کد خبر : 9107
Print
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری خبر داد:

درآمد ۲۰۰ هزاردلاری دانشگاه حکیم سبزواری از طرح های پژوهشی مشترک

یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۷

سبزوارنگار/معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این دانشگاه از ابتدای امسال تا کنون پنج طرح پژوهشی با دانشگاه های تراز اول دنیا به انجام رسانده که حدود ۲۰۰ هزار دلار ارز آوری داشته است.

Image titleسبزوارنگار/معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این دانشگاه از ابتدای امسال تا کنون پنج طرح پژوهشی با دانشگاه های تراز اول دنیا به انجام رسانده که حدود ۲۰۰ هزار دلار ارز آوری داشته است.

به گزارش سبزروارنگار به نقل از روابط عمومی دانشگاه حکیم سبزواری؛ علی اصغر مولوی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از پژوهشگران دانشگاه حکیم سبزواری که با حضور امام جمعه سبزوار و مسئولان این دانشگاه برگزار شد، افزود: اکنون ۲۵ پروژه مشترک نیز با دانشگاههای دیگر در حال اجرا است.

وی اضافه کرد: دانشگاه حکیم سبزواری طی دو سال گذشته نیز در عرصه پژوهش، چهار تفاهمنامه بین المللی با دانشگاههای جهان امضاء کرده است.

وی ادامه داد: همچنین بیش از ۱۰۰مقاله با همکاری مشترک محققان دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های کشورهای مختلف منتشر شده است.

مولوی اضافه کرد: برای ارتباط بیشتر دانشگاه با صنعت و جامعه و همچنین جهت گسترش روابط بین المللی فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت در دانشگاه تعریف شده است که در آن اعضای هیئت علمی برای انجام پژوهش و کار در صنعت به دیگر کشورها اعزام می شوند.

وی افزود: در ۲ سال اخیر فرصت های تحقیقاتی و صنعتی به بیش از ۴۳ مورد رسیده است .

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه با تاکید بر اینکه الگوی معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه بر توسعه تبادلات بین المللی، افزایش طرح های ارتباط با صنعت و بالابردن سطح کیفی مقالات متمرکز است، افزود: در راستای این تبادلات باید به دنیا انتشار ۳ کتاب به زبان انگلیسی توسط ناشرین بین المللی با مشارکت محققین خارجی و انجام دو پرژه ایکارد و یک پروژه بزرگ با دانشگاه های کونکوردیای کانادا و هاروارد آمریکا و انتشار مقالات بسیاری در مجلات ۱۰% برتر دنیا و ترغیب به انجام پژوهش های با کیفیت نیز اشاره کنم.

وی تبادلات بین المللی را سبب بالارفتن سطح پژوهش و تحقیقات علمی دانست و عنوان کرد: راه اندازی و عملیاتی نمودن دوره های پسادکتری و همچنین دکتری مشترک با دانشگاه تورین ایتالیا و اعزام ۸ دانشجوی دکترا برای فرصت های مطالعاتی به ایتالیا، آلمان، فرانسه، کره جنوبی از دیگر اقدامات دانشگاه در توسعه ارتباطات بین المللی است.

مولوی اصلی ترین نیروی پژوهش در دانشگاه ها را اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانست و تصریح کرد:‌ با توجه به اهداف پژوهشی دانشگاه اعزام اعضای هیات علمی به فرصت های تحقیقاتی کوتاه مدت عمدتا در تابستان یا بین دو ترم به ژاپن، کانادا، ایتالیا، فرانسه، انگلیس، سویس، دانمارک، هلند، سوئد، مالزی، ترکیه و … و اعزام ۵عضو هیات علمی به فرصت های مطالعاتی بلند مدت ۹ ماهه به ایتالیا، آلمان، نیوزلند و فرانسه نیز از جمله کارهایی است که در طی این مدت صورت گرفت.

وی راه اندازی یک مجله به زبان انگلیسی با عنوان “Studies of Architecture, Urbanism and Environmental Sciences Journal ” با رویکرد نمایه شدن در Web of Science و Scopus و برگزاری سخنرانی و کارگاههای تخصصی با حضور محققین و متخصصین ایرانی مشغول در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از کشور را از دیگر فعالیت های بین المللی دانشگاه برشمرد.

مولوی در ادامه با اشاره به اهمیت مشارکت دانشگاه در طرح های صنعتی عنوان داشت: بی شک حضور محققان و پژوهشگران و همکاری این عزیزان در طرح های ارتباط با صنعت سبب خواهد شد مشکلات و مسایل بخش صنعت و جامعه تا حدود زیادی مرتفع گردد.

وی با اشار به افزایش بودجه پژوهشی دانشگاه طی سال های اخیر گفت: هم اکنون و پس از گذشت چند سال نتایج این افزایش بودجه و توجه به پژوهش در دانشگاه را شاهدیم و معتقدم بودجه پژوهشی دانشگاه باید افزایش بیشتری داشته باشد تا شتاب علمی بیشتری داشته باشیم.

 خیز بلند دانشگاه حکیم سبزواری در راستای گسترش همکاری های علمی بین المللی

رییس دانشگاه حکیم سبزواری گفت: دانشگاه حکیم سبزواری طی سال های اخیر با انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های معتبر دنیا و اجرای طرح های پژوهشی مشترک با مراکز علمی تراز اول جهان به سمت بین‌المللی شدن حرکت می‌کند.

جواد حدادنیا در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به انعقاد سه تفاهم نامه و کنوانسیون بین المللی بین این دانشگاه و دانشگاه های اروپایی، افزود: معتقدیم انعقاد این قراردادها باعث بسط ارتباطات علمی و پژوهشی دانشگاه خواهد شد و ارتقا سطح علمی- آموزشی دانشگاه حکیم سبزواری و بالابردن جایگاه این دانشگاه در سطح دانشگاه های کشور را فراهم خواهد کرد.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با اشاره به اینکه ساده سازی فرایندها و امورپژوهشی از جمله اهداف مهم حوزه پژوهش دانشگاه است، گفت: از جمله این ساده سازی راه اندازی گرنت پژوهشی بود که در راستای هموار کردن و دادن انگیزه به اعضای هیات علمی و پژوهشگران دانشگاه طی سال های اخیر صورت گرفت و هم اکنون با ارتقای سطح علمی و پژوهشی دانشگاه در طی دو سال اخیر نتایج مثبت این طرح را شاهد هستیم.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات پژوهشی دانشگاه از کمتر از یک درصد در سال ۹۲ به هشت درصد مجموع اعتبارات آن در سال جاری افزایش یافته است افزود: هدف نهایی اختصاص ۱۵ درصد اعتبارات دانشگاه به بخش پژوهش است و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته سال آینده اعتبار پژوهشی دانشگاه به ۱۰درصد خواهد رسید.

Image title

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
علمی

دفتر صنایع دانشگاه حکیم سبزواری با حضور مسولان و فعالان عرصه صنعت سبزوار و مسولان و اساتید دانشگاه افتتاح شد

بیش از 9 هزار دانش آموز سبزواری خدمات دندانپزشکی گرفتند

حذف کنکور 97 برای هنرجویان شاخه فنی و حرفه‌ای

سالانه ۱۶۰ نخبه به جمعیت نخبگان خراسان رضوی افزوده می شود

بزرگداشت حکیم حاج ملاهادی سبزواری در سبزوار

پژوهشگران برتر دانشگاه حکیم سبزواری تقدیر شدند

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

دانش آموختگان دانشگاهی متناسب با بازار کار پرورش نمی یابند

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

مرکز مشاوره تخصصی کودکان اوتیسم تاسیس می شود

مردی که معلولیت را بی اثر کرد

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور(قسمت پنجم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21 آبان۹۶ غرب کشور(قسمت چهارم) ​

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله ۲۱آبان۹۶ غرب کشور (قسمت سوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان۹۶ غرب کشور (قسمت دوم)

بررسی علل تخریب ساختمان ها در زلزله 21آبان 96 غرب کشور(قسمت اول) ​

افزایش 68درصدی سهام سهامداران داروسازی طاها

سطح دانش فنی و آزمایشگاهی دانشگاه حکیم سبزواری تحسین برانگیز است

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

برای اجرای طرح های عمرانی دانشگاه ۸۰ میلیارد ریال اختصاص یافت

افتخار آفرینی 14 دانش آموز سبزواری در مسابقات نوجوان خوارزمی

ثبت نخستین شرکت دانش بنیان در سبزوار

آموزش‌ و پرورش در دام حباب نخبه‌پروری

ورزش‌هایی که کالری سوزی بالایی دارند