کد خبر : 9054
Print
فرماندار سبزوار در اولین نشست خبری خود عنوان کرد:

انصافاً در حوزه مسایل شهری خدمات خوبی صورت گرفته است

پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۲

اولین نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با حضور حسن پارسی پور؛ معاون برنامه ریزی فرماندار و محمد علی آبادی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجید نیکفر؛ مشاور حوزه فرهنگی، اجتماعی و جوانان فرماندار در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/اولین نشست خبری فرماندار سبزوار برگزار شد

اولین نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با حضور حسن پارسی پور؛ معاون برنامه ریزی فرماندار و محمد علی آبادی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجید نیکفر؛ مشاور حوزه فرهنگی، اجتماعی و جوانان فرماندار در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد.

قسمت دوم

در حال بررسی و رفع نواقص منطقه ویژه اقتصادی سبزوار هستیم
به گزارش سبزوارنگار؛ معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار در ادامه این نشست خبری یادآوری کرد: منطقه ویژه اقتصادی؛ وقتی که ما آمدیم، مصوبه ای روی کاغذ بود و هیچ اقدام عملی صورت نگرفته بود، تنها جا نمایی شده بود و قرار بود یکهزار و دویست هکتار زمین در روستای زعفرانیه سبزوار، منطقه ویژه اقتصادی شود. مطالعات زیست محیطی منطقه ویژه اقتصادی سبزوار به هیچ عنوان انجام نشده بود و به کارگروه زیربنایی نرفته و در آن جا مطرح نشده بود ولی پس از پیگیری های لازم، کارشناسان محیط زیست، 13 اشکال از آن گرفتند که در حال حاضر مشاور، در حال بررسی و رفع نواقص است و امیدواریم پس از رفع مشکلات، بتوانیم وارد فرآیند درخواست زمین و واگذاری زمین بشویم که شرایط خاص خود را دارد.

انصافاً در حوزه مسایل شهری خدمات خوبی صورت گرفته است 
احمد برادران با ذکر این که در حوزه مسایل شهری از جمله کمربند شرق سبزوار که در توسعه شهری بسیار مؤثر است، انصافاً خدمات خوبی صورت گرفته است، گفت: در حوزه فرهنگی نیز کنگره بین المللی هفتصدمین سالگرد قیام سربداران را در سبزوار برگزار کردیم که با حضور مهمانان داخلی و خارجی، پیام رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و سه تن از مراجع عظام تقلید در آن قرائت شد.
نماینده عالی دولت در شهرستان سبزوار خاطرنشان کرد: با همکاری شورای شهر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، دو سال پیاپی، مراسم بزرگداشت ابوالفضل بیهقی به عنوان پدر نثر فارسی را برگزار کردیم.

دیوار دانشگاه با جامعه باید کوتاه شود
برادران با تأکید بر تقویت ارتباط دانشگاه ها با جامعه گفت: دیوار دانشگاه با جامعه را باید کوتاه کرد، ظرفیت 800 عضو هیأت علمی و 30 هزار دانشجو در سبزوار بسیار بالاست و باید اعتراف کنیم که از این ظرفیت نتوانستیم استفاده بهینه را ببریم.
وی ادامه داد: شورای آموزش و پرورش سبزوار؛ 3 سال متوالی مقام برتر استان را کسب کرده است.

تمام ظرفیت های شهرستان در دفتر سرمایه گذاری سبزوار مشخص شده است 
فرماندار ویژه سبزوار تأکید کرد: اولین دفتر سرمایه گذاری استان خراسان رضوی - پس از مشهد – با کارگروه های کشاورزی، شهری، صنایع و معادن، و توسعه گردشگری در سبزوار راه اندازی و تمام ظرفیت های شهرستان مشخص شده است، پروژه ها و ریز اقداماتی که یک سرمایه گذار بخواهد، در اختیارش قرار خواهد گرفت تا در هر حوزه ای که بخواهد سرمایه گذاری کند.

اورژانس هوایی سبزوار؛ هفدهمین مرکز اورژانس کشور است 
وی در حوزه بهداشت و درمان یادآوری کرد: قرار بود بیمارستان حشمتیه به بخش خصوصی واگذار شود که با وجود مشکلات اخیر دولت در تأمین اعتبار منابع مالی، در طول دو سال، بالغ بر 50 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافت تا به بهره برداری رسید که این امر نتیجه تعامل و پی گیری مسؤولین است. اورژانس هوایی سبزوار؛ هفدهمین مرکز اورژانس کشور است که هنوز بسیاری از مراکز استان، از این امکان برخوردار نیستند.

180 هکتار بافت فرسوده و 50 هزار نفر حاشیه نشین داریم 
برادران، حاشیه نشینی و واحدهای مسکونی ناکارآمد را یکی از آسیب های اجتماعی دانست و افزود: حدود 180 هکتار بافت فرسوده و 50 هزار نفر حاشیه نشین داریم و باز هم اولین تجربه و برش شهرستانی در کشور هستیم که در این خصوص، 114 اقدام را تعریف کردیم و اولین همایش ملی بازآفرینی با محوریت موضوع فوق را در اسفند سال94 در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار کردیم. ساخت مدرسه ابتدایی، احداث ایستگاه آتش نشانی، پایگاه سلامت، سالن ورزشی، هویت بخشی به منطقه، تأسیس 5باب مهد کودک و دفتر محله نیز از جمله اقداماتی است که در حوزه بازآفرینی انجام داده ایم.

حوزه های سفره های آب زیرزمینی به شدت دچار آسیب شده اند
وی با ذکر تأثیر مهم حوزه کشاورزی در استقلال کشور خاطرنشان کرد: تا سال 92 حتی یک کنتور هوشمند در سبزوار نصب نشده بود و کشاورزان به هر میزانی که به آب نیاز داشتند، از سفره های زیرزمینی برداشت می کردند و با وجود محدودیت منابع و کاهش بارندگی، مصارف نامحدودی وجود داشت و این در حالی است که حوزه های سفره های آب زیرزمینی به شدت دچار آسیب شده اند. با نصب کنتورهای هوشمند آب، یکی از بهترین اقدامات در حوزه حفاظت منابع آب صورت گرفت، اگرچه مشکلات، حواشی و نارضایتی هایی هم ایجاد می کند. امروز 50 حلقه چاه شهرستان از محل منبع، مدیریت می شود و 85درصد از هزینه انتقال آب از محل منبع تا مزرعه را دولت به صورت بلاعوض پرداخت می کند. تا سال 93 حدود 30هزار متر مربع گلخانه داشتیم که این رقم امسال به 60هزار متر مربع رسیده است.
پایان قسمت دوم
ادامه دارد

Image titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است