کد خبر : 9379
Print
سبزوارنگار:

اختصاص 220 میلیارد ریال برای توسعه شهرک های صنعتی خراسان رضوی

جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۷

سبزوارنگار/مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: در چهارچوب بودجه سال 1396 و از محل اعتبارات تملک دارایی و نفت و گاز 220 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت شهرک های صنعتی این استان اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته 70 درصد رشد نشان می دهد.

Image titleسبزوارنگار/مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی گفت: در چهارچوب بودجه سال 1396 و از محل اعتبارات تملک دارایی و نفت و گاز 220 میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت شهرک های صنعتی این استان اختصاص یافت که نسبت به سال گذشته 70 درصد رشد نشان می دهد.
به گزارش سبزوارنگار به نقل از ایرنا مسعود مهدی زاده عصر چهارشنبه در حاشیه بازدید از طرح جانمایی اراضی نواحی صنعتی روستای نوده انقلاب از توابع شهرستان خوشاب و 2 بخش ششتمد و روداب سبزوار افزود: از محل اعتبارات توسعه متوازن نیز مبلغی برای توسعه زیرساخت شهرک های صنعتی در نظر گرفته شده که هنوز میزان آن اعلام نشده است.
وی با اشاره به فعالیت 2 هزار و 410 واحد صنعتی در شهرک های صنعتی خراسان رضوی ادامه داد: از این تعداد حدود 300 واحد صنعتی به دلیل مشکلات خاص مدیریتی و کمبود نقدینگی نیمه تعطیل هستند .
وی گفت: در راستای فعال شدن واحدهای نیمه تعطیل و احیای واحدهای صنعتی تعطیل در سطح استان سامانه بهین یاب از خرداد امسال فعالیت خود را آغاز کرد که در مجموع 306 واحد صنعتی در سطح استان در این سامانه ثبت کردند که از این تعداد 154 واحد مربوط به شهرک های صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی عنوان کرد: پرونده حدود 60 واحد صنعتی از این تعداد بررسی و برای اخذ تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شده است.
وی گفت: همچنین امسال یک هزار و 330 میلیارد ریال در قالب اعتبارات کمک های فنی و اعتباری به توسعه زیر ساخت های استان اختصاص یافت که با مساعدت مسئولان استانی بخشی از این اعتبار به شرکت شهرک های صنعتی اختصاص می یابد.
مهدی زاده عنوان کرد: برنامه ریزی شده امسال 22 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات دارای یارانه برای رونق بخش تولید و صنعت اختصاص یابد.
وی افزود: اکنون طرح ایجاد شهرک صنعتی داورزن و شهرک صنعتی شماره پنج مشهد در سطح استان در حال اجراست که امید است این طرح ها در نیمه دوم امسال به بهره برداری رسیده و برای سرمایه گذاری آماده شود.
مهدی زاده در زمینه احداث نواحی صنعتی در روستای نوده انقلاب از توابع شهرستان خوشاب و 2 بخش ششتمد و روداب از توابع شهرستان سبزوار افزود: اراضی مورد نیاز برای استقرار این نواحی صنعتی جانمایی شد که پس از تصویب در شورای برنامه ریزی استان، عملیات اجرایی ایجاد این نواحی آغاز می شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: 10 درصد از اعتبارات صندوق توسعه ملی از محل درآمدهای نفت برای توسعه شهرک های صنعتی و سرمایه گذاری به بانک ها اختصاص یافت تا در قالب تسهیلات در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.
رمضانعلی سبحانی فر افزود: بر اساس برنامه ششم توسعه، موضوع زیرساخت شهرک های صنعتی به خصوص در بخش فاضلاب، ایجاد تصفیه خانه و تامین مخابرات تصویب شد.
وی اضافه کرد: هم چنین در این برنامه مقرر شد تا دولت از محل اعتبارات مناطق محروم در این مناطق تا سقف 49 درصد سرمایه گذاری کند تا زمینه سرمایه گذاری 51 درصدی برای بخش خصوصی فراهم شود.
سبحانی فر ادامه داد: با توجه به ظرفیت های موجود در شهرستان سبزوار و خوشاب، پنج ناحیه صنعتی جدید در این 2 شهرستان ایجاد می شود.
نماینده مردم سبزوار در مجلس گفت: پرداخت تسهیلات توسط کارگروه های استانی باعث رفع موانع تولید و ایجاد رونق اقتصادی در بخش صنعت شده است.
سبحانی فر ادامه داد: سال گذشته 170 هزار میلیارد ریال در قالب تسهیلات رفع موانع تولید به 25 هزار واحد تولیدی در کشور پرداخت شد که از این مبلغ 130 هزار میلیارد ریال به 15 هزار واحد صنعتی پرداخت شد.
وی به رشد پنج برابری صنعت ظرف پنج سال گذشته در سبزوار نیز اشاره و بیان کرد: تا پایان امسال 11 واحد صنعتی صنایع تبدیلی در شهرک شماره 2 این شهرستان به بهره برداری می رسد که زمینه اشتغال حدود 500 نفر را فراهم می کند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی سبزوار نیز گفت: در مجموع 32 هکتار از اراضی ملی برای احداث نواحی صنعتی در روستای نوده انقلاب از توابع شهرستان خوشاب و 2 بخش ششتمد و روداب سبزوار اختصاص یافت.
اسماعیل نامنی افزود: مجوز استقرار این واحدهای صنعتی در سال گذشته از سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گرفته شد که با استقرار این نواحی صنعتی و حضور سرمایه گذاران، زمینه برای توسعه اشتغال در این مناطق فراهم می شود.
استان خراسان رضوی دارای 45 ناحیه و شهرک صنعتی است. شهرستان سبزوار دارای 2 شهرک صنعتی است و حدود 70 واحد صنعتی در این 2 شهرک فعالیت دارند.
مرکز شهرستان 320 هزار نفری سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس قرار دارد.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

سند جامع سلامت خراسان رضوی تدوین شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

فصل‌نامه «بیهق‌نامه» با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد

تراکم فروشی از درآمدهای شهرداری سبزوار حذف شد

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

نقش آفرینی دانش آموزان در مدارس جدی گرفته شود

راه اندازی بخش مراقبت های ویژه داخلی در بیمارستان واسعی سبزوار

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است

اجرای طرح های بازآفرینی زمینه ساز احیای محلات ناکارآمد

مجبوریم سرعتگیر نصب کنیم!

سالانه بیش از 20 میلیون مسافر از محورهای ارتباطی سبزوار عبور می کنند

هفتمین همایش ملی ابوالفضل بیهقی برگزار شد

سند توسعه روستایی شهرستان سبزوار تدوین شد

تندروها به دلیل نگرانی از نفوذ کلام اصلاح طلبان به اختلاف نظرها رنگ امنیتی می زنند

مرکز آموزشی درمانی واسعی کمبود پزشک ندارد

بودجه‌ريزي عملياتي و تاثير آن بر بودجه آموزش‌و‌پرورش

هنر؛ بهترین ابزار جهت توانمندسازی جامعه معلولان است

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

ناوگان اتوبوسرانی سبزوار فرسوده است

مشکلات فرهنگی و اجتماعی سبزوار مشخص شده است

رنجنامه انجمن اسلامی معلمان سبزوار خطاب به رییس جمهوری اسلامی ایران

اعلام آمادگی شهرداری برای ایجاد دهکده حیوانات در سبزوار

آزمایشگاه جغرافیای طبیعی دانشگاه حکیم سبزواری به تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی مجهز شد

در کجای آموزش جهان ایستاده‌ایم؟

متن سخنرانی رییس جمهوری در مجمع عمومی سازمان ملل

۹۲۱ فرصت شغلی در سبزوار ایجاد شد

دستگاه آزمایشگاهی ترمو راکتور، توسط استاد دانشگاه حکیم سبزواری ساخته شد

کسب مقام سوم بانوی ورزشکار سبزوار در مسابقات تیراندازی ناشنوایان قهرمانی کشور

ارتقای ششتمد به شهرستان در دستور کار وزارت کشور

ادبیات کودک آموزش و پرورش را کمک می کند تا آموزش های زندگی بهتری به دانش آموزان ارائه شود

سبزوارنگار