کد خبر : 9053
Print
فرماندار سبزوار در اولین نشست خبری خود مطرح کرد:

طرح سند توسعه سبزوار؛ مدل برنامه ریزی استان شد

پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۵۵

سبزوارنگار/ اولین نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با حضور حسن پارسی پور؛ معاون برنامه ریزی فرماندار و محمد علی آبادی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجید نیکفر؛ مشاور حوزه فرهنگی، اجتماعی و جوانان فرماندار در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/ اولین نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با حضور حسن پارسی پور؛ معاون برنامه ریزی فرماندار و محمد علی آبادی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجید نیکفر؛ مشاور حوزه فرهنگی، اجتماعی و جوانان فرماندار در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد.

مهم ترین مسؤولیت های رسانه؛ ممانعت از شکاف عمومی است
به گزارش سبزوارنگار؛ فرماندار سبزوار در ابتدای این جلسه، یکی از مهم ترین مسؤولیت های رسانه را ممانعت از شکاف عمومی با نهادها و ساختارهای اجتماعی دانست و گفت: از اصحاب رسانه انتظار داریم به عنوان پل ارتباطی بین مردم و حاکمیت باشند.
احمد برادران با تشبیه رسانه به سیستم اعصاب بدن که وظیفه انتقال به موقع، سریع و دقیق آلام را در کالبد انسان دارد، افزود: رسانه با انتقال مشکلات به مسؤولین و انعکاس دستاوردها و خدمات مسؤولین به مردم، زمینه شکل گیری رضایتمندی و پُر کردن فاصله سرمایه اجتماعی که مردم مهم ترین آن هستند، نقش عمده ای دارد.
وی با پذیرفتن تأخیر در برگزاری این نشست ادامه داد: البته هر زمانی که لازم بوده، به صورت انفرادی مصاحبه کرده ایم و  در شورای اداری شهرستان، اتفاقات و پی گیری ها و مسایل حوزه شهرستان را به استحضار اصحاب رسانه و مردم رسانده ایم.
برادران نقش فرماندار را صرفاً یک وظیفه اجرایی ندانست و خاطرنشان کرد: وزارتخانه ها و دستگاه های مختلف، وظایف خاص خود را انجام می دهند و نماینده عالی دولت در شهرستان، وظیفه دارد در بُعد نظارتی و بسترسازی اجرای سیاست های عمومی نظام و دولت، ریل گذاری کند و امور را تسهیل کند.

طرح سند توسعه سبزوار؛ مدل برنامه ریزی استان شد 
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به مشکلات کشور در سیاست خارجی و داخلی در ابتدای دولت تدبیر و امید، یکی از دغدغه های خود را توسعه منطقه دانست و تأکید کرد: با مراجعه به منابع موجود، جای سند توسعه در شهرستان خالی بود و سبزوار با توانمندی ها، ظرفیت ها و امکانات خوبی که داشت، طرح مدونی تحت عنوان طرح توسعه شهرستان وجود نداشت که اولین اقدام ما این بود که برای اولین بار در خراسان رضوی، طرح سند توسعه شهرستان در حوزه برنامه ریزی را مدون کردیم و پس از تصویب آن در شورای برنامه ریزی استان، مدل برنامه ریزی در استان شدیم و بعد از این اقدام، تمام شهرستان ها و فرمانداران موظف شدند سند توسعه شهرستان خود را بر اساس این مدل، تهیه کنند. این سند؛ بهترین وسیله برای ارزیابی عملکرد است که تهیه آن حدود یک سال طول کشید.

امیدوارم پروژه راه آهن سبزوار در سال 96 به بهره برداری برسد
احمد برادران راه آهن را پیشران توسعه دانست و گفت: کلنگ پروژه راه آهن سبزوار در سال 82 به زمین زده شد و تا سال 91 کل اعتبار این پروژه حدود یک میلیارد تومان بوده است، و این درحالی است که از سال 92 تا 94 حدود پانزده میلیارد تومان به پیمانکار پرداخت شده است و در سال 93 این پروژه 100درصد تعطیل بود و فقط یک نگهبان در کارگاه حضور داشت.
وی افزود: علیرغم فضاسازی های موجود، در لایحه بودجه سال 96، دولت مبلغ 23میلیارد تومان پیشنهاد کرده که خوشبختانه این مبلغ در کمیسیون تلفیق مجلس تصویب شده و البته باید به صحن علنی مجلس بیاید و اگر این مبلغ تصویب شود؛ امیدواریم این پروژه مهم در سال 96 به بهره برداری برسد.

طول باند فرودگاه سبزوار باید افزایش پیدا کند
فرماندار سبزوار ادامه داد: استارت فرودگاه سبزوار در سال 73 زده شد، البته در آن مقطع کار خوبی بود و باید از مسؤولین وقت، تشکر کرد، قرار بود از محل فروش فرودگاه قدیم، فرودگاه جدید ساخته شود. این پروژه مشکلاتی دارد؛ باید سند آن از مؤسسه دیار سربداران به سازمان هواپیمایی کشور انتقال یابد که پی گیر آن هستیم، طول باند فرودگاه سبزوار 3هزار و 150 متر است که هواپیماهای پهن پیکر نمی توانند روی این باند بنشینند و لازم است طول باند این فرودگاه به 4هزار و یکصدمتر توسعه پیدا کند.
احمد برادران خاطرنشان کرد: متأسفانه در سال 92 هیچ پروازی در این فرودگاه صورت نمی گرفت که با پیگیری های لازم و در ملاقاتی که با مدیرعامل شرکت ماهان داشتیم، توانستیم دو پرواز در هفته را در آن برقرار کنیم.

پایان قسمت اول

ادامه دارد

Image titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است