کد خبر : 9097
Print
سبزوارنگار:

نامه انجمن اسلامی معلمان سبزوار به وزیر آموزش و پرورش در خصوص وقایع اخیر آموزش و پرورش سبزوار

جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲

سبزوارنگار/سی و سومین جلسه شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان سبزوار با موضوع انتصابات و وقایع جاری در آموزش و پرورش سبزوار برگزار شد. به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ پس از بحث و تبادل نظر، در انتهای این جلسه نامه ای سرگشاده به وزیر آموزش و پرورش تهیه شد که متن نامه به شرح ذیل می باشد:

سبزوارنگار/سی و سومین جلسه شورای هماهنگی و اجرایی انجمن اسلامی معلمان سبزوار با موضوع انتصابات و وقایع جاری در آموزش و پرورش سبزوار برگزار شد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار؛ پس از بحث و تبادل نظر، در انتهای این جلسه نامه ای سرگشاده به وزیر آموزش و پرورش تهیه شد که متن نامه به شرح ذیل می باشد:

باسمه تعالی
وزیر محترم آموزش و پرورش؛ جناب آقای دکتر احمدی دانش آشتیانی

با سلام و تحیات

جناب عالی همواره بر جایگاه  رفیع مدرسه، معلم و نظام آموزش و پرورش به عنوان معیار توسعه پایدار تأکید نموده و معلمان را به عنوان اصلی ترین عنصر تأثیر‌گذار در تربیت تلقی نموده اید که همواره باید به عنوان یک مربی، نقش تربیتی و آموزشی خود را توأمان ایفا نمایند و باور دارید که جامعه  هرگز به رشد و بالندگی لازم نخواهد رسید مگر آن که جایگاه معلمان ما از آموزش صرف عبور نموده و نقش تربیتی ایشان بر نقش معلمی آن ها پیشی بگیرد.
نیک واقفید که این مهم میسر نمی‌گردد مگر آن که بسترهای لازم برای آن فراهم آید، گرچه مهیا نمودن این بسترها از حیث نیازهای مادی و تشکیلاتی فراوان است و در کوتاه مدت میسر نمی‌شود اما بی تردید یکی از این بسترها نحوه انتخاب مسؤولین آموزش و پرورش و نوع نگاه و انتظارات آن ها از مدیران و معلمین است. مدرسه هنگامی می تواند محوریت یابد و آموزش و پرورش زمانی می تواند به تراز پیشرفت کشور مبدل شود که در کشاکش مناقشات سیاسی گرفتار نیاید!

متأسفانه دیرزمانی است آموزش و پرورش شهرستان سبزوار در معرض چنین بازی‌هایی قرار گرفته و کار به جایی رسیده که نمایندگان؛ مستقیما" در عزل و نصب مسؤولین آموزش و پرورش دخالت کرده و برخی از آن ها به صراحت در مجالس و مجامع مختلف تهدید می‌کنند که در صورت عملی نشدن خواسته‌ خود و عدم انتصاب فلان فرد در مسؤولیت آموزش و پرورش شهرستان، وزیر را استیضاح خواهند نمود. شواهد و قرائن  نیز حکایت از آن دارد که استیضاح اخیر جناب عالی در همین چارچوب رقم خورده است زیرا هیچ منطقی نمی‌پذیرد وزیری که هنوز بیش از چند ماه از حضور او در مسند وزارت نمی‌گذرد مورد استیضاح واقع شود. گویا اکنون استیضاح به تنها حربه مخالفان دولت برای رسیدن به خواست‌ها و منفعت‌های شخصی و کسب پایگاه رأی از طریق کاشتن نیروهای خود در دیار سربداران تبدیل شده است!
اکنون اگرچه ملاحظاتی که با آن درگیر هستید را به خوبی می‌ شناسیم و معتقدیم آن چه پیش آمده، حاصل هزاران بی تدبیری بوده است که در طول سالیان متمادی این پیکر به ظاهر تنومند را نحیف و رنجور نموده، ولی معتقدیم که زدودن این غبار از ساحت آموزش و پرورش، همت و عزمی همگانی را می‌طلبد که انتظار می‌رود در بازگرداندن این قطار بر ریل اصلی خود همگان از جمله ریاست محترم مجلس نیز نقش‌آفرینی نمایند.
در پایان ضمن حمایت از مدیریت آموزش و پرورش سبزوار جناب محرابی مقدم، مصرانه از جناب عالی می خواهیم که قاطعانه در مقابل باج خواهی های غیر منطقی ایستادگی نموده و از شأن والای نظام تعلیم و تربیت کشور پاسداری نمایید.

انجمن اسلامی معلمان سبزوار

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
مردم و مسؤولین

افکار عمومي و چند نکته ! ​

رئیس‌جمهور واقعی، مقام رهبری است

وضعیت مرکز معاینه فنی خودرو سبک بیهقی سبزوار افتضاح است

تحمل جامعه؛ حدی دارد

نباید در اطلاعات مردم سرک کشیده شود

⁣رفراندوم حقِ نسلِ جدید است

تمامی تلاشم را در جهت دفاع از کیان آموزش و پرورش به کار خواهم بست

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

گریس چرخ های بوروکراسی

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

ديكتاتور، تنهاست

سهم خواهی بی ثمر

انتقاد حق مردم است

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است

از روحانی ناامیدیم ولی از خودمان نه!

استاني شدن بودجه آموزش‌و‌پرورش؛ فرصت يا چالش‌؟

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

علوم اجتماعی و محدودیت‌های قدرت

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم