کد خبر : 9447
Print
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار:

برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

جمعه ۲۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۴

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش سبزوار؛ حسن محرابی در اولین نشست مدیران مدارس سبزوار در سال تحصیلی جدید با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: مسؤولیت پذیری مدیران بدون نیرنگ و ریا همراه با برنامه ریزی مدیریتی می تواند روند رو به رشد علمی در مدارس را تسریع بخشد.

Image titleسبزوارنگار/برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران قرار می دهد

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار گفت: برنامه محوری افق روشنی در اختیار مدیران مدارس قرار می دهد.

به گزارش سبزوارنگار به نقل از روابط عمومی مدیریت آموزش وپرورش سبزوار؛ حسن محرابی در اولین نشست مدیران مدارس سبزوار در سال تحصیلی جدید با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: مسؤولیت پذیری مدیران بدون نیرنگ و ریا همراه با برنامه ریزی مدیریتی می تواند روند رو به رشد علمی در مدارس را تسریع بخشد.

وی در ادامه به برنامه های صورت گرفته در پروژه مهر اشاره کرد و گفت: خوشبختانه پروژه مهر با همه گستردگی و بزرگی آن، با همراهی مدارس به خوبی انجام شد.

وی در عین حال خاطرنشان کرد: این پروژه تا سال تحصیلی آینده ادامه خواهد داشت و مدیران باید تغییرات علمی و آموزشی فرهنگی و فیزیکی در آموزشگاه خود را به شدت پیگیر باشند.

این مسؤول در ادامه با اشاره به حجم بالای فعالیت مدارس خاطرنشان کرد: متاسفانه فضای لازم اطلاع رسانی بین اداره و مدیران وجود ندارد که باید با امکانات جدید رسانه ای مرتفع شود.

وی در ادامه، کمبود نیروی انسانی در مقطع ابتدایی را یاد آور شد و با اشاره به حضور برخی معلمان انتقالی در مقطع ابتدایی اظهار داشت: طبق حکم دیوان عدالت اداری عدم حضور نیروهای آموزش و پرورش در مقطع ابلاغی تخلف محسوب شده و مستحق برخورد است.

محرابی در عین حال از برخی مدیران که به رغم کمبود نیروی انسانی ساماندهی مناسبی داشته اند قدردانی کرد و اظهار داشت: تا زمانی که طبق بخشنامه مدیران و معاونان موظف به تدریس باشند، نمی توان اضافه کار ایجاد کرد.

وی با اشاره به نرخ گذر در مدارس ادامه داد: متاسفانه 154نفر پسر و 54 دختر ترک تحصیل هنوز وضعیت مشخصی در سناد ندارند.

وی خاطر نشان کرد: مدیران مدارس با تماس به والدین این دانش آموزان از وضعیت آنان مطلع و مراتب را به اداره منعکس نمایند.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ادامه با اشاره به تحصیل برخی دانش آموزان خارج از مدارس ادامه داد: هرگونه ثبت نام صورت گرفته در مدارس و عدم حضور آنان در محیط آموزشگاه با برخورد ضابطان قضایی همراه خواهد بود.

وی مباحث مطرح شده در کتب درسی را بسیار غنی دانست و تصریح کرد: اجبار دانش آموزان به خرید کتاب های کمک آموزشی، خلاف بوده و مدبران؛ موظف به برخورد برخی خودسری ها هستند.

محرابی تلاش در مشارکت دانش آموزان در برنامه های فرهنگی، علمی، جشنواره ها و مسابقات ورزشی را خاطرنشان شد و ادامه داد: ارتباط با نماز جمعه که در طی سال یک بار نوبت مدارس خواهد شد، بایستی با بهترین شرایط و برنامه ها در محل جایگاه نماز جمعه ارائه شود.

