کد خبر : 9427
Print
معاون استاندار و فرماندار ویژه سبزوار:

55درصد از مردم سبزوار از نعمت گاز بهره مند هستند

شنبه ۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۵

سبزوارنگار/معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت: 48 روستا بالای 100 خانوار در منطقه سبزوار از نعمت گاز بهره مند هستند.

Image titleسبزوارنگار/معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار گفت: 48 روستا بالای 100 خانوار در منطقه سبزوار از نعمت گاز بهره مند هستند.
به گزارش سبزوارنگار؛ احمد برادران در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبر سبزوار  اظهار داشت: با بهره برداری از طرح گاز رسانی به یازده روستای شهرستان در سال گذشته در مجموع 55 درصد از جمعیت روستایی شهرستان از نعمت گاز بهره مند شدند.
وی تصریح کرد: امسال نیز با کلنگ زنی طرح گاز رسانی به روستاهای عوض، نجم آباد، قره قلی و شامکان با اعتباری بالغ بر 150 میلیارد ریال بخش مهمی از جمعیت روستایی سبزوار از نعمت گاز بهره مند می شوند.
فرماندار ویژه سبزوار خاطرنشان کرد: همچنین 108 روستای شهرستان از نعمت آب شرب سالم بهداشتی بهره مند هستند.
وی با اشاره به اجرای طرح مدل توسعه روستایی در سطح شهرستان گفت: این طرح به صورت پایلوت در سه روستای علی آباد،  ابارش و شامکان در حال اجراست.وی ادامه داد:همچنین 220 روستای شهرستان اعم از روستاهای بالای 20 و 10 خانوار درر شهرستان سبزوار از نعمت برق بهره مند شده اند.
فرماندار ویژه سبزوار با بیان اینکه حدود 85 درصد از جمعیت روستایی شهرستان از نعمت راه آسفالته بهره مند شده اند، گفت: در سه سال گذشته در مجموع 232 کیلومتر راه روستایی در سبزوار مرمت، بهسازی و آسفالت شده است.
وی با اشاره به اینکه  حدود 72هزار نفر از افراد فاقد دفترچه بیمه در این شهرستان در سه سال گذشته شناسایی و از دفترچه بیمه بهره مند شدند، افزود: با برنامه ریزی های انجام شده و اجرای طرح های بازآفرینی بخش مهمی از محلات حاشیه نشین شهر سبزوار از نعمت خدمات عمومی بهره مند شدند.
برادران با اشاره به کمبود تخت های بیمارستانی در شهرستان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 870 تخت بیمارستانی در سطح حوزه فعالیت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار فعال است که بایستی به یک هزار و 200 تخت افزایش یابد.
وی با بیان اینکه مجوز احداث یک بیمارستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی اخذ شده است، گفت: در همین راستا برنامه ریزی شد تا طرح نیمه تمام بیمارستان حضرت علی اصغر سبزوار نیز با همکاری خیران و بخش خصوصی به بهره برداری برسد.
برادران به مسئله کم آبی در شهرستان سبزوار نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به معضل کم آبی در شهرستان تلاش شد تا چاه های غیر مجاز در سطح شهر شناسایی و مسدود سازی شوند که در این راستا 97 درصد از چاه های غیر مجاز در مسدودسازی شد.
وی گفت:جدا سازی طرح آبیاری فضای سبز، اجرای طرح شبکه جمع آوری آب کشاورزی، اجرای طرح های آبیاری کم فشار و تحت فشار، بهسازی شبکه آب شرب فرسوده شهر و غیره آن از جمله طرح هایی است که در راستای کاهش میزان مصرف آب در شهرستان اجرا می شود.
فرماندار ویژه سبزوار با اشاره به وجود 140 طرح نیمه تمام در سطح شهرستان گفت: برای اتمام این طرح ها به اعتبارات ملی و استانی نیاز است.
برادران به طرح منطقه ویژه اقتصادی سبزوار نیز اشاره کرد و افزود: این طرح در اختیار بخش خصوصی است و به دلیل مشکلات زیست محیطی با مشکلات زیادی روبه رو بود.
وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح به بیش از یک هزار و 200 هکتار زمین نیاز است، عنوان کرد: سازمان حفاظت از محیط زیست 13 مشکل و مانع برای این طرح مطرح کرد که از این تعداد هفت طرح و مشکل مرتفع شده است.
برادران به طرح پالایشگاه ستاره خراسان نیز اشاره کرد و افزود: سرمایه گذار این طرح علاقه ای به ادامه روند ساخت پروژه ندارد و با تلاش های انجام گرفته خلع ید زمین در دستورکار قرار گرفته است.
وی گفت: همچنین طرح احداث پتروشیمی سبزوار با مشکل مشارکت سرمایه گذاران روبه رو است که نشست هایی در دفتر سرمایه گذاری های شهرستان برای تعیین و تلکیف این پروژه برگزار شد.
فرماندار ويژه سبزوار  با اشاره به احداث نخستين کارخانه فرو سليکو منگنز غرب خراسان رضوي با سرمايه گذاري خارجي در اين شهرستان خاطرنشان کرد:اين کارخانه در محدوده روستای شامکان و شهر سوخته در  از توابع بخش ششتمد سبزوار و با همکاري سرمايه گذار چيني ساخته مي شود.
وي با بيان اينکه اين سرمايه گذاري از طريق دفتر سرمايه گذاري هاي شهرستان سبزوار با پيگيري هاي فرمانداري صورت گرفته است، تصريح کرد: حجم سرمايه گذاري در اين پروژه بيش از 580 ميليارد ريال است که زمينه اشتغال حدود 150 نفر را نيز فراهم مي کند.
برادران با بيان اينکه اين کارخانه ظرفيت توليد سالانه 50 هزارتن فروسيليکو منگنز را دارد، خاطرنشان کرد: فرآيند واگذاري طرح تکميل شده و اکنون در مرحله جانمايي و واگذاري زمين به ميزان 15 هکتار هستيم.
وی به احداث کارخانه خودروسازی سبزوار نیز اشاره کرد و افزود: این طرح از یک و سال و نیم گذشته در دست پیگیری است که  درنهایت با موافقت وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت مجوز این طرح با همکاری شرکت بهمن خودرو به شهرستان داده شد.

وی ادامه داد: درحال حاضر مجوز این طرح با سرمایه گذاری 500میلیارد تومان و ظرفیت اشتغال 2 هزار و 900 نفر اخذ شده و ایجاد تشکیک در مورد اجرایی شدن و نشدن این طرح توسط عده این تنها به جذب سرمایه گذاری در شهرستان آسیب می رساند.
برادران به اجرای طرح ترسیب کربن در شهرستان نیز اشاره کرد و افزود:این طرح در 205 هزار هکتار از اراضی شهرستان در حال اجراست.
فرماندار ویژه سبزوار عنوان کرد: این طرح در 20 روستای بالای 20 خانوار شهرستان با جمعیت هشت هزار و 900 نفر  اجرا می شود که با توجه به نیاز سنجی های صورت گرفته این طرح هم اکنون در 6 روستای شهرستان با جمعیت حدود  2 هزار نفر  در بخش روداب سبزوار در حال اجراست.
وی افزود: هم اکنون 120 هکتار از محدوده این روستاها طرح کاشت نهال تاغ و توسعه پوشش گیاهی اجرا شد.
وی گفت: طرح ترسیب کربن با هدف تثبیت شنهای روان و حرکت ریزگردها، حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از افزایش مهاجرت روستائیان در حال اجراست.
برادران با اشاره به فعالیت 17 رابط محیط زیست در این طرح  ادامه داد: یکی از مهمترین رویکردهای اجرایی این طرح همراه کردن و مشارکت عمومی مردم است که در این راستا 44 گروه تسهیلگر محلی و 6 صندوق توسعه تعاون روستایی با 613 نفر عضو در روستاهای زیر پوشش طرح تشکیل شد.
وی گفت: با تلاش انجام شده برای نخستین بار پست  مدیریت بحران به صورت خاص به شهرستان سبزوار اختصاص داده شد.
برادران همچنین به اختلافات اخیر در شورای اسلامی شهر سبزوار اشاره و عنوان کرد: از منتخبان مردم در شورا خواسته شده تا با هم افزایی و همدلی فعالیت خود را آغاز کنند. ما در مجموعه فرمانداری و براساس قانون در کمیته انطباق  ناظر بر مصوبات شورای اسلامی شهر هستیم .
وی افزود: در تصمیمات شورای اسلامی شهر دخالتی نمی کنم، اما براساس قانون  هر تصمیم شورا باید به تایید کمیته انطباق فرمانداری سبزوار برسد.
برادران با انتقاد از برخی دخالت ها در زمینه انتصاب مدیران شهرستان عنوان کرد: براساس قانون انتصاب مدیران برعهده قوه مجریه است و در شهرستان نیز به همین گونه عمل می شود. کسی حق دخالت در امور انتصاب مدیران شهرستان را ندارد و اجازه دخالت در این امر را نیز نمی دهیم.
وی افزود: در طول سه سال گذشته تلاش شد تا از فرصت وجود نخبگان فکری، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در شهرستان به نحو مطلوبی بهره برداری شود تا بتوان مشکلات شهرستان را رفع کرد.
برادران گفت: از رسانه ها و خبرنگاران نیز انتظار می رود تا با همراهی و همدلی نسبت به حل مشکلات شهرستان کمک کنند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
گزارش و گفت و گو

لزوم همکاری تمام نهادها برای مقابله با تکدی گری در سبزوار

مشکل اصلاح‌طلبان این است که نمی‌گویند چگونه می‌خواهند شعارهای خود را محقق کنند

امور شرعی با اجبار و تحمیل سازگار نیست

تحمل جامعه؛ حدی دارد

حکیم سبزواری به عنوان خاتم الفلاسفه شناخته می شود

مشکلات حاشیه شهر سبزوار

علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد

مسئولان قدر مردم ایران را ندانستند

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

عرصه سیاست جایی برای ایده آل‌گرایی‌نیست!

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

آیین نامه دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تدوین شد

همنوایی با معترضان با هدف انتقام انتخاباتی از دولت غلط بود

چالش تعطیلی شهربازی سبزوار به روایت سرمایه گذار، شهرداری و اداره برق

دبیرخانه مجازی توسعه پایدار شهرستان سبزوار تشکیل می شود

شفافیت؛ مهمترین رکن بودجه97 است

استبداد راه را بر فریب و دورویی باز می‌کند

مهمترین اولویت های شورای اسلامی شهر سبزوار

همکاری با انجمن اسلامی معلمان برای ما افتخار است

معلمان گاهی به خاطر مطالبات صنفی، برچسب ضد امنیتی می خورند

سرمایه داروسازی طاها، طی سی ماه گذشته، 6برابر شده است

باید تکلیف خود را درباره «پلورالیسم» در جامعه روشن کنیم

گزارش صد‌ روزه و وعده‌هايي که اجرايي نشد!

سخنگوی رسمی انجمن اسلامی معلمان سبزوار معرفی شد

هیأت رئیسه و مسؤولین کمیته های انجمن اسلامی معلمان سبزوار انتخاب شدند

دومین مجمع عمومی انجمن اسلامی معلمان سبزوار برگزار شد

درخواست پست توسط برخی اصلاح طلبان از روحانی؛ وهن اصلاح طلبی است