کد خبر : 9019
Print
سبزوارنگار

نشست خبری مسابقات هندبال دانشجویان دختر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور برگزار شد

جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۶

سبزوارنگار/معاون دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۲۵ تیم جهت حضور در مسابقات هندبال کشوری دانشجویان دختر موسسات آموزش عالی کشور به میزبانی این دانشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

Image titleسبزوارنگار/معاون دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ۲۵ تیم  جهت  حضور  در مسابقات هندبال  کشوری دانشجویان دختر موسسات آموزش عالی کشور  به میزبانی این دانشگاه اعلام آمادگی کرده اند.

 به گزارش سبزوارنگار؛ علیرضا انتظاری در نشست خبری در جمع خبرنگاران افزود: تیم هایی از  دانشگاه های فردوسی، شیراز، شهید بهشتی، الزهرا، علامه طباطبایی، اراک، ملایر اصفهان و  پیام نور در این مسابقات شرکت دارند.

سرپرست عالی مسابقات ادامه داد: تیم ها به چهار گروه تقسیم می شود و مسابقات دوره اول به صورت حذفی  و مرحله بعدی به صورت گروهی برگزار می شود.

انتظاری در ادامه بر اهمیت ورزش همگانی و توسعه ورزش در بین دانشجویان تاکید کرد و افزود: توسعه ورزش همگانی باید منجر به شناخت استعدادهایی شود که به ورزش قهرمانی برسد.

وی با بیان این که این بازی ها از هفتم بهمن ماه تا ۱۶در دانشگاه انجام خواهد شد ادامه داد: افتتاحیه بازی ها روز جمعه ۸بهمن ماه و از ساعت ۹صبح در محل مجموعه ورزشی دانشگاه اغاز می شود.

وی ادامه داد: باتوجه به زیرساخت‌های مناسب دانشگاه حکیم سبزواری امکان میزبانی مسابقات هندبال پسران بود ولی فقط میزبانی مسابقات هندبال دختران دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش و عالی به این شهرستان واگذار شده است.

انتظاری با بیان این که در مراسم افتتاحیه این دوره از مسابقات مدیرکل تربیت بدنی مدیر کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می‌شود ، تصریح کرد: هم‌زمان با مسابقات هندبال دختران نشستی برای ارزیابی اماکن، تأسیسات و اعتبارات ورزشی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار می‌شود.

وی با بیان این که گروه‌بندی تیم‌های شرکت‌کننده هنوز مشخص نیست و پس از پذیرش تیم‌ها گروه‌بندی می‌شوند، بیان کرد: دو داور از انجمن هندبال کشور و چهار داور از مشهد قضاوت مسابقات هندبال دختران دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی را برعهده دارند.

معاون دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: مسابقات هندبال دختران دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور سال گذشته به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شده و تیم هندبال دانشگاه حکیم سبزواری نیز مقام سومی این مسابقات را کسب کرده است.

انتظاری با بیان این که مسابقات هندبال پسران دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سراسر کشور در سال گذشته به میزبانی شهرستان شاهرود برگزار شده و تیم هندبال پسران دانشگاه حکیم سبزواری مقام نخست این دوره مسابقات را کسب کرده است، یادآور شد: امسال شهرستان قزوین میزبان این مسابقات است.

معاون دانشجویی دانشگاه حکیم سبزوار با بیان این که تیم هندبال دختران دانشگاه در دور گذشته این رقابتها به میزبانی مشهد توانست مقام سوم را به دست آورد تصریح کرد: میزبانی سبزوار موقعیت مناسبی است تا توانایی دانشگاه در حوزه ورزش ارتقا یافته و مقام بهتری نسبت به دوره گذشته کسب کنیم.

انتظاری با اشاره به امکانات موجود در دانشگاه حکیم عنوان داشت: یکی از عمده دلایل کسب میزبانی این دوره از مسابقات امکانات موجود در دانشگاه است که سبب شده است تا دانشگاه حکیم به‌عنوان دومین دانشگاه بزرگ شرق کشور حائز کسب این موقعیت شود.

معاون دانشجویی دانشگاه حکیم سبزوار همچنین ادامه داد: حضور مسئولین وزارت در این مسابقات فرصت مناسبی برای آشنایی آن‌ها با امکانات دانشگاه و مساعدت برای افزایش آن است.

وی بابیان این که مسابقات در دانشگاه‌ها در سه رده مسابقات المپیاد مسابقات قهرمانی و مسابقات منطقه‌ای برگزار می‌شود اظهار کرد: متأسفانه ورزش هندبال بدون هیچ دلیل منطقی از مسابقات المپیادی دانشگاه‌ها حذف‌شده است.

سرپرست فنی مسابقات نیز  با اشاره به حضور مدیرکل تربیت بدنی وزارت علوم در افتتاحیه این رقابت ها، گفت: داورانی از انجمن هندبال کشور و از مشهد کار قضاوت این مسابقات را به عهده دارند.

مریم بلالی  با اشاره به این که تیم هندبال دانشجویان دختر دانشگاه حکیم سبزواری  ۶ بازیکن بومی و هشت بازیکن غیر بومی دارد، افزود: برگزاری  این مسابقات کمک بزرگی به ارتقای سطح هندبال در بین دانشجویان دختر و بانوان شهرستان سبزوار می کند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
ورزش

کسب مقام دوم رقابت های قهرمانی هندبال دختران دانشجوی دانشگاه های منطقه ۹ کشور توسط تیم دانشگاه حکیم سبزواری

ورزش های بومی محلی هویت بخش، وحدت آفرین و نشاط آور است

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

کسب سه مدال طلا و سه سهمیه المپیاد کشوری در مسابقات شنای دانشجویان منطقه ۹کشور توسط دانشجوی دانشگاه حکیم سبزواری

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

اجرای طرح اصلاح ناهنجاری های قامتی زنان روستایی با ورزش در سبزوار

نفرات برتر مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم سبزوار مشخص شدند

برگزاری مسابقات شطرنج جام آدینه

برگزاری یک دوره مسابقات ورزشی در محله کلاته سیفر سبزوار

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

کسب عناوین برتر استانی توسط بانوان ووشو کار سبزوار

درخشش دوچرخه سوار سبزوار در مسابقات انتخابی پیشکسوتان و بزرگسالان خراسان رضوی

کسب مقام سوم بانوی ورزشکار سبزوار در مسابقات تیراندازی ناشنوایان قهرمانی کشور

سالن چندمنظوره مجموعه شهید چمران آموزش و پرورش سبزوار به بهره برداری رسید

نفرات برتر مسابقات بوکس قهرمانی سبزوار مشخص شدند

حضور شناگر نوجوان سبزواری در مسابقات قهرمانی کشور

تیم فوتسال ثامن الحجج "ب" قهرمان مسابقات فوتسال نوجوانان یادواره شهید سردار فرومندی سبزوار شد

کسب عناوین برتر بانوان کاراته کا سبزوار در رقابت های بین المللی جام دوستی ملت ها

اولین دوره مربیگری درجه ۲ دارت برگزار شد

کسب عنوان قهرمانی تیم بسکتبال سبزوار در لیگ شهرستان های خراسان رضوی

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند

مسابقات ورزشی جام رمضان در سبزوار برگزار شد

20 پایگاه اوقات فراغت تابستان در سبزوار فعال شد

نگاهی به وضعیت ورزش هندبال در سبزوار

شهرداری سبزوار قهرمان مسابقات والیبال جام رمضان شهرستان سبزوار شد

کسب عنوان قهرمانی تیم فوتبال روی میز سبزوار در مسابقات جام رمضان خراسان رضوی

شهرداری سبزوار؛ پیروز میدان

یک دوره مسابقات بیلیارد برگزار شد