کد خبر : 9378
Print
معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان:

میز گفتگوی دولت با رسانه ها را شکل دهید

چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹

سبزوارنگار/معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها و برگزاری و ساماندهی نشست های خبری در این چارچوب می تواند نتیجه موثری در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و تعامل بخش های مختلف ایفا کند.

Image titleسبزوارنگار/معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: راه اندازی میز گفت و گوی دولت و رسانه ها و برگزاری و ساماندهی نشست های خبری در این چارچوب می تواند نتیجه موثری در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و تعامل بخش های مختلف ایفا کند.

به گزارش سبزوارنگار؛ سید جواد حسینی در دیدار با اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان افزود: 316 رسانه با خطی مشی ها و زمینه های گوناگون در این استان فعالیت دارند و استان از ظرفیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی خوبی برخوردار است.
وی افزود: خراسان رضوی با 500 خبرنگار؛ قطب دوم رسانه ای کشور محسوب می شود.
حسینی با بیان اینکه جهان امروز، جهان رسانه هاست، گفت: در واقع رسانه ها تعیین کننده روابط حکومت ها، اقتصاد و مباحث بین دولت و ملت ، تولید سلامت اجتماعی و ایجاد غنای فرهنگی جامعه هستند به همین دلیل استانداری نیز برای هر اقدام و حمایتی آمادگی دارد.
وی عنوان کرد : دولت باید با تقویت رسانه ها در واقع به توسعه و رشد جامعه کمک کند و در این مسیر رسانه های همراه و منتقد هر دو باید حضور داشته باشند .
وی با بیان اینکه یکی از ضرورت های حوزه رسانه ای داشتن تشکل صنفی قوی است افزود : در خراسان رضوی خانه مطبوعات استان طی سال های اخیر قوت یافته و می تواند نقش موثری در تعاملات رسانه ای با بخش های مختلف دولتی و خصوصی و مردم ایفا نماید.
وی عنوان کرد: این مجموعه به عنوان یک تشکل صنفی در کنار این مباحث و کارکردها می تواند زمینه گفت و گو و اطلاع رسانی با بسیاری از مسئولان کشوری و بین المللی را که سالانه به مشهد الرضا (ع) سفر می کنند؛ فراهم کند.
وی اظهار کرد: این مجموعه می تواند ظرفیت رسانه ای استان را برای معرفی مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام و شهری که کارکردی بین المللی دارد بر مبنای دیپلماسی رسانه ای وجهه همت خود قرار دهد.
وی گفت: خانه مطبوعات همچنین برای معرفی و ارتقاء ظرفیت رسانه های استان باید دستاورد مطبوعات را در قالب جشنواره ها ،همایش ها و نمایشگاه هایی ارائه دهد .
وی با تاکید برضرورت آموزش های حرفه ای خبرنگاران و ارتقاء سطح علمی آنان گفت: خانه مطبوعات بیش از همه باید در حمایت از فعالان این عرصه نقش ایفا کند و استانداری نیز موضوع تعیین مکانی برای خانه مطبوعات را پیگیری می کند.
رئیس هیات مدیره خانه مطبوعات خراسان رضوی نیز گفت: این استان بعد از تهران قطب رسانه ای کشور است و تقریبا همه شهرستان های استان دارای هفته نامه یا دوهفته نامه هستند که در اطلاع رسانی و تعامل دوجانبه موثر می باشد.
سیدجلال فیاضی افزود : امروز رسانه ها به سمت محلی شدن پیش می روند و در این میان شهر مشهد و خراسان رضوی از نظر نیروی تخصصی رشد خوبی یافته و ظرفیت های قابل توجهی دارد.
وی با بیان اینکه جامعه رسانه ای و خبرنگاران خوبی در استان وجود دارد ، گفت : رسانه ها و خبرنگاران استان از نجیب ترین فعالان رسانه ای کشور از نظر دلبستگی به نظام، انقلاب، رهبری و کشور هستند که با محدودیت ها و تنگناهای بسیار تلاش می کنند نقش موثر خود را به بهترین شکل ایفا نمایند .
وی عنوان کرد: رسانه ها اعم از منتقد و همراه همواره یک فرصت هستند و مسئولان و متولیان امر باید این ظرفیت را فرصتی برای پیشبرد جامعه بدانند و در تعامل با آن در راستای توسعه کشور و استان گام بردارند.
وی افزود: امروز باید دستگاه ها به نحو مطلوب از ظرفیت رسانه ای استان استفاده کنند و با وجود آنکه ارتباط خوبی بین مسئولان استان و رسانه ها وجود دارد اما باز هم گلایه هایی درمورد نحوه و میزان این تعاملات وجود دارد.
وی با اشاره به گذشت بیش از 16 سال از تاسیس خانه مطبوعات خراسان رضوی گفت : خانه مطبوعات استان هنوز خانه ندارد و در این راستا نیاز به حمایت و مساعدت جدی استانداری و مسئولان استان است.
به گفته وی، بسیاری از امور را می شود به خانه مطبوعات استان واگذار کرد و در این راستا این خانه ظرفیت برگزاری همایش ها و ایجاد ستادهای اطلاع رسانی را در سطح مشهد و استان دارند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

مرمت قنوات؛ راهکار حفظ منابع آب و رونق کشاورزی است

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است

بازخوانی حادثه‌های اخیر و مساله‌ی امنیت ایران

برای گشایش فضای گفت‌وگو و اعتراض اقدامات عملی صورت گیرد

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

اجرای طرح اصلاح ناهنجاری های قامتی زنان روستایی با ورزش در سبزوار

بازیچه بیگانگان یا آتشفشان‌های خودساخته؟

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

نقد و اعتراض مردم فرصت است نه تهدید

مردم علاوه بر حل مشکلات اقتصادی، خواستار شفافیت و ریشه کنی فساد هستند

دکتر علی اصغر مولوی به عنوان سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری منصوب شد

اولویت های سوادآموزی مطرح شد

860 بی سواد در سبزوار شناسایی شدند

۲۰ درصد ساختمان های سبزوار در برابر زلزله آسیب پذیرند

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

الزامات استقرار پایه دوازدهم بررسی شد

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

نفرات برتر مسابقات اتومبیلرانی اسلالوم سبزوار مشخص شدند

پرداخت مطالبات فرهنگیان جز از طریق صندوق توسعه ملی ممکن نیست

حوزه‌های علمیه نباید آلوده به بودجه‌های دولتی شوند

کسب سه مقام برتر دانش آموزان سبزواري در مسابقات جهاني محاسبات ذهني رياضي

تقدیر آموزش و پرورش سبزوار از مولفین و پژوهشگران برتر

برگزاری مسابقات شطرنج جام آدینه

برگزاری یک دوره مسابقات ورزشی در محله کلاته سیفر سبزوار

دولت؛ بازنگری اساسی در هزینه‌های غیرضروری مبتنی بر رانت انجام نداده است