کد خبر : 9127
Print
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

بانک ها از فرصت بخشودگی جرائم برای کمک به صنعتگران استفاده کنند

دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۳

معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: دولت طرح بخشودگی جرائم تا سقف یک میلیارد ریال را ابلاغ کرده و لازم است بانک ها از این فرصت برای کمک به صنعت و تولید استفاده کنند.

Image titleسبزوارنگار/معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار گفت: دولت طرح بخشودگی جرائم تا سقف یک میلیارد ریال را ابلاغ کرده و لازم است بانک ها از این فرصت برای کمک به صنعت و تولید استفاده کنند.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایرنا، احمد برادران در کارگروه بانک های عامل شهرستان سبزوار افزود: آیین نامه های اجرایی این طرح به بانک های شهرستان ارسال شده است.
وی ادامه داد: تاکنون 65 پرونده بخشودگی جرائم در بخش کشاورزی در شهرستان به مبلغ 20 میلیارد ریال توسط بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت که کمک بزرگی به فعالان این عرصه محسوب می شود.
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین مشکلات بانک ها متعادل نبودن میزان منابع مالی با میزان تسهیلات درخواست شده از سوی فعالان بخش تولید است که این موضوع باید از طریق کارگروه اقتصاد مقاومتی استان و مدیران سرپرستی های بانک ها پیگیری شود.
برادران گفت: در راستای رونق بخش تولید و صنعت در شهرستان مدیران بانک های عامل موظفند برای افزایش سرانه و سقف تسهیلات پرداختی پیگیری ها لازم را انجام دهند.
فرماندار ویژه سبزوار خاطرنشان کرد: براساس مصوبه کارگروه اقتصاد مقاومتی شهرستان پرداخت تسهیلات تا سقف سه میلیارد ریال توسط بانک های عامل شهرستان انجام می شود.
وی گفت: همچنین تسهیلات ویژه ای تا سقف 100 میلیون ریال برای پرداخت به افراد نیازمند با 25 اولویت در نظر گرفته شد که از مهمترین آنها کمک به حادثه دیدگان بلایای طبیعی، احداث مسکن روستایی و کمک به پرداخت بدهی و معوقات بانکی روستائیان است.
**آماده سازی سه هزار پرونده انتقال آب برای ارسال به بانکها
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار نیز در این نشست گفت: سه هزار پرونده طرح انتقال آب در این شهرستان آماده ارسال به بانک ها برای دریافت تسهیلات است.
منصور برغمدی ادامه داد: 15 درصد از هزینه های اجرای این طرح باید توسط کشاورزان از طریق خودیاری تامین شود و 85 درصد از این اعتبارات توسط بخش دولتی اختصاص می یابد.
وی عنوان کرد: انتظار می رود بانک های عامل با کاهش موانع و آسان کردن زمینه پرداخت تسهیلات به کشاورزان همکاری لازم در جهت اجرای این طرح در شهرستان را داشته باشند.
برغمدی خاطرنشان کرد: کشاورزان در سال های گذشته به دلیل بروز خشکسالی با مشکلات زیادی در زمینه بازپرداخت تسهیلات بانکی و مشارکت برای اجرای طرح های انتقال آب مواجه شدند و همکاری بانک ها تاثیر زیادی در کاهش مشکلات فعالان این بخش دارد.
**پرداخت 60 میلیارد ریال تسهیلات به واحد های صنعتی
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت سبزوار هم گفت: تاکنون 60 میلیارد ریال تسهیلات بهین یاب به 12 واحد صنعتی این شهرستان پرداخت شده است.
علی امید بخش افزود: در مجموع 346 واحد صنعتی این شهرستان در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که از این تعداد 45 واحد در مرحله عقد قرار داد با بانک ها هستند.
وی ادامه داد: با وجود تلاش های انجام شده سهم واحدهای صنعتی شهرستان از دریافت تسهیلات بهین یاب به نسبت شاخص استانی مطلوب نیست که بخشی از این مسئله متوجه بانک های عامل است.
امید بخش گفت: بانک ها در زمینه پرداخت تسهیلات بهین یاب همکاری لازم با واحدهای صنعتی را ندارند که انتظار می رود مدیران بانک ها مصوبات کارگروه اقتصاد مقاومتی استان را به عنوان یک دستورالعمل بپذیرند.
**پرداخت 828 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان
نماینده بانک کشاورزی سبزوار نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون 828 میلیارد ریال تسهیلات به یک هزار و 850 متقاضی در شهرستان پرداخت شده است.
محسن حسین پور افزود: 460 میلیارد ریال از این مبلغ در قالب طرح های توسعه مکانیزاسیون کشاورزی، زراعت، آب و خاک و انتقال آب به بخش کشاورزی پرداخت شد.
وی ادامه داد: همچنین 47 میلیارد و 530 میلیون ریال در بخش صنعت، 311 میلیارد ریال در قالب جعاله بانکی، خرید کالاهای اساسی و خدمات بازرگانی به متقاضیان ارائه شد.
حسین پور گفت: همچنین علاوه بر 10 میلیارد و 600 میلیون ریال پرداخت وام ازدواج، مبلغ چهار میلیارد و 700 میلیون ریال در قالب 225 وام مورد بخشودگی و استمهال قرار گرفت.
نماینده بانک کشاورزی سبزوار با بیان اینکه از ابتدای امسال 50 طرح تولیدی از تسهیلات این بانک بهره مند شدند ادامه داد: این تسهیلات از محل منابع داخلی بانک و صندوق توسعه به متقاضیان پرداخت شد.
سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است