کد خبر : 9378
Print
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان:

میز گفتگوی دولت با رسانه ها را شکل دهید

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۹

سبزوارنگار/معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها و برگزاری و ساماندهی نشست های خبری در این چارچوب می تواند نتیجه موثری در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و تعامل بخش های مختلف ایفا کند.

Image titleسبزوارنگار/معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها و برگزاری و ساماندهی نشست های خبری در این چارچوب می تواند نتیجه موثری در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و تعامل بخش های مختلف ایفا کند.

به گزارش سبزوارنگار؛ سید جواد حسینی در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان افزود: 316 رسانه با خطی مشی ها و زمینه های گوناگون در این استان فعالیت دارند و استان از ظرفیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خوبی برخوردار است.
وی افزود: خراسان رضوی با 500 خبرنگار؛ قطب دوم رسانه ای کشور محسوب می شود.
حسینی با بیان اینکه جهان امروز، جهان رسانه هاست، گفت: در واقع رسانه ها تعیین کننده روابط حکومت ها، اقتصاد و مباحث بین دولت و ملت ، تولید سلامت اجتماعی و ایجاد غنای فرهنگی جامعه هستند به همین دلیل استانداری نیز برای هر اقدام و حمایتی آمادگی دارد.
وی عنوان کرد : دولت باید با تقویت رسانه ها در واقع به توسعه و رشد جامعه کمک کند و در این مسیر رسانه های همراه و منتقد هر دو باید حضور داشته باشند .
وی با بیان اینکه یکی از ضرورت های حوزه رسانه ای داشتن تشکل صنفی قوی است افزود : در خراسان رضوی خانه مطبوعات استان طی سال های اخیر قوت یافته و می تواند نقش موثری در تعاملات رسانه ای با بخش های مختلف دولتی و خصوصی و مردم ایفا نماید.
وی عنوان کرد: این مجموعه به عنوان یک تشکل صنفی در کنار این مباحث و کارکردها می تواند زمینه گفت و گو و اطلاع رسانی با بسیاری از مسئولان کشوری و بین المللی را که سالانه به مشهد الرضا (ع) سفر می کنند؛ فراهم کند.
وی اظهار کرد: این مجموعه می تواند ظرفیت رسانه ای استان را برای معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و شهری که کارکردی بین المللی دارد بر مبنای دیپلماسی رسانه ای وجهه همت خود قرار دهد.
وی گفت: خانه مطبوعات همچنین برای معرفی و ارتقاء ظرفیت رسانه های استان باید دستاورد مطبوعات را در قالب جشنواره ها ،همایش ها و نمایشگاه هایی ارائه دهد .
وی با تاکید برضرورت آموزش های حرفه ای خبرنگاران و ارتقاء سطح علمی آنان گفت: خانه مطبوعات بیش از همه باید در حمایت از فعالان این عرصه نقش ایفا کند و استانداری نیز موضوع تعیین مکانی برای خانه مطبوعات را پیگیری می کند.
رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز گفت: این استان بعد از تهران قطب رسانه ای کشور است و تقریبا همه شهرستان های استان دارای هفته نامه یا دوهفته نامه هستند که در اطلاع رسانی و تعامل دوجانبه موثر می باشد.
سیدجلال فیاضی افزود : امروز رسانه ها به سمت محلی شدن پیش می روند و در این میان شهر مشهد و خراسان رضوی از نظر نیروی تخصصی رشد خوبی یافته و ظرفیت های قابل توجهی دارد.
وی با بیان اینکه جامعه رسانه ای و خبرنگاران خوبی در استان وجود دارد ، گفت : رسانه ها و خبرنگاران استان از نجیب ترین فعالان رسانه ای کشور از نظر دلبستگی به نظام، انقلاب، رهبری و کشور هستند که با محدودیت ها و تنگناهای بسیار تلاش می کنند نقش موثر خود را به بهترین شکل ایفا نمایند .
وی عنوان کرد: رسانه ها اعم از منتقد و همراه همواره یک فرصت هستند و مسئولان و متولیان امر باید این ظرفیت را فرصتی برای پیشبرد جامعه بدانند و در تعامل با آن در راستای توسعه کشور و استان گام بردارند.
وی افزود: امروز باید دستگاه ها به نحو مطلوب از ظرفیت رسانه ای استان استفاده کنند و با وجود آنکه ارتباط خوبی بین مسئولان استان و رسانه ها وجود دارد اما باز هم گلایه هایی درمورد نحوه و میزان این تعاملات وجود دارد.
وی با اشاره به گذشت بیش از 16 سال از تاسیس خانه مطبوعات خراسان رضوی گفت : خانه مطبوعات استان هنوز خانه ندارد و در این راستا نیاز به حمایت و مساعدت جدی استانداری و مسئولان استان است.
به گفته وی، بسیاری از امور را می شود به خانه مطبوعات استان واگذار کرد و در این راستا این خانه ظرفیت برگزاری همایش ها و ایجاد ستادهای اطلاع رسانی را در سطح مشهد و استان دارند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

رأی مردم به دولت، مشروط به اعتدال و عمل به وعده هاست

1200 خانوار تحت پوشش داریم

مؤسسه خیریه امام حسین(ع) سبزوار از دریچه دوربین

تعلق خاطری به هیچ دولتی ندارم

سیاوش پور و برنامه ای مدون برای مدیریت شهر

مردم را غریبه ندانید

ممانعت از ادامه فعالیت 35 مرکز پیش دبستانی در سبزوار

چرا احمدی نژاد دوباره به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام درآمد؟

آزمون مجلس در برابر مطالبات فرهنگيان

رئیس، دبیر و اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شدند

انتقاد خبرنگاران از عدم شفافیت شورا

نامه سرگشاده انجمن اسلامی معلمان خطاب به اعضای شورای شهر سبزوار درباره سازوکار انتخاب شهردار آینده

نفرات برتر مسابقات بوکس قهرمانی سبزوار مشخص شدند

هیچ دولتی پس از انقلاب اسلامی، شیر خفته ظرفیت های آمورش و پرورش را بیدار نکرده است

نقد منصافه عملکرد دولت از سوی رسانه ها یک فرصت و اثر بخش است

وزیران کابینه دوازدهم را بیشتر بشناسیم

به بهانه روز خبرنگار

انتخاب کابینه دوم روحانی از چه منطقی پیروی می کند؟

طلب 15 میلیارد ریالی آب و فاضلاب سبزوار از مشترکان

پیام تبریک معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار به مناسبت روز خبرنگار

پیام تبریک مدیریت آموزش و پرورش سبزوار به مناسبت روز خبرنگار

اختصاص 6 میلیارد ریال برای کاووش در تپه باستانی سبزوار

فعالیت روزانه 1300 نفر در مراکز کانون پرورش فکری سبزوار

سبزوار به 460 کلاس درس جدید نیاز دارد

بازدید از پروژه های در حال احداث آموزش و پرورش سبزوار

حضور شناگر نوجوان سبزواری در مسابقات قهرمانی کشور

تخلف 7 هزار میلیارد تومانی احمدی‌نژاد

108 برنامه اقدام در محلات ناکارآمد سبزوار اجرا شد

چهل درصد مدارس استان نیاز به نوسازی و بازسازی دارند

تجلیل از اهدا کنندگان مستمر خون

سبزوارنگار