کد خبر : 9071
Print
در اولین نشست خبری مقصودی مطرح شد؛

بزرگ ترین فتنه؛ ایجاد یأس و بدبینی نسبت به نظام و انقلاب و ناکارآمد نشان دادن آن است

جمعه ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۴

سبزوارنگار/حسین مقصودی؛ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی حدود هشت ماه پس از نشستن بر کرسی های سبز مجلس در یک نشست خبری که در محل هتل کاملیا سبزوار برگزار شد، شرکت کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.


Image titleسبزوارنگار/حسین مقصودی؛ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی حدود هشت ماه پس از نشستن بر کرسی های سبز مجلس در یک نشست خبری که در محل هتل کاملیا سبزوار برگزار شد، شرکت کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

بزرگ ترین فتنه؛ ایجاد یأس و بدبینی نسبت به نظام و انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام است

وی در ابتدا با اشاره به اوضاع داخلی و خارجی؛ بزرگ ترین فتنه را ایجاد یأس و بدبینی نسبت به نظام و انقلاب و ناکارآمد نشان دادن نظام دانست و افزود: در ابعاد مختلف سیاسی، اجتماعی، بهداشتی، راه، و مخابرات، تفاوت ها و اعداد و ارقام، بسیار قابل توجه است و کارهایی که در مجلس، دولت و قوه قضائیه صورت گرفته است، کار شخص نیست، بلکه کار نظام است.

برای توسعه شهرستان حاضرم دست هر رقیب و دشمنی را ببوسم.

مقصودی در پاسخ به سؤال خبرنگار نشریه هزار دستان که پرسید "با وجود حُسن نیت شما نسبت به نماینده دیگر سبزوار، چرا برخی نهادهای مختلف سعی در ایجاد القای اختلاف دارند؟" گفت: انسان ها آزاد هستند و نباید بر دیگران تسلط و حاکمیت داشت. اختلاف سلیقه، امری طبیعی است. عده ای منافع شخصی برایشان مهم است و فکر می کنند؛ مقصودی آمده تا قلع و قمع کند. برخی شعار رشد و توسعه سبزوار را می دهند ولی سیاست در اقتصاد برای شان بیش تر معنا پیدا می کند. آن ها عقلانیت را کنار گذاشته اند. ان شاء الله خداوند آن ها را هدایت کند. برای توسعه شهرستان حاضرم دست هر رقیب و دشمنی را ببوسم.

فانی؛ از امانت معلمان خوب دفاع نکرد/تنها نماینده ای هستم که مردم مقابل مجلس به نفع من شعار دادند/نظام مدیریت برنامه ریزی و بودجه ای کشور ما بر اساس چانه زنی است

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه خبری عصر سبزوار که پرسید "شما با شعار سازندگی وارد انتخابات شدید و خودتان را اصولگرای اصلاح طلب می دانید ولی در عمل تاکنون دنبال استیضاح بودید و عده ای شما را مخالف دولت قلمداد می کنند و حتی به عنوان سخنگوی جبهه پایداری از شما یاد می کنند، این استیضاح ها چه نفعی برای شهرمان داشت؟" خاطر نشان کرد: وظیفه نماینده تصویب قوانین و نظارت بر اجرای آنهاست. بنده وکیل دولت نیستم، بلکه وکیل ملت هستم. وکیل هیچ حزب سیاسی هم نیستم. وابسته به هیچ باندی نبوده ام. در انتخابات هم در هیچ لیستی از جمله؛ پایداری، اصولگرا، اصلاح طلب، امید و... نبودم. برای توسعه شهرم و ادامه سازندگی و آن چه که مردم به آن رأی داده اند، قدم برمی دارم. بنده اصولگرای اصلاح طلب هستم، یعنی مبانی اصولگرایی را قبول دارم اما حرکات اصلاحانه انجام می دهم تا از دنیا عقب نمانیم. بنده طراح استیضاح فانی؛ وزیر آموزش و پرورش بودم و به آن افتخار می کنم.فریاد زدم 8هزار میلیارد تومان فساد مالی صورت گرفته است، خیلی از بزرگان مجلس به من می خندیدند. خیلی ها می گفتند سرمایه صندوق ذخیره فرهنگیان 7600میلیارد تومان بوده، چگونه 8هزار میلیارد تومان فساد مالی صورت گرفته است؟! ولی اخیراً سخنگوی قوه قضائیه، عدد 12هزار میلیارد تومان را تأیید کرده است. برخی می گویند مقصودی دنبال انتصابات است، دنبال گرفتن منافع است، من به فساد رسیده بودم، و پی گیری می کردم و یقین داشتم؛ اطلاعات فانی ضعیف است و بر بدنه وزارتخانه احاطه و نظارت و تسلط کامل ندارد که این فساد صورت گرفته است. مطابق صحبت احمدی آشتیانی؛ وزیر جدید، تعدادی از کسانی که از صندوق ذخیره فرهنگیان، بانک سرمایه و شرکت های اقماری آن وام گرفته اند؛ بازداشت شده اند. رئیس هیأت مدیره، مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان و برخی بستگان وی بازداشت شده اند. شاید نوبت فانی هم برسد، چون از امانت معلمان خوب دفاع نکرد. چرا استعفا داد؟ بنده از وزیر جهاد کشاورزی بابت عدم تخصیص خسارت به کشاورزان خوشاب، جوین، جغتای، ششتمد و روداب که محصولاتشان از سرمازدگی آسیب دیدند، سؤال کردم و وقتی حق آن ها ادا شد؛ سؤالم را پس گرفتم. اخیراً نامه ای از وزیر اقتصاد دریافت کردم که سه میلیارد تومان به جاده سبزوار – قوچان اختصاص می یابد و وقتی که وزیر راه قول داد پروژه را شروع می کند؛ سؤالم را پس گرفتم. بنده طراح استیضاح وزیر اقتصاد بودم و به آن افتخار می کنم و زمانی که به نتایج خوبی رسیدم؛ استیضاح را پس گرفتم. مبلغ بدهی میزان حدود 3هزار و پانصد میلیارد تومان اعلام شده است حال آن که طلب مردم حدود 870تا950میلیارد تومان است، اختلاف این دو مبلغ؛ ادعای طلب وزارت اقتصاد بابت ارزش افزوده است. میزان؛ متعلق به خراسان است و من نماینده مردم هستم. تنها نماینده ای هستم که مردم مقابل مجلس به نفع من شعار دادند. سؤال و استیضاح؛ قطعاً برای مردم شهر منفعت دارد. نظام مدیریت برنامه ریزی و بودجه ای کشور ما بر اساس چانه زنی است. همه دولت ها از دولت های قبل انتقاد می کنند. این چه نظام بودجه ریزی است که شما پیاده کرده اید؟! بزرگ ترین فساد؛ فساد اداری است. مثل زمان قاجار به هر که دوست دارید پول می دهید! تا زمانی که نظام بودجه ریزی کشور عملیاتی و مدرنیزه نشود و بر مبنای شایستگی، قابلیت و پتانسیل ها، پول وارد یک مجموعه نشود، مشکلات این نظام حل نخواهد شد. آقای روحانی در نظام بودجه ریزی راه احمدی نژاد را ادامه داده، فقط سازمان مدیریت و برنامه ریزی را احیاء کرده است.

حسین مقصودی هیچ لیستی در انتخابات نخواهد داشت

حسین مقصودی، وقتی خبرنگار نشریه ستاره شرق گفت "در بحث انتخابات شوراها؛ برخی ادعای وابستگی به شما را دارند و خود را مورد تأیید شما می دانند"، تأکید کرد: صراحتاً تکذیب می کنم. حسین مقصودی هیچ لیستی در انتخابات نخواهد داشت. مردم در انتخاب آزاد هستند. عضو هیأت عالی نظارت بر انتخابات هستم و وظیفه ام نظارت بر انتخابات است، بنابراین به لحاظ اخلاقی و جایگاه قانونی؛ هیچ دخالتی در انتخابات نمی کنم.
پایان قسمت اول

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم