کد خبر : 9072
Print
در اولین نشست خبری مقصودی مطرح شد؛

عامل عقب ماندگی سبزوار؛ نخبگان سیاسی آن هستند

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۷


Image titleسبزوارنگار/حسین مقصودی؛ نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی حدود هشت ماه پس از نشستن بر کرسی های سبز مجلس در یک نشست خبری که در محل هتل کاملیا سبزوار برگزار شد، شرکت کرد و به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
برای مطالعه قسمت اول این گزارش این جا را کلیک کنید

شروع قسمت دوم
بزرگ ترین خدمتی که به معلمان کرده ام؛ طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بوده است 

حسین مقصودی در پاسخ به سؤال خبرنگار پایگاه خبری سبزوارنگار که پرسید برای معلمین سبزوار چه کرده اید و یا چه می خواهید بکنید؟، خاطرنشان کرد: بزرگ ترین خدمتی که به معلمان کرده ام؛ طرح تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بوده است و تا کنون 2هزار میلیارد تومان از سرمایه این صندوق احیاء شده است. نظام هماهنگ حقوق معلمان، معلمان حق التدریس و وضعیت دانشجو معلمان؛ موضوعات دیگری هستند که پیگیر آن ها هستم و در تمام این ابعاد به تنهایی قلم فرسایی کرده ام و به خاطر آن ها متهم شده ام که خیلی سؤال و استیضاح می کنم. اگر مدیریت شهری با من هماهنگ باشد؛ شهرک جدید فرهنگیان را در غرب توحیدشهر سبزوار احداث خواهیم کرد. با پیگیری های بنده؛ برای برخی از مدارس سبزوار، مستقیماً از وزارت آموزش و پرورش پول به حسابشان واریز می شده است. به عنوان یک معلم؛ نگاهم به معلمین ویژه تر است، چون مظلومیت و صداقت معلمان را بیش تر می دانم.

پُشتم به مردم، برکات نظام، دعای خیر پدر و مادرم، دعای کارگران، تلاش خودم و اطلاعات صحیحی که داشتم گرم است

عضو عالی هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خراسان در واکنش به سؤال خبرنگار سایت سلام سربدار که "حسین مقصودی قبل از این که وارد مجلس شورای اسلامی شود؛ نهایتاً یک شهردار بوده و برخلاف سایر نمایندگان مجلس، سمت خاصی نداشته ولی در این مدت 8ماه توفیقات زیادی داشته، این اتفاقات چطور افتاده و پُشتتان به کجا گرم است؟"، گفت: بنده 4سال عضو شورای شهر سبزوار بودم، 2سال شهردار سبزوار بودم در شرکت تعاونی فرهنگیان سبزوار بودم و همچنین معلم، پُشتم به مردم، برکات نظام، دعای خیر پدر و مادرم، دعای کارگران، تلاش خودم و اطلاعات صحیحی که داشتم گرم است...هر انسانی یک ویژگی هایی دارد. من از ابتدا دنبال شناسایی مسیرها بودم و این که در این دنیای پر سیاست و پر رقابت، باید کجا باشم. اگر می خواهید به جایی برسید؛ باید واقعاً جسور باشید، ریسک پذیر باشید و آماده شنیدن تهمت ها و توهین ها از رقبا باشید و مطالعه کنید.

عامل عقب ماندگی سبزوار؛ نخبگان سیاسی آن هستند

مقصودی در برابر سؤالات خبرنگار جام جم در خصوص نقشه راه و برنامه های بلند مدت و میان مدت، آزاد راه خراسان رضوی، راه آهن سریع السیر، شکوفا شدن اقتصاد خراسان، استان سربداران، انتصابات مدیران و این که چرا به کمیسیون برنامه و بودجه نرفتید، پاسخ داد: دوست داشتم به کمیسیون برنامه و بودجه بروم ولی معمولاً برای انتخاب نمایندگان در کمیسیون ها؛ اولویت با افرادی است که قبلاً در آن کمیسیون بوده اند. از عضویت در کمیسیون شوراها راضی هستم، چون به صورت تخصصی کار می کنم و بسیاری از نمایندگان در امور شوراها، نظر تخصصی من را قبول می کنند. انتصابات مدیران سبزوار؛ سیاسی بوده است. عامل عقب ماندگی سبزوار؛ نخبگان سیاسی آن هستند. دولت اعتقاد دارد که کشور به صورت ایلاتی اداره شود و استان های موجود نیز تجمیع شوند. در بحث راه آهن؛ در زمان دولت فعلی و فرماندار کنونی، یک ریال هم اختصاص پیدا نکرده است بجز 2تا3 مبلغ پانصد میلیون تومانی که آن هم سال گذشته رسیده است. علت شکوفا نشدن اقتصاد خراسان را عدم رعایت اقتصاد مقاومتی، تحریم ها، و شناسایی نکردن پتانسیل ها می دانم.

در جریان حادثه پلاسکو؛ ستاد پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و فرماندار تهران مقصر هستند

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا در واکنش به حادثه ریزش قنات کسکن  و نقد عملکرد فرماندار سبزوار و نامه به استاندار و تناقض در رفتار وی در مقایسه با حادثه پلاسکو و دفاع از قالیباف گفت: عملکرد فرماندار سبزوار در بحث قنات کسکن بسیار ضعیف بود. به نامه ای که در این خصوص نوشتم، افتخار می کنم. آن نامه به همه مسؤولین شهرستانی و استانی تلنگر زد که بُعد نظارتی یک نماینده آن قدر قوی است که می تواند استاندار را هم نقد کند. در جریان حادثه پلاسکو؛ قالیباف، شهرداری تهران، و سازمان آتش نشانی بسیار مظلوم واقع شدند. برای ساختمان پلاسکو، در سال 1337 مجوز ساخت یک مجتمع اداری صادر شده است و در سال 1341 کار ساخت این ساختمان تمام شده است ولی تا امروز هنوز این ساختمان پایان کارش را نگرفته است، ضمن این که از آن استفاده تجاری می شده است. آقای قالیباف شهردار 8ساله اخیر است، آیا از سال 57 به بعد، تهران شهردار نداشته است؟ چرا پیگیری نکردند؟ دولت های مختلف نداشتیم؟ آقای قالیباف تنها شهرداری است که در این مورد خاص، 14بار نامه نگاری کرده است. مقصر؛ ستاد پیشگیری از وقوع جرم مستقر در قوه قضائیه است که به نامه های قالیباف و شهردار منطقه توجه نکرده و پیگیری ننموده است. فرماندار تهران هم به عنوان رئیس شورای تأمین شهرستان، مقصر است. کدام شهردار می تواند بدون حکم قوه قضائیه، دادستان و شورای تأمین یک مغازه کوچک را پلمب کند تا چه برسد به ساختمان پلاسکوی 650 واحدی که مالکیتش به بنیاد مستضعفان و جانبازان اختصاص دارد؟

مجوز صدور کالا از سبزوار به عنوان یک مکان گمرکی را گرفته ایم

حسین مقصودی درباره منطقه ویژه اقتصادی گفت: در این مورد در مجلس هشتم حرکت خوبی صورت گرفت، اما دولت های احمدی نژاد و روحانی هر دو مقصر اند، چون مصوبه قانونی مورد تأیید شورای نگهبان را اجرایی نکرده اند. باید یک اجماع کلی  و عزمی ملی در سبزوار باشد تا خودمان این کار را به نتیجه برسانیم و من از کسانی که در این مدت مدیر بودند و مدیر هستند و جلسه ای برای حل این معضل برگزار نکردند، گله مند هستم و قول می دهم به صورت ویژه آن را پیگیری کنم و جزو برنامه های میان مدت من است، البته مجوز صدور کالا از سبزوار به عنوان یک مکان گمرکی را گرفته ایم.

سبزوار از ابتدای تشکیل مجلس شورای ملی، دو نماینده داشته است

وی در مورد افزایش سهم تعداد نمایندگان سبزوار خاطرنشان کرد: مطابق قانون؛ افزایش تعداد نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، به تعداد جمعیت بستگی دارد. مدت زمان مدیدی است که نمایندگان پیگیری می کنند که به تعداد نمایندگان حاضر حدود 30 نفر افزوده شود. سهمیه خراسان در این افزایش 30نفره؛ 2نفر است که یک نفر سهم مشهد تعیین شده ولی برای نماینده دوم هنوز به جمع بندی نرسیده اند ولی با توجه به وسعت سبزوار و این که سبزوار از ابتدای تشکیل مجلس شورای ملی، دو نماینده داشته است، امیدوارم سبزوار نیز از این افزایش سهم بهره مند شود.
پایان قسمت دوم

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم