور کار دانشگاه ها قرار گیرد و دانشگاه ها پژوهش های خود را با توجه به ظرفیت ها و امکانات منطقه همسو کنند. همچنین اجرای این طرح می تواند باعث ایجاد رقابت در بین دانشگاه ها جهت افزايش توانمندي هاي علمي و پژوهشي خود و حرکت آن ها به سمت ملی و بین المللی شدن شود.
 
وی خاطر نشان کرد: لازمه اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانایی محور و پژوهش محور است که با توجه به این موضوع، وظیفه دانشگاه ها تحلیل علمی موقعیت موجود و تبیین سمت و سوی حرکت آینده کشور است.
جلیلوند اشتغال زایی را از دیگر دغدغه های جدی برنامه ریزان آموزش عالي کشور عنوان نموده و بیان داشت: اگر دانشگاه ها نتوانند آموزش و پژوهش خود را با این نیاز کشور همراه سازند، نتوانسته اند وظيفه خود را در توسعه همه جانبه کشور به انجام برسانند و این ماموریت دانشگاه های نسل سوم است که آموزش را در جهت پژوهش استفاده کنند و پژوهش را در خدمت کارآفرینی و اشتغال زایی بکار گیرند.
 
در ادامه این نشست خبری دکتر جلیلوند به ارائه گزارش مختصری از فعالیت های دانشگاه پرداخته و افزود: شش ماهه دوم سال 94 را با سه میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار آغاز کردیم و تا پایان سال توانستیم با پيگيري و رايزني هاي انجام يافته با جذب بودجه ای که از سازمان دانشجويي و صندوق رفاه و وزارت داشتیم به مبلغ 7 میلیارد و 700 میلیون ریال برسانیم و این در حالی بود که میزان 15 میلیارد ریال هزینه کرد دانشگاه شد.
 
وی تأکید کرد: بودجه جاري مصوب سال 95 نیز به میزان ١٣میلیارد ریال بوده که با رایزنی های انجام شده تا الان این تخصیص اعتبار به 100 درصد نزدیک شده است و اميدواريم بتوانیم با تخصيص 100% بودجه و جذب 10 ميليارد ريال بودجه تعمير و تجهيز و 5 ميليارد ريال مساعدت وزارت براي هزينه هاي معوق دانشگاه همه بدهی های معوق دانشگاه را بپردازیم که زمينه هاي تخصيص و جذب اين مبالغ در ماموريت اخير به تهران فراهم شده است.
 
وی در بخش دیگری از صحبت هاي خود به افزایش درآمدهای اختصاصی دانشگاه اشاره نموده و گفتند: درآمد اختصاصی دانشگاه از 1 میلیارد و 650 میلیون ریال در سال 94 به 3میلیارد ریال در سال جاري افزایش یافته است.
ریاست دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، افتتاح مرکز توسعه این دانشگاه را از اقدامات خوب انجام شده دانست و گفت: واحدهای فناور مستقر در این مرکز ضمن ایجاد ارتباط دو سویه بین دانشگاه با صنعت می توانند به عنوان کارگاه های آموزشی دانشگاه به حساب آیند.

حسین جلیلوند انعقاد 8 قرارداد استانداردسازی با چند شرکت درمانی، تجاری و صنفی، قرارداد اولین تاکسی هوایی کشور و انجام عملیات نقشه برداری و تهیه بانک اطلاعات مکانی (GIS) رقبات روستایی اداره اوقاف سبزوار را از مهمترین قراردادهای منعقد شده دانشگاه برشمرد.

 
 در ادامه دکتر جلیلوند با اشاره به نقش رسانه ها در فرهنگ سازی جامعه تصریح نمود: از مسائل مهمی که امروزه رسانه ها می توانند به آن بپردازند هدایت جریان وقف به سمت علم و فناوری است که می تواند در در جهت حمایت از نخبگان و رفع نیازهای علمي و پژوهشي دانشگاهی مفید باشد و در این زمینه نیز دانشگاه فناوری های نوین سبزوار توانسته اقدامات خوبی را انجام دهد که تجهیز مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه و آزمایشگاه فیزیک ۲ جمعاً با هزینه ٣٢٠ میلیون ریال و همچنين برگزاري جلسه اي با حضور جمع کثیری از خیرین دانشگاهی کشور و قول های مساعد آن ها از این جمله می باشد.
 
گفتنی است؛ کسب رتبه دوم معاونت دانشجویی در بین دانشگاه های جدید التاسیس در سال گذشته، تشکیل هیات نظارت بر تشکل های دانشجویی، اجرای اتوماسیون تغذیه کارت الکترونیک دانشجویی، اعزام 200 دانشجو به ضیافت افطاری در حرم رضوی، اجرای طرح پایش سلامت دانشجویان با پوشش 100 درصد، برگزاری همایش گفتمان اقتصاد مقاومتی، و... از جمله اقدامات فرهنگی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است.

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند