کد خبر : 9090
Print
رییس شورای اسلامی شهر سبزوار:

نیاز به آرامش، همدلی، شادی و شادمانی برای مردم داریم

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۸

سبزوارنگار/خبری به سرعت در فضای مجازی رسانه های سبزوار مبنی بر تخریب خانه قدیمی پارسی منتشر شد، خبری که واکنش های ضد و نقیضی را از سوی بسیاری از کاربران و مسئولان در پی داشت. کاظم کرامت رییس شورای اسلامی شهر سبزوار که یکی از اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان نیز می باشد، در درد نامه ای نگاهی دیگر به این موضوع داشت، که از نظرتان می گذرد.

Image titleسبزوارنگار/خبری به سرعت در فضای مجازی رسانه های سبزوار مبنی بر تخریب خانه قدیمی پارسی منتشر شد، خبری که واکنش های ضد و نقیضی را از سوی بسیاری از کاربران و مسئولان در پی داشت. کاظم کرامت رییس شورای اسلامی شهر سبزوار که یکی از اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان نیز می باشد، در درد نامه ای نگاهی دیگر به این موضوع داشت، که از نظرتان می گذرد.

به نام معمار هستی

مردم فهیم سبزوار
سلام

آنچه را به محضرتان می رسانم موضوع مهمی است که باید اذهان عمومی روشن و مسئولان متولی کار هم به تصمیمی جدی و اساسی برسند برای تخریب خانه های قدیمی و…

۱-به راستی خانه های قدیمی و ثبت میراثی کدامیک در دایره حفاظت و صیانت قرار دارند چراکه بسیاری از خانه های شهر قدیمی هستند.

اما آنچه که می بایست به ثبت میراث فرهنگی برسد موضوع مورد نظر ماست. سوالی می پرسم متولی حفظ این گونه اماکن کدام اداره است و البته که همه می دانند اداره محترم میراث فرهنگی.

به یقین به مساعدت همه مردم، ادارات و نهادهای شهرستان و اگر همت باشد دیگر خانه ها خراب نمی شود نه با برف و بارانی و یا ناگهانی و به آنی و یا در پشت پرده پنهانی یا با شیطنت فلان و فلانی …

۲- باید اینطور گفت اگر اداره میراث توان نگهداری از همه اماکن ثبتی را ندارد بهترین راه صیانت از آن واگذاری به مردم و یا ادارات و نهادهاست که البته در خیلی از شهرها این اتفاق بگونه ای شایسته افتاده و در همین سبزوار بزرگ خود ما هم کم و بیش نشانه هایی از این امر پسندیده دیده می شود.مثلا آرامگاه بقراط برای موزه طب به نظام پزشکی و یا حتی شهرداری واگذار و دیگر کسی به حریم این اثر ارزشمند وارد نخواهد شد.

پس مبرهن است تنها راه برون رفت از تخریب و یا عدم توجه به سرمایه بزرگ شهری و ملی تغییر کاربری آن برای استفاده مهم است از هتل و مهمانپذیر گرفته تا پارک موزه و گردشگاه ها…

درخواست بنده به عنوان کسی که عمرش را در راه فرهنگ و هنر و دغدغه میراث فرهنگی سپری نموده از همه سایت های خبری، اهالی قلم و خبر و و مطبوعات آنست که بجای پرداختن مقطعی و احساسی یکبار برای همیشه موضوع را از اساس و ریشه پیگیری کنند تا :

الف: آدرس غلط به مردم داده نشود مثال همین خانه پارسی که در حال، ذکر و فکرش هست که گویا در آستانه تخریب است
گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری

ب: با احترام به یار همیشه برادرم دکتر سلیمانی و ضمن قدرشناسی از زحمات شبانه روزی ایشان، ما آمادگی خود را برای کمک به حفظ اینگونه آثار بارها و بارها اعلام کرده ایم: مگر کاوش در تپه دلقند یا دامغانی ها با کمک ما نبود، مگر خرید منزل ترشیزی با همت شورا و شهرداری نبود، مگر خانه موزه سردار رشید اسلام محمد فرومندی با درایت شورا و شهرداری نبود و…

و ما باز هم و همچنان آمادگی داریم که مصلی اولین نماز جمعه سبزوار را پارک نماز ، مقبره بقراط را موزه طب و سرای فرامرزخان را بازار صنایع دستی و اجناس قدیمی کنیم و البته بدور از غوغاو دعوا.

و نصیحتی برادرانه به یارانم در شورا، جناب شهردار، و همه مسئولان و خدمتگزاران به مردم بویژه اهالی عزیز خبر عرض می کنم با ادب و احترام، پیش از آنکه بنویسید ، بجویید و با خبر شوید اگر نظرتان خیر است که حتم دارم چنین است، در فضایی که پایان سال نزدیک و در آستانه دو انتخابات حیاتی قرار داریم نیاز به آرامش، همدلی، شادی، و شادمانی برای مردم داریم بیایید برای شادی مردم هر کار از دست و دلمان بر می آید انجام دهیم تا خدا از ما راضی باشد.

منبع: درگاه الکترونیکی شهرداری سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
فرهنگ و هنر

مجوز هفته نامه ملک بیداری ویژه سبزوار صادر شد

تقدیر از فرماندار ویژه سبزوار به عنوان مقام برتر استان در جشن نوروزگاه

حمایت از کالای ایرانی به فرهنگ سازی نیاز دارد

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

حمید ضیایی‌پرور مدیرکل مرکز مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها شد

تعطیل کردن نقد در جامعه به ضرر خود مسئولین است

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

چهار بحران در مقابل تمدن ایران!

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

آیین افتتاح نمایشگاه جاذبه های گردشگری ومعرفی اقوام ایرانی وصنایع دستی برگزار شد

چگونه می توانیم" شهری شاد" داشته باشیم؟

منزل حمید ممتحنی به دانشگاه حکیم سبزواری واگذار شد

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مردم را غریبه ندانید

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سخنی با مسؤولین میراث فرهنگی سبزوار

کوپال؛ بهترین فیلم جشنواره‌ی بین المللی آمستردام