کد خبر : 9057
Print
در اولین نشست خبری فرماندار سبزوار مطرح شد:

​میزان مصرف آب؛ خیلی بالاست

شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۳۲

سبزوارنگار/ اولین نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با حضور حسن پارسی پور؛ معاون برنامه ریزی فرماندار و محمد علی آبادی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجید نیکفر؛ مشاور حوزه فرهنگی، اجتماعی و جوانان فرماندار در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد.

Image titleسبزوارنگار/ اولین نشست خبری معاونت استاندار و فرماندار ویژه سبزوار با حضور حسن پارسی پور؛ معاون برنامه ریزی فرماندار و محمد علی آبادی؛ رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار، مجید نیکفر؛ مشاور حوزه فرهنگی، اجتماعی و جوانان فرماندار در محل دفتر فرماندار سبزوار برگزار شد.
در قسمت اول این گزارش؛ فرماندار سبزوار راجع به سند توسعه سبزوار، پروژه های راه آهن و فرودگاه سبزوار گزارش ارائه کرد که می توانید برای مطالعه آن، این جا را کلیک کنید.
در قسمت دوم این گزارش؛ منطقه ویژه اقتصادی و دفتر سرمایه گذاری سبزوار، حوزه های خدمات شهری، فرهنگی، بهداشت و درمان،و بازآفرینی موضوع سخنان فرماندار بود که می توانید برای مطالعه قسمت دوم، این جا را کلیک کنید.
شروع قسمت سوم و پایانی گزارش
به گزارش سبزوارنگار؛ فرماندار سبزوار در پاسخ به سؤال خبرنگار سایت سبزوارنیوز راجع به گازرسانی روستاهای سبزوار گفت: تعداد 30 روستا تا سال 92 از نعمت گاز بهره مند بودند که این عدد در حال حاضر به 59 روستا رسیده است و بالغ بر 53درصد جمعیت روستایی سبزوار از نعمت گاز برخوردار شده اند.
احمد برادران در پاسخ به سؤال خبرنگار همشهری مبنی بر مشکلات مسکن مهر خاطرنشان کرد: تعداد 4027 واحد مسکن مهر در سبزوار و روداب داریم. در سال 92 در حوزه مسکن مهر، حوزه ارتباطات وجود نداشت. خدمات آسفالت معابر نبود. ساخت مدرسه بیش از 8درصد پیشرفت فیزیکی نداشت. 14هزار انشعاب آب فروخته شده قطعی به مردم جزء مطالبات مردمی بود و الآن در طول سه سال این عدد را به 8300 رسانده ایم.

میزان مصرف آب ما خیلی بالاست

وی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره موضوع بحران آب شرب سبزوار تصریح کرد: یکی از مشکلات این حوزه؛ بحث مصرف است. تولید آب در سبزوار 960لیتر در ثانیه است که در اوج مصرف آب، حدود 110لیتر در ثانیه بیش تر از حجم تولید ماست. 93درصد آب استحصالی در بخش کشاورزی استفاده می شود. میزان مصرف آب ما خیلی بالاست. نُرم مصرف آب در دنیا؛ 120لیتر برای هر شهروند است. در این جا حدود 320لیتر برای هر نفر است که البته حدود 20درصد از این میزان مربوط به شبکه های فرسوده سطح شهر است، حدود 13درصد در آبیاری فضای سبز استفاده می شود که در این مورد تدابیر خاصی اندیشیده شده است؛ در مدیریت شهری شهردار قبل، برای انتقال آب به فضای سبز، مخزنی احداث شد و در بحث اصلاح شبکه ها؛ با توجه به محدودیت اعتبارات؛ از محل اعتبارات کیفیت بخشی حدود 14میلیارد تومان به اصلاح شبکه تخصیص یافت. همچنین مدت 15سال بود که شهروندان ما در منطقه شهرک اندیشه از آب تانکر استفاده می کنند ولی در سال گذشته مخزنی را احداث کردیم و این مشکل که به دلیل اختلاف ارتفاع بود، حل شد. بنابراین برای کاهش مصرف آب؛ باید ابتدا فرهنگ سازی کنیم، دوم باید حوزه شبکه را مدیریت کنیم و سپس این کمبود را با حفر چاه های جدید برطرف کنیم. در حوزه تصفیه خانه نیز با مشکلاتی مواجه هستیم که با مشارکت بخش خصوصی در توحیدشهر آن را احداث می کنیم. قبلاً بخش ششتمد با بحران آب مواجه بود و در حال حاضر در ششمد حدود 11 لیتر در ثانیه تولید آب داریم د رحالی که مصرف حدود 18 لیتر در ثانیه است. کیفیت آب هم پایین است البته در حال انتقال آب از منطقه دارین به ششتمد هستیم، 3 مخزن بتون ریزی شده و از 2 مسیر دارین و ششتمد پروژه انتقال آب را شروع کرده ایم، تاکنون بیش از 2 میلیارد تومان هزینه شده ولی این پروژه 7 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که مسؤولین و نمایندگان شهرستان پیگیر حل این مسأله هستند.

توسعه منطقه در سایه اعتدال، همدلی و همراهی مسؤولین با یکدیگر است

معاون استاندار خراسان رضوی در پاسخ به سؤال خبرنگار نشریه هزاردستان در خصوص بحران قنات کسکن توضیح داد: جایگاه مدیریت و نگاه اعتدالی دولت یازدهم و پاره ای ملاحظات؛ مانع شفاف سازی می شود. توسعه منطقه در سایه اعتدال، همدلی و همراهی مسؤولین با یکدیگر است. کشور ما و همچنین سبزوار، سالیان سال است که به دلیل اختلافات، دچار آسیب های جدی شده وفرصت های زیادی را از دست داده است. یک هزار و یکصد رشته قنات در شهرستان داریم که راه نگهداری و مدیریت قنوات؛ لایروبی و استمرار خدمات است. در بحث قنات کسکن؛ 19 دقیقه پس از بروز اتفاق، مأموران آتش نشانی، اورژانس و هلال احمر در محل حاضر شده اند و به محض این که به من اطلاع دادند، دستورات لازم صادر شده و معاون عمرانی فرمانداری که دبیر کمیته هماهنگی بحران هستند به همراه بخشدار در منطقه حاضر شدند و شرایط را رصد می کردیم. صبح همان روز جلسه کمیته بحران شهرستان برگزار شد و بعدازظهر همان روز به اتفاق برخی از اعضای شورای تأمین شهرستان در محل حاضر شدیم. علیرغم این که بعضی افراد در مواقع بحران نگران موضوعات اجتماعی هستند و در عرصه حضور پیدا نمی کنند، 4جلسه در محل برگزار کردیم که بی سابقه است.مسأله پیچیده ای بود، در عمق 170متری، قبلاً میزان آب 50لیتر در ثانیه بوده و الآن سه برابر شده است. مطابقات گزارشات واصله؛ علیرغم ممانعت نیروی انتظامی و بخشدار؛ 2 نفر خودسرانه وارد قنات شده اند. در مواقع بحرانی شتاب معنا ندارد و باید تدبیر کرد. اولین کار مشورت با اهل فن بود. امکانات را بسیج کردیم و قرار شد حجم آبی که وارد چاه می شود را مدیریت کنیم تا کاهش یابد.  در 3مادرچاه دستگاه پمپ گذاشتیم و آب را پمپاژ کردیم. در عمق 170متری؛ موبایل و بیسیم جواب نمی دهد. ضمن این که باید لوله جدار تهیه می کردیم تا مانع ریزش قنات می شدیم. حجم اب را حدود 90لیتر در ثانیه کم کردیم. یکی از آتش نشان های شجاع؛ همان روز اول وارد چاه شد و حدود 40متر غواصی کرد و هیچ اثری از افراد ندیده بود. در مواقع بحران، توصیه شده که همگان به کمک بیایند و موضوع را از حالت تخصصی به بحران اجتماعی تبدیل نکنند.

کسی با اصل موسیقی مخالفتی ندارد

برادران درباره عدم واکنش به لغو کنسرت عقیلی در سبزوار نیز افزود: کسی با اصل موسیقی مخالفتی ندارد ولی در بعضی کنسرت ها در حاشیه اتفاقاتی می افتد که مورد تأیید ما نیست و البته ما هم ملاحظاتی داریم، ما در جامعه اسلامی زندگی می کنیم و شهروندان ما می خواهند از یک فضای مفرح استفاده کنند و این فضا باید سالم باشد و اگر معدود افرادی از این فضا درست استفاده نمی کنند، باید مدیریت شوند نه این که اصل موضوع را زیر سؤال ببریم و بگوییم کنسرت برگزار نشود چون ممکن است تعداد قلیلی از این فرصت سوء استفاده کنند. حداقل دو موسیقی کشوری در سبزوار برگزار کردیم و در موضوع مدنظر شما، با شخص مدیرکل ارشاد، رئیس دفتر وزیر ارشاد، استاندار و مسؤولین قضایی شهرستان و استان تماس های تلفنی متعددی داشتیم، ضمن این که موضوع کنسرت و موسیقی منحصر به سبزوار و منطقه نبود و در مصاحبه رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه هم مطرح شده بود.

اصل برگزاری انتخابات توسط مردم و معتمدین آن ها صورت می گیرد

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار نشریه ستاره شرق در مورد تخلفات انتخابات تأکید کرد: قرار نیست همه موضوعات را به شکل علنی اعلام کنیم. دستگاه های امنیتی، سیاسی و قضایی در سطح شهرستان به جد و با دقت مسایل را رصد می کنند. اصل برگزاری انتخابات توسط مردم و معتمدین آن ها صورت می گیرد. باید با فرهنگ سازی و افزایش آگاهی و بینش مردم، مانع بروز تخلف شویم.
فرماندار ویژه سبزوار در پاسخ به سؤال خبرگزاری فارس مبنی بر تعداد پروژه های نیمه تمام شهرستان گفت: در ابتدای دولت یازدهم در سطح شهرستان 252 پروژه و طرح نیمه تمام داشتیم که از این تعداد 110 پروژه را در سال گذشته و حدود 90 پروژه را در سال جاری تکمیل کردیم و امیدواریم در سال آینده کل پروژه های نیمه تمام را مدیریت کنیم.
احمد برادران در پاسخ به خبرنگار ایکنا مبنی بر این که چرا شورای عالی قرآن تشکیل نشده است، پاسخ داد: سیاست کلی ما؛ حفظ مجموعه دانشگاه علوم قرآنی است. خائمان قرآن را در دورترین روستاها شناسایی کردیم و همایش خادمان قرآن را برگزار کردیم، البته تاکنون شورای عالی قرآن را تشکیل نداده ایم و ان شاء الله باید در این خصوص اقدام کنیم.

Image titleImage title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است