کد خبر : 9090
Print
رییس شورای اسلامی شهر سبزوار:

نیاز به آرامش، همدلی، شادی و شادمانی برای مردم داریم

سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۸

سبزوارنگار/خبری به سرعت در فضای مجازی رسانه های سبزوار مبنی بر تخریب خانه قدیمی پارسی منتشر شد، خبری که واکنش های ضد و نقیضی را از سوی بسیاری از کاربران و مسئولان در پی داشت. کاظم کرامت رییس شورای اسلامی شهر سبزوار که یکی از اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان نیز می باشد، در درد نامه ای نگاهی دیگر به این موضوع داشت، که از نظرتان می گذرد.

Image titleسبزوارنگار/خبری به سرعت در فضای مجازی رسانه های سبزوار مبنی بر تخریب خانه قدیمی پارسی منتشر شد، خبری که واکنش های ضد و نقیضی را از سوی بسیاری از کاربران و مسئولان در پی داشت. کاظم کرامت رییس شورای اسلامی شهر سبزوار که یکی از اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان نیز می باشد، در درد نامه ای نگاهی دیگر به این موضوع داشت، که از نظرتان می گذرد.

به نام معمار هستی

مردم فهیم سبزوار
سلام

آنچه را به محضرتان می رسانم موضوع مهمی است که باید اذهان عمومی روشن و مسئولان متولی کار هم به تصمیمی جدی و اساسی برسند برای تخریب خانه های قدیمی و…

۱-به راستی خانه های قدیمی و ثبت میراثی کدامیک در دایره حفاظت و صیانت قرار دارند چراکه بسیاری از خانه های شهر قدیمی هستند.

اما آنچه که می بایست به ثبت میراث فرهنگی برسد موضوع مورد نظر ماست. سوالی می پرسم متولی حفظ این گونه اماکن کدام اداره است و البته که همه می دانند اداره محترم میراث فرهنگی.

به یقین به مساعدت همه مردم، ادارات و نهادهای شهرستان و اگر همت باشد دیگر خانه ها خراب نمی شود نه با برف و بارانی و یا ناگهانی و به آنی و یا در پشت پرده پنهانی یا با شیطنت فلان و فلانی …

۲- باید اینطور گفت اگر اداره میراث توان نگهداری از همه اماکن ثبتی را ندارد بهترین راه صیانت از آن واگذاری به مردم و یا ادارات و نهادهاست که البته در خیلی از شهرها این اتفاق بگونه ای شایسته افتاده و در همین سبزوار بزرگ خود ما هم کم و بیش نشانه هایی از این امر پسندیده دیده می شود.مثلا آرامگاه بقراط برای موزه طب به نظام پزشکی و یا حتی شهرداری واگذار و دیگر کسی به حریم این اثر ارزشمند وارد نخواهد شد.

پس مبرهن است تنها راه برون رفت از تخریب و یا عدم توجه به سرمایه بزرگ شهری و ملی تغییر کاربری آن برای استفاده مهم است از هتل و مهمانپذیر گرفته تا پارک موزه و گردشگاه ها…

درخواست بنده به عنوان کسی که عمرش را در راه فرهنگ و هنر و دغدغه میراث فرهنگی سپری نموده از همه سایت های خبری، اهالی قلم و خبر و و مطبوعات آنست که بجای پرداختن مقطعی و احساسی یکبار برای همیشه موضوع را از اساس و ریشه پیگیری کنند تا :

الف: آدرس غلط به مردم داده نشود مثال همین خانه پارسی که در حال، ذکر و فکرش هست که گویا در آستانه تخریب است
گنه کرد در بلخ آهنگری به شوشتر زدند گردن مسگری

ب: با احترام به یار همیشه برادرم دکتر سلیمانی و ضمن قدرشناسی از زحمات شبانه روزی ایشان، ما آمادگی خود را برای کمک به حفظ اینگونه آثار بارها و بارها اعلام کرده ایم: مگر کاوش در تپه دلقند یا دامغانی ها با کمک ما نبود، مگر خرید منزل ترشیزی با همت شورا و شهرداری نبود، مگر خانه موزه سردار رشید اسلام محمد فرومندی با درایت شورا و شهرداری نبود و…

و ما باز هم و همچنان آمادگی داریم که مصلی اولین نماز جمعه سبزوار را پارک نماز ، مقبره بقراط را موزه طب و سرای فرامرزخان را بازار صنایع دستی و اجناس قدیمی کنیم و البته بدور از غوغاو دعوا.

و نصیحتی برادرانه به یارانم در شورا، جناب شهردار، و همه مسئولان و خدمتگزاران به مردم بویژه اهالی عزیز خبر عرض می کنم با ادب و احترام، پیش از آنکه بنویسید ، بجویید و با خبر شوید اگر نظرتان خیر است که حتم دارم چنین است، در فضایی که پایان سال نزدیک و در آستانه دو انتخابات حیاتی قرار داریم نیاز به آرامش، همدلی، شادی، و شادمانی برای مردم داریم بیایید برای شادی مردم هر کار از دست و دلمان بر می آید انجام دهیم تا خدا از ما راضی باشد.

منبع: درگاه الکترونیکی شهرداری سبزوار

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
یادداشت ها

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

از شریعتی ساواکی تا مصدق انگلیسی!!

دولت تا اطلاع ثانوی تدارکاتچی است!

برای مردی از تبار خدمت و فروتنی!

چرا سیاست در ایران بسیار جذاب است؟

مردانی که افسار رفتار و زبان خود را ندارند از رفتن به ورزشگاه محروم شوند

باید ضمانت اجرایی منشور حقوق شهروندی تضمین شود

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

فاشیسم دم در ایستاده است!

گریس چرخ های بوروکراسی

مبارزه با اژدهای هفت سر فساد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

جامعه زخم‌خورده اژدهای کومودو

ارزیابی کارنامه شبکه های اجتماعی در اعتراضات اخیر

سهم خواهی بی ثمر

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