این مسؤول در ادامهف به ضوابط جدید اردویی اشاره کرد و گفت: مدیران ضمن رعایت ضوابط اردویی از انجام فعالیت های اردویی دانش آموزان دریغ ننمایند.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ادامه پرسش مهر رئیس جمهور را خاطرنشان شد و گفت: برگزاری شورای دانش آموزی در مدارس و توجه به اصل مشارکت دانش آموزان، می تواند تمرینی برای حضور در عرصه های انتخاباتی بزرگتر باشد.

وی در ادامه با اشاره به سرویس های دانش آموزی و اهمیت آن، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس در جلسات مکرر با رانندگان سرویس های مدارس ضمن اعلام رعایت اخلاق اجتماعی و فرهنگی، نحوه صحیح برخورد با دانش آموزان را بازگو نمایند.

حسن محرابی مباحث مالی در مدارس را مهم دانست و از مدیران خواست مباحث مالی را برای معلمان به خوبی بازگو نمایند تا حقی از آنان تضییع نشود.

این مسؤول در ادامه به کمبود نیروی خدماتی در مدارس اشاره کرد و ادامه داد: طبق ابلاغیه جدید مدارس می توانند با نظارت کامل اداره، نسبت به جذب نیروی خدماتی ساعت کار اقدام نمایند.

مدیر آموزش و پرورش سبزوار در ادامه با اشاره به حضور ارزیابان کشوی در سطح مدارس طی روزهای آینده خاطر نشان کرد: با توجه به حضور کارشناسان سازمان بازرسی، مدیران نسبت به تکمیل دفاتر مالی، امتحانات و ثبت نام دانش آموزان اقدام نمایند.

نظر دهید ...
نظر شما :
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیکی :
تصویر امنیتی :
CAPTCHA
نظرات شما ...
خبرهای ویژه

عبور از روحانی به عبور از نظام متصل می شود

پنجمین جلسه استقبال از بهار ۹۷ در سبزوار برگزار شد

نقطه پایانی بر یک آپارتاید!

از انقلاب دفاع می کنم

مدرسه جعبه سیاه جامعه است

گفتمان اعضای پیشتازان و شوراهای دانش آموزی با فرماندار شهرستان سبزوار

هیچکس در پاسخگویی به مردم مستثنا نیست

حجاب انقلابی و انقلاب حجابی

نشست خبری مسؤولین دانشگاه حکیم سبزواری با اصحاب رسانه شهرستان برگزار شد

زنگ انقلاب در مدارس شهرستان سبزوار نواخته شد

دوازده اشتباه جمعی زمانه ی انقلاب 57

نقشه جدید دشمن؛ نفوذ از ناحیه اقتصادی است

ضرورت احداث کتابخانه های عمومی در مناطق حاشیه شهر سبزوار

«رفراندوم»؛ راهِ حل اختلاف درباره ی چگونگی نظر «مردم»

افزایش حقوق بازنشستگان و فرهنگیان یکی از اولویت های بودجه 97 است

نشست مشترک شورای معاونین آموزش و پرورش با شهردار و شورای شهر سبزوار

تفاهمنامه همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه های افغانستان منعقد شد

شکست اخلاقی آموزش و پرورش

رئیس جمهور کمتر از 15 درصد قدرت را در اختیار دارد

تولید۳۸۰ هزار نشاء گل در گلخانه های شهرداری سبزوار

ديكتاتور، تنهاست

مشاورین مدیر آموزش و پرورش سبزوار انتخاب شدند

روایت وزیر اطلاعات از نقطه شروع اغتشاشات اخیر

۴۰درصد شهر سبزوار تحت پوشش طرح تفکیک زباله قرار گرفته است

مرمت قنوات؛ راهکار حفظ منابع آب و رونق کشاورزی است

ازدواج و اشتغال؛ بیش ترین دلیل ترک تحصیل دانش آموزان است

50 درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی دارد

نیاز مسکن مهر به سه هزار کلاس درس جدید

بیانیه انجمن اسلامی معلمان سبزوار پیرامون اعتراضات اخیر کشور

انتقاد حق مردم است