کد خبر : 9425
Print
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور:

نرخ مشارکت اقتصادی خراسان بالاتر از میانگین کشوری است

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۳۸

سبزوارنگار/معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: نرخ مشارکت اقتصادی کشور در سه ماهه امسال حدود 40،6 و در خراسان رضوی 45،3 است که از میانگین کشوری بالاتر است.

Image titleسبزوارنگار/معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور گفت: نرخ مشارکت اقتصادی  کشور در سه ماهه امسال  حدود 40،6 و در خراسان رضوی 45،3 است که از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی فرمانداری سبزوار بابک دین پرست در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سبزوار اظهار کرد: امسال 300هزار میلیارد ریال برای رونق 21 هزار واحد تولیدی اختصاص یافت در حالیکه این رقم پارسال160 هزار میلیارد ریال بود.
وی افزود: این اعتبارات برای تکمیل 6 هزار طرح نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی 60 درصد ، اعتبارتامین سرمایه در گردش برای 10 هزار بنگاه اقتصادی و بازسازی پنج هزار واحد اقتصادی  پرداخت می شود.
دین پرست افزود: امسال 15 میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی ثبت شد که یک میلیارد و50 میلیون دلار سهم خراسان رضوی است.
معاون وزیر کشور گفت: در راستای افزایش تولید و رونق اقتصادی، ایجاد مرکز فوریت های رسیدگی به واحدهای بحرانی پیشنهاد شده تا به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی برسد.
 دین پرست افزود: جهت توسعه ارتباطات اقتصادی منطقه ای با کشورهای همسایه کمیته روابط اقتصادی خارجی زیر نظر ستاد وزرات امورخارجه تشیکل شده است.
معاون وزیر کشور گفت:66 طرح سرمایه گذاری  اتباع خارجی در 12 استان کشور با حجم سرمایه گذاری 282 میلیون دلار اجرا شده و36 طرح سرمایه گذاری اتباع خارجی با اعتبار 240 میلیون دلار در حال تکمیل است که مشکل دارند.
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری خراسان رضوی نیز گفت: در هفته دولت 190 پروژه اقتصادی توسط بخش خصوصی در بخش های صنعت و کشاورزی استان با اعتبار 450 میلیارد تومان و ظرفیت اشتغالزایی سه هزار و 600 نفر به بهره برداری می رسد.
علی رسولیان با اشاره به  افزایش 10 برابری تعداد صدور پروانه های بهره برداری در خراسان رضوی نسبت به سال 92 اظهار کرد: نرخ تورم در سطح استان با حدود هفت درصد پایین تر از نرخ کشوری است.
وی گفت: در سال گذشته 37 میلیارد دلار ماشین آلات از خارج کشور وارد خراسان رضوی و امسال نیز تاکنون 92 میلیارد دلار ماشین آلات از خارج کشور وارد این این استان شد.
وی با اشاره به افزایش 49 درصدی تولید کاغذ در استان، افزود: بزرگ ترین کارخانه تولید کاغذ با اعتباری حدود 160 میلیارد تومان در شهرستان بینالود به بهره برداری می رسد.
وی یکی از مهم ترین مشکلات کشاورزی استان در سال های گذشته را کمبود گندم مورد نیاز دانست و افزود: در حال حاضر گندم مصرفی خراسان رضوی برای 16 ماه آینده از سوی کشاورزان تامین شده است.
وی با اشاره به کشت کلزا برای خودکفایی در تولید روغن،اظهار کرد:  در حال حاضر چهار هزار و 670 تن کلزا در استان خریداری شده که نسبت به گذشته 43 درصد افزایش دارد.
رسولیان گفت: طی دو سال اخیر طرح های فولادی استان در شهرستانهای نیشابور ، سنگان و سبزوار به مرحله تکمیل رسیده است که با راه اندازی این پروژه ها به تولید سالانه 10 میلیون تن فولاد دست می یابیم.
وی افزود: پارسال هزار و 863 واحد تولیدی حدود یک هزار و 236 میلیارد تومان تسهیلات از طریق طرح بهین یاب داده شد، که این میزان تسهیلات در قالب طرح رونق اقتصادی به واحد های تولیدی نیمه تمام پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه در سال گذشته صادرات محصولات به کشور های خارجی 60 درصد افزایش یافته،گفت: تراز بازرگانی خراسان رضوی طی چهار ماه اخیر 439 میلیارد تومان مثبت است که رشد 9 درصدی در ارزش کالاهای صادراتی استان دارد.
وی همچنین از فعالیت 150 شرکت دانش بنیان در خراسان رضوی خبر داد و گفت: طی سال گذشته این شرکت ها حدود 10 میلیون دلار صادرات به کشور های خارجی داشته اند.
رسولیان ادامه داد:  371 طرح عمده سرمایه گذاری با اعتباری بالغ بر 17 هزار و 297 میلیارد تومان تا سال آینده در استان افتتاح می شود و  که بری 21 نفر اشتغال ایجاد می شود.
معاون استاندار وفرماندار ویژه سبزوار نیز گفت: بر اساس سرشماری سال 95 نرخ فعالیت و مشارکت در این شهرستان 39 درصد و میزان اشتغال 90 درصد است.
احمد برادران افزود: 52 درصد اشتغال در شهرستان سبزوار به حوزه خدمات، 27 درصد بخش صنعت و 20 درصد بخش کشاورزی است.
امام جمعه سبزوار نیز با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: قرارگاه اقتصاد مقاومتی در شهرستان سبزوار تشکیل خواهد شد.
حجت الاسلام مقیسه افزود: مسئولان در رسیدگی به مشکلات مردم به آمار علمی توجه نکنند بلکه در ارتباط نزذیک با مردم مشکلات را از نزدیک لمس کنند .

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
آخرین اخبار

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

نوید بازگشت امید به سیاست ایران!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

کسب دو مدال برنز توسط تیم کاراته دختران دانشگاه حکیم سبزواری در مسابقات کاراته دانشگاه های منطقه ۹ کشور

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

زنگ انقلاب در سبزوار نواخته شد(تصویری)

با وجود هزار انتقاد ریز و درشت

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

اصلاح و توسعه بیش از 19هزار متر شبکه آب در سبزوار

قهرمانی دانشگاه حکیم سبزواری در هندبال دانشجویان پسر منطقه ۹ کشور

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

تیم والیبال شهرداری سبزوار قهرمان المپیاد ورزش های همگانی شد

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

افزایش تخت های بیمارستانی در سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند